מחר - אליפות ישראל בטריאתלון אולימפי 2012

| שתף |

מיכאל בהר מגיש סקירה לקראת אליפות ישראל במרחק האולימפי שתתקיים מחר באילת

תאריך: 06/12/12, מאת: מיכאל בהר

אני מרגיש צביטה בבטן שאני לא משתתף בטריאתלון אילת השנה, בכל זאת זוהי אליפות ישראל האחרונה לעונה בענף הטריאתלון, מרחק אולימפי, 1.5 ק"מ ריצה, 40 ק"מ אופניים ולקינוח 10 ק"מ ריצה. עברנו כבר את אליפות ישראל בספרינט טריאתלון, חצי ממרחק האולימפי בו הוכתרו אלופי ישראל, איתמר אלסטר בגברים ויובל גומא בנשים. מאחורינו גם אליפות ישראל בחצי איש ברזל פי שתיים מהמרחק האולימפי ואלופי ישראל בו הם עמית פיין בגברים ודורה הלר בנשים. עכשיו רק נשאר לקבל את אלופי ישראל במרחק האולימפי, מחר יום שישי ה 7 לדצמבר.

טריאתלון אילת הוא לא רק אליפות ישראל למתחרים, אלא תחרות שהיא אירוע מיוחד, התחרות הינה האחרונה בעונה ומאחר והיא נערכת באילת הופכת גם לנופש במשפחתי.
הטריאתלון הראשון באילת התקיים בשנת 1987, בתחילת שנות ה-90 השתתפתי לראשונה. בתחרות זו, ערב התחרות הייתה ארוחת פסטה לכל המשתתפים, והריצה הייתה לאורך הטיילת. כיום המסלול השתנה וארוחת הפסטה היא לאורחי המלון בלבד.

ב-2007 התחרות קיבלה כוכב זהב, וצורפה לסבב האליפות השנתי של איגוד הטריאתלון הבינלאומי. מאז התחרות מתחלקת לשתי תחרויות עיקריות, מתחרי העלית וקבוצות הגיל, מה שגרם להפרדה בין המתחרים הישראלים והוכתרו שני אלופי ישראל האחד מתוך קטגורית העלית והשני מתוך קטגורית קבוצות הגיל – "החובבנים". תחרות העלית שונה מתחרות קבוצות הגיל במסלול, בטקטיקה ובחוקים מה שמונע אפשרות השוואה בין מתחרי העלית לחובבנים.

השנה התחרות חזרה להיות ארצית בלבד ולא כלולה בסבב העולמי, אין אורחים זרים ואין שתי תחרויות. יהיה מעניין לראות את מתחרי העלית מגיעים להתחרות ליד החובבנים לאחר שנים שלא ראינו אותם, ביניהם עמית פיין, אביעד כהן ויונתן אולישנסקי, רון דרמון, שחר שגיב, בנשים פני בייסרון, ועוד... את האלתרמנים לצערנו לא נראה, מה שיוביל לאלוף ישראל חדש לאחר 11 שנים ברציפות שהתואר הוחזק על ידי אחד מהאלתרמנים.

למתחרים החובבנים צפויה אולי אכזבה, "גנבו" להם את הפודיום, אך מצד שני הם ישמחו לראות את מצבם הפיסי מול מתחרי העלית. מה שבטוח שיהיה מעניין, שווה לכולנו להתעמק הפעם בתוצאות הכלליות בנפרד לכל ענף ולהשוות חובבים מול מתחרי העלית.  בין החובבנים ניתן יהיה למצוא את אלון פדל, שחיין לשעבר שלא יורד מתוצאת העלית בזמן השחייה, שוקי סרויה - לשעבר טריאתלט עלית כיום מאמן, זהר וייס, איתי הירש, שני בלוך בנשים - לשעבר אלופת ישראל בעלית וכיום מאמנת ועוד רבים וטובים.

מה שרבים לא יודעים הוא שלחלק מהמתחרים שהוזכרו קודם לכן תחרות זו היא "טסט" לתחרות הישראמן שתערך עוד חודש וחצי באילת. המתחרים רוצים לראות את מצבם מול המתחרים וגם להרגיש בפעם האחרונה תחרות או אימון עצים לפני הדבר האמיתי, טריאתלון איש ברזל. בין המתחרים הם: אלון פדל, שוקי סרויה, איתי הירש ועוד, אז גם עליהם יש זכוכית מגדלת ולפי התוצאות יהמרו מי יהיו המנצחים בסוף ינואר בתחרות הישראמן היוקרתית.

החידוש השנה בתחרות הוא תחרות שליחים אשר תתקיים ביום שבת, יום לאחר האליפות, הרכב השליחים יהיה מגוון ופתוח ל-50 קבוצות. יהיה מעניין לראות את הצלחת הפיילוט הנ"ל בישראל לאחר ההצלחה שלו בעולם.
אסיים בכך שאומר שאם היה הטריאתלון ספורט שכולל כדור ושני שערים סביר להניח שהייתם מוצאים את ביתי מלא חברים מחר בבוקר, מול הטלוויזיה עם פיצוחים. כנראה שנסתפק בטלפון לחברים שנמצאים שם ואתם תחכו לסיפור שאחרי שיפורסם כאן מיד לאחר התחרות.
מהספה האדומה שלי אני מאחל בהצלחה לכל המתחרים, שתזכו במזג אוויר נאה ותצליחו להוציא מעצמכם את המקסימום עם סבל באמצע וחיוך בסוף.

בהצלחה! 

  

מיכאל בהר - רוכב כביש וטריאתלט כבר 20 שנה. סגן אלוף ישראל בחצי איש ברזל ובטריאתלון אולימפי קבוצת גיל. בעבר רשם אליפויות ישראל במרוצי אופניים כמו גם בטריאתלון ודואתלון, בעיקר בגילאי הנוער אך לא רק. בעל תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני בהנדסת מכונות.

  • זינוק טריאתלון אילת

    צלם אותי

סגור