מישהו דיבר על יוסאין בולט?

| שתף |

האיש המהיר בעולם הבטיח וגם קיים. אחרי ההפסד לגאטלין ברומא, הוא ניצח את ריצת ה-200 בליגת היהלום באוסלו עם תוצאת השנה בעולם

תאריך: 14/06/13, מאת: דני בורשבסקי

יוסאין בולט אמר כמה דברים מעניינים במסיבת העיתונאים לקראת השתתפותו בליגת היהלום באוסלו. הוא אמר שהפסד אחד כמו זה מול גאטלין ברומא לפני שבוע לא אומר כלום, הוא גם אמר שהוא בכושר מספיק טוב כדי לרדת מה-20 שניות ב-200 מטר. ביום חמישי בלילה הג'מייקני הוכיח שהוא לא זורק סתם מילים לאוויר ונראה נפלא, יחסית לשלב זה של העונה, בריצת ה-200. ללא מתחרים אמריקאים שמתכוננים לאליפות ארצות הברית, בולט חצה ראשון את קו הסיום עם תוצאת השנה בעולם, 19.79 שניות. ג'ייסומה סעידי נ'דורה הנורבגי סיים במקום השני בלבד עם 20.36 שניות. 

בהיעדרם של האתלטים האמריקאים, במקצועות רבים לא נרשמו תוצאות איכותיות במיוחד יחסית לרמה של ליגת היהלום, פרט למקצועות בהם לא רואים בדרך כלל אמריקאים. בריצת ה-5,000 מטרים לנשים, מסרט דפאר האתיופית קיצצה באופן משמעותי את תוצאת השנה בעולם כשניצחה בזמן של 14:26.90 דקות והקדימה כמעט בשבע שניות את ויולה קיביווט הקנייתית כשגנזבה דיבאבה האתיופית סיימה שלישית. בריצת ה-3,000 מכשולים לגברים, אלוף העולם לנוער, קונססלוס קיפרוטו הקנייתי, הוכיח שאפשר לבנות עליו גם באליפות העולם לבוגרים השנה כשניצח בזמן של 8:04.48 דקות ורשם למעשה ניצחון שלישי העונה בסבב. בריצת ה-100 מטרים לנשים, איבט לאלובה הבולגריה הייתה הפייבוריטית לניצחון וגם עשתה את זה עם זמן של 11.04 שניות שהיה מהיר במאית השניה ממוריאל אהורה מחוף השנהב.

אנה קנזייבה, שבקרוב מאוד תעבור לייצג את ישראל בקפיצה המשולשת, עדיין ייצגה את אוקראינה בתחרות הזאת וסיימה במקום התשיעי עם 13.66 מטרים. קתרין איברגוון הקולומביאנית רשמה ניצחון שלישי העונה בסבב, הפעם עם 14.81 מטרים. בקפיצה לגובה לנשים, אלופת העולם אנה צ'יצ'רובה הרוסיה ובלנקה ולאסיץ' הקרואטית הודחו מוקדם מהצפוי. ולאסיץ' לא הצליחה לעבור גובה של 1.90 מטר ואילו צ'יצ'רובה פסלה שלוש פעמים ב-1.97 מטר. המנצחת הייתה רוסיה אחרת, סבטלנה שקולינה, שהייתה היחידה שעברה גובה של 1.97. בהטלת כידון לגברים, ויצ'סלאב וסלי הצ'כי עלה למקום הראשון בדירוג היהלום כשניצח עם 85.96 מטרים והקדים את מי שנראה כמו יריבו העיקרי השנה, טרו פיטקמאקי הפיני, שקבע 84.74 מטרים. בקפיצה לרוחק לנשים, שרה פרוקטור הבריטית נהנתה מהיעדרן של האמריקאיות וניצחה עם קפיצה מרשימה של 6.89 מטרים.

 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור