מחר - אליפות ישראל ב-10,000 מ'

| שתף |

מחר (חמישי) החל מהשעה 18:30 בהדר יוסף יוזנקו בכירי הרצים והרצות לריצת 10,000 מ' על המסלול. מוגס טסמה יצטייד בפייסר זר שאמור להוביל אותו לשיא ישראלי חדש.

תאריך: 20/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה ואורן בוקשטיין

אליפות ישראל ב-10,000 מ', סיפקה בשנה שעברה שיא ישראלי חדש שנקבע על ידי יוסף גזצ'או. גזצ'או קבע 28:37.48 דק'. שני אחריו סיים מוגס טסמה עם 28:51.23 דק'. טסמה נחשב לאחד הכשרונות הבולטים באתלטיקה בישראל בתחום הריצות הבינוניות והארוכות. ביום חמישי העיניים יפנו בעיקר אל טסמה כיוון שגזצ'או ייאלץ להיעדר בעקבות פציעה. מטרתו של טסמה תהיה לנסות לקבוע קריטריון B לאולימפיאדה שעומד על 27:45 דק'. לצורך הצלחת המשימה אגודתו של טסמה, הפועל אתלטי אורן השרון עזרה בהבאתו של רץ איכותי שימשוך את טסמה לתוצאה איכותית. זוהר זמירו ואמנון גור, הישראלי שהבטיח כבר את מקומו בלונדון 2012 ומאמנו, שהם גם מאמניו של טסמה, המליצו על גלה היילו האתיופי, אותו זמירו מכיר ממחנות האימון באתיופיה. היילו בן ה-24 הנו רץ מרתון וחצי מרתון הנו בעל תוצאה של 27:50 דק' ב-10,000 מ'. היילו קבע השנה 2:15:39 ש' במרתון מומבאי בהודו.

בשנה שעברה קהל רב הגיע לעודד את הרצים ותרם רבות לרצים ולגזצ'או וטסמה במיוחד על ידי העידוד הרב שסיפק. המקצה החזק בין הגברים יכלול את טסמה, חבריו לאגודה גירמה אמרה ודמסו זגייה. ארבעה אתלטים ממכבי ת"א: היילה סטאין, דסטאו סוונך, יובל כרמי ויוסף בדיע. זבדיה וודג', אסף בימרו ונועם נאמן ייצגו את הפועל חולון וממו אסרט את סוללים ירושלים. הרץ השניים-עשר שישלים את המקצה יהיה, כאמור, היילו.

מקצה הנשים שיוזנק בשעה 19:55 הוא בלתי צפוי.  מאור טיורי השוהה בלימודיה בקולג' בארה"ב תיעדר. מיגל אטיאס וטקה אזאוונט הן מועמדות חזקות לניצחון. יחד איתן נוכל לראות את מארי אליאס, ריקי סלם ונועה ברקמן שהשתפרו מאד בשנתיים האחרונות וצברו נסיון על המסלול. ורד אופיר מאיילות ושלוש רצות נוספות האתלטי אורן השרון: יערה זנגי, דנה לוין וצ'מטאי לונה קורלימה שמתאמנת באגודה, אולם לאזרחית האתיופית העובדת בשגרירות ארצה בישראל אין אזרחות ישראלית ולכן אינה יכולה לזכות בתואר אלופת ישראל. רוני גדיש ממועדון ארוחת הבוקר בירושלים, אלין וינוגרצקי מחולון ורותם להב ממכבי ראשל"צ תשלמנה את רשימת המתחרות.

לוח זמני התחרות:

18:30 – מקצה גברים ראשון

19:10 – מקצה גברים שני
19:55 – מקצה נשים יחיד
20:45 – מקצה גברים עיקרי ואחרון
חשוב לזכור כי יתכנו שינויים בלו"ז בהתאם לכמות המשתתפים.

 

הקהל מוזמן!
 

סגור