מירוץ פארק אריאל שרון - מטרה ראויה

| שתף |

ב-10.10.2014 יתקיים בפארק אריאל שרון מירוץ שטח ייחודי ל-5 ק"מ שכל הכנסותיו קודש להמשך פעילותו של מועדון אתלטי בסמטה דרום תל-אביב. מחיר ההשתתפות 20-10 ₪

תאריך: 06/10/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

חפשו ככל שתרצו, אבל גם אחרי חיפושים רבים לא תצליחו למצוא הרבה מטרות מעלות מזו. מועדון אתלטי הסמטה דרום תל-אביב, בשיתוף עם פארק אריאל שרון ואיגוד האתלטיקה יזמו מירוץ שטח של 5 ק"מ. מירוץ מסוג זה אינו ייחודי במהותו, אולם לאירוע הזה יש ייחודיות שמתאפיינת הרבה מעבר לעוד מירוץ כזה או אחר.

מועדון אתלטי הסמטה דרום תל-אביב הנו ארגון ללא מטרות רווח שהוקם כפרויקט חברתי שמטרתו העצמת נערות ונערים משכונות מוחלשות באמצעות פעילות ספורטיבית משמעותית. מרבית הנערות והנערים הלוקחים חלק בפרויקט הנם ילדים להורים פליטים, אשר מקבלים מסגרת מקצועית בתחום האתלטיקה. במסגרת פעילות המועדון פועלות, כיום, בדרום תל-אביב וביפו, ארבע קבוצות לגילאי 18-10 במקצועות ריצות הספרינט, הקפיצות, הזריקות והריצות הבינוניות והארוכות. חלק נכבד מאתלטי המועדון מהווים את צמרת האתלטיקה הישראלית לגילאים הללו.
מאחורי המירוץ עומדים מנהלי פארק אריאל שרון – השוכן בסמוך לשכונות בהם מתגוררים הנערות והנערים בפרויקט – שמו להם למטרה, עם הקמת הפארק, להפוך, בין היתר, את הפרויקט לשותף פעיל באוכלוסיות המתגוררות סביבו, ובפרט את אוכלוסיית המעמד הסוציו-אקונומי הנמוך. מהשקפה זו נולדה היוזמה הראשונה הזו, אשר בתקווה תהווה אבן דרך לפרויקטים דומים נוספים.

מטרת האירוע היא להעלות את המודעות לענף האתלטיקה בכלל ולעמותת 'אתלטי הסמטה' בפרט, תוך מתן דגש והכרה כי מרבית הנערות והנערים הם ממובילי טבלת הניצחונות בתחום בו הם עוסקים.
המירוץ שיתקיים ב-10.10.2014 יהיה למרגלותיו של הר פארק אריאל שרון ולאורך נופיו המקסימים המשלבים טבע פראי לצד זרימת נחלים ומזג אוויר נינוח המאפיין את עונה זו של השנה. המירוץ פתוח לקהל הרחב, ילדים עד בוגרים שירוצו לצד בכירי הרצים והרצות בארץ. מחיר ההשתתפות שווה לכל כיס ועומד על 20-10 ₪. ההכנסות כולן קודש להמשך פעילות המועדון.
לפרטים נוספים: www.tlv.iaa.co.il

  • קבוצת המועדון אתלטי הסמטה דרום תל-אביב

    (צילום מתוך דף הפייסבוק של העמותה)

סגור