מחר - ליגת היהלום בפריז

| שתף |

המפגש השמיני של ליגת היהלום יצא לדרך מחר בפריז, כאשר אחת התחרויות המעניינות היא ריצת 200 מ' בה יתחרה שיאן העולם אוסיין בולט. עוד תחרויות בלוטות בכתבה זו.

תאריך: 07/07/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בריצת 100 מ' של הנשים אלופת העולם מ-2007 ורוניקה קמפבל בראון ממשיכה בהכנותיה לדאגו. קמפל-בראון תתחרה מול קארן סטיוארט ותנסה לשמור על רצף עשרת נצחונותיה מהמפגשים האחרונים. 

האלוף האולמפי אשבל קיפרופ שסיים רביעי בשתי התחרויות האחרונות ינסה להשיג את הניצחון בריצת 1500 מ', גם כן כחלק מההכנות האחרונות לאליפות העולם. קיפרופ בן ה-22 הוא הרץ המהיר ביותר השנה. פעמיים אלוף אסיה מוחמד שאווין מערב הסעודית סיים רביעי באוסלו בריצת המייל ונמצא בכושר מצויין, ישתתף בריצה וכן האתיופי מקונן גברמדהין שסיים שלישי בשני המפגשים הקודמים. אנדרו באדלאיי יתחרה לראשונה בפריז מאז שסיים רביעי באליפות אירופה באולמות בריצת 3000 מ' במרץ האחרון.

אוסיין בולט יתחרה בריצת 200 מ'. לפני שנתיים ניצח בתחרות זו בריצת 100 מ' כשקבע 9.79 שנ' למרות תנאים של קור ורוח. בשנה שעברה חזר על הניצחון בפריז כאשר גבר על אספה פאוול. במפגש מחר יתחרה בולט בריצת ה-200 מ' שבאופן לא מפתיע הוא מחזיק כרגע בתוצאת השנה אותה קבע באוסלו לפני חודש - 19.86 שנ'. שיאן העולם יתחרה מול כריסטוף למטרה המקומי, שקטף לעצמו את תואר הלבן המהיר ביותר. זוהי הזדמנות טובה עבור למטרה בן ה-21 לבחון את עצמו בשדה של הגדולים בריצת ה-200 מ'.

לא יעברו 8 ימים מאז אנדי טרנר שיפר את שיאו האישי וקבע 13.22 שנ' בריצת 110 משוכות במפגש בלוזאן. אלוף אירופה ומשחקי חבר העמים נמצא בכושר הטוב ביותר בקריירה שלו אולם נאלץ להסתפק בשלושת המפגשים האחרונים במקום הרביעי בלבד. טרנר יתמודד מול בכירי הרצים במקצוע זה בינהם דויד אוליבר, היחיד שירד מגבול ה-13 שנ' העונה כאשר קבע ביוג'ין 12.94 שנ', האלוף האולמפי דיירון רובלס (קובה) שניצח בלוזאן וכן האמריקאים ארייס מריט, ג'ייסון ריצ'רדסון וטרנס טראמל.

סגור