מחר - אליפות ישראל בשחייה

| שתף |

מחר נפתחת אליפות ישראל בשחייה. טומרקין: יהיה כיף גדול

תאריך: 23/12/14, מאת: SPORTWEB

מחר (רביעי, 24.12) תיפתח בבריכת טוטו במכון וינגייט אליפות ישראל בשחייה. במשך ארבעה ימים יתחרו בכירי השחיינים ביניהם במטרה לשפר ככל הניתן את השיאים האישיים ובעיקר לנצח עבור האגודות שלהם ולזכות באליפות המדינה.

טקס הפתיחה ייערך מחר (17:15) במעמד אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט; אורי שפר ראש מנהל הספורט; יגאל כרמי יו"ר הוועד האולימפי וכמובן נעם צבי, יו"ר איגוד השחייה.

יעקב טומרקין, שהוביל את שחייני ישראל מבחינת הישגים באליפות העולם האחרונה שנערכה לפני כשבועיים בקטאר, בטוח שצפויה אליפות מרתקת: "תמיד כיף להתחרות בארץ, תמיד כיף לייצג את המועדון שלך, ובמקרה שלי זה מכבי אשדוד. בטח ובטח שצפויים מקצים מרתקים ומחכים לי יריבים חזקים במיוחד בגב. הבריכה שלנו פה חדשה ומהירה, ובדרך כלל באליפויות ישראל יש אווירה מצוינת. אני בטוח שזה לא יהיה שונה גם הפעם".

על ההכנה לאליפות לאחר אליפות העולם אמר טומרקין: "הפעם זה קצת שונה כי חלק מאיתנו מגיעים אחרי השיא, אחרי שבאמת התכוננו הכי טוב שאפשר לאליפות העולם. מבחינה אישית אני הולך לשחות הפעם בשני מקצים חדשים, 100 ו-200 חופשי, ואני מאמין שיהיה כיף גדול".

על ההרגשה לאחר אליפות העולם בדוחא הוא הוסיף: "בסך הכל היתה אליפות טובה מאוד עבורי, עם תוצאות יפות ושיאים ישראלים. חבל שבמשחה האחרון ל-200 גב לא עליתי לגמר, אבל בסך הכל אני מאוד מרוצה".

עוד אחד שמחכה לפתיחת אליפות ישראל הוא גל נבו, שגם הוא השתתף באליפות העולם בקטאר. "אני מאוד אוהב את האליפות הזו כי היא סוג של סיכום עונת החורף עבורי", אמר נבו, "מצד אחד אין לחץ להשיג איזה קריטריון, אבל מצד שני יש רצון לנצח ולקחת אליפות עבור המועדון שלך".

במקרה של נבו, המועדון שלו הוא הפועל ירושלים, והוא זכה באליפות ישראל האחרונה: "ברור שיש רצון לשמור על התואר, יש לנו שחיינים מצוינים וזו כמובן המטרה".

עבור נבו כל החוויה באליפות ישראל מיוחדת במינה: "זה לא כמו באירופה, שאתה יכול לשחות בבוקר ואף אחד לא מסתכל עליך. פה כולם באים בשבילך, כולם באים לראות אותנו שוחים, ולכולם יש מעורבות, וזה כיף גדול. האווירה חמה וססגונית, וגם התזמון של האליפות מצוין מבחינתנו. אני מאמין שתהיה אליפות מוצלחת מאוד".

יו״ר איגוד השחייה, נעם צבי: "אחרי אליפות העולם שהייתה מאוד מוצלחת מבחינת ישראל, השחיינים הבכירים שלנו מגיעים הביתה ויתחרו ביניהם במה שאמור להיות אירוע ספורט מדליק. פעם נוספת הוכחנו שיש עתיד לשחייה הישראלית, ואני בטוח שתהיה אווירה מצוינת וגם באליפות ישראל נגלה את הכשרונות של המחר וניתן כבוד לשחיינים הבכירים שעובדים קשה מאוד כל השנה".

  • גל נבו.

    צילום איגוד השחייה

סגור