מידווס ישנה כל לילה באוהל חמצן

| שתף |

מדליסטית הארד מבייג'ינג בריצת 800 מ' ג'ני מידווס, החליטה לישון מדי לילה באוהל חמצן עד המשחקים בלונדון 2012. היא ישנה בחדר נפרד מבעלה באוהל חמצן שנרכש עבורה על ידי איגוד האתלטיקה הבריטי.

תאריך: 23/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

האתלטית בת ה-30 הצטיידה באוהל החמצן לפני שבעה שבועות וכבר היא מדווחת על הרגשת ההשפעה החיובית על האימונים בעקבות שינה בתוך אוהל המדמה את דלילות החמצן בגובה של 3000 מ'. החיסרון היחיד של שינה באוהל החמצן עבור מידווס הוא העובדה שהיא ישנה בנפרד ממאמנה - בעלה טרבור.

"הוא אכן ניסה לישון בו בעבר והרגיש את החוסר באוויר - אז זהו התירוץ שלו להתחמק מהשינה בו. אין לו ממש אישה כרגע אבל זו המשמעות של ההקרבה". מספרת מידווס.

הגנרטור ששוקל 42 ק"ג, הוא עול להעברה ובנוסף עלה לה 250 יורו נוספים כאשר לקחה אותו איתה לליגת היהלום בשנחאי בשבוע שעבר. למזלה, היא ניצחה במפגש וזכתה בפרס של 6000 יורו.

"זה נהדר כאשר אני יוצאת מהאוהל ויוצאת לאימון", אומרת מידווס, "אני בהחלט מרגישה שאני יכולה לנשום יותר בקלות ויש לי הרבה יותר חמצן שאני יכולה להשתמש בו. אני רצה באותו קצב, אבל בהרבה יותר יעילות או הרבה יותר מהר באותו מאמץ. אני בסך הכל עושה זאת שבעה שבועות ואני מקווה להמשיך לעשות זאת כל הדרך לאליפות העולם ואחרי זה גם בדרך ללונדון 2012 ".

מידווס נמנעה בעבר מאימונים בגובה והחליטה להתנסות באוהל חמצן לאחר שהתאכזבה מהופעתה באליפות אירופה לאולמות שם סיימה עם מדליית כסף. "טרבור עשה מחקר מקיף בנושא אימונים בגובה והחלטנו בסופו של דבר על הדבר הזה", היא אומרת, " במקום לנסוע לאימונים בגובה, החלטנו לישון באוהל גובה ולראות את ההבדלים שהוא יעשה. לישון בגובה ולהתאמן נמוך היה הקונספט".

הגנרטור שעולה 3000-5000 יורו סופק לה על ידי איגוד האתלטיקה הבריטי, שסיפק כ-12 אוהלים כאלו לאתלטים הבכירים של המדינה. מו פארה והלן קלית'רו משתמשים אף הם באותו מתקן.

מידווס אמרה כי היא מקווה לדברים טובים שיתרחשו העונה וכי היא בטוחה שהיא יכולה להשתפר מאז מדליית הארד שלה ב-2009 בברלין באליפות העולם. "אני בהחלט מאמינה שזו תהיה עונה טובה בשבילי. עכשיו אני תמיד אומרת שאני רוצה להיות על הפודיום לא משנה באיזו אליפות אני הולכת, ועד עכשיו, מאז ברלין הצלחתי ליישם זאת וזה נהדר. אבל אני מצפה להשתפר בכך שאהפוך את מדליית הארד שלי מלפני שנתיים בברלין לניצחון של ממש. אני מאד טובה בלהגיע לפודיום אבל עכשיו אני עושה הכל בשביל לנצח".

 

הידיעה מתוך אתר ה- http://www.telegraph.co.uk   

 

סגור