מי הוא אורח הכבוד של מרתון סמסונג תל-אביב?

| שתף |

תכירו את אנדרו למנצ'לו, רץ אולימפי ואלוף סקוטלנד למגוון מרחקים - הוא אורח הכבוד של מרתון סמסונג תל-אביב.

תאריך: 21/02/16, מאת: SPORTWEB

אנדרו למנצ'לו בן ה-34 נחת לפני מספר שעות בישראל ובמסגרת אירועי המרתון ירצה בכנס מאמנים מקצועי. למנצ'לו התחיל לרוץ בגיל 15 וניצח באליפויות סקוטלנד למגוון מרחקים. הוא החל את דרכו כרץ ריצות בינוניות ורק בשנת 2010 רץ את מרתון הבכורה שלו, תוך שהוא מסיים במקום ה-8 הכללי. ב-2008 נבחר לייצג את בריטניה במשחקים האולימפיים בביג'ין. בשנים האחרונות איחד כוחות עם מאמנו גרג מקמילן (ממציא מחשבון מקמילן ואחד המאמנים הבכירים בעולם) והחל לאמן בעצמו. ברזומה האימונים שלו מאות רצים למגוון מרחקים.

שיאים אישיים:

1500 מ' - 3.45 דק'
3000 מ' מכשולים - 8.22 דק'( 2 כל הזמנים בסקוטלנד)
5000 מ' - 13.33 דק' (חמישי בכל הזמנים בסקוטלנד)
5 ק"מ כביש - 13:59 דק'
10000 מ' - 27.57 דק' (שלישי בכל הזמנים בסקוטלנד)
10 ק"מ כביש - 28:47 דק'
חצי מרתון - 63.00 דק' (חמישי בכל הזמנים בסקוטלנד)
מרתון - 2:13.40 שע' - (שמיני בכל הזמנים בסקוטלנד)
 

באוקטובר 2013 פירסמנו כאן באתר על שיא שהוכר כשיא גינס שקבע למנצ'לו. למנצ'לו קבע שיא עולם בריצה על מסילה למרחק חצי מרתון מטרתו של למונצ'לו לא היתה רק שבירת השיא אלא איסוף תרומות והעלאת המודעות לתסמונת דאון, לאחר שביוני 2013 נולדה בתו, איסלה, עם התסמונת. במהלך המסע להעלאת המודעות הצליחו לגייס מעל 30 אלף דולר.

והנה הטיפים של אנדרו למנצ'לו לרצים במקצים השונים במרתון סמסונג תל-אביב:

1. תוכנית אימונים - תוכנית אימון תעזור לכם להישאר מפוקסים ותחסוך לכם את הדאגות של "מה צריך לעשות" בכל יום של אימונים.

2. גישה חיובית - היכולת להסתכל קדימה ולהישאר חיוביים אפילו שהדברים נעשים קשים תאפשר לכם להיות חזקים מנטלית בכל מרוץ. כך תהיו מסוגלים לעבור את הזמנים הקשים, להתרכז בהשגת המטרות ולא להיות מודאגים האם תצליחו להשיג אותן.

3. התקדמות הדרגתית - להיצמד לתוכנית אימונים הדרגתית שבאמצעותה הכושר שלכם יגדל, תהפכו למהירים יותר וחזקים יותר, ובכך תבטיחו שתהיו במיטבכם ביום המרוץ.

4. מנוחה והתאוששות - הימים שבהם אתם במנוחה והתאוששות הם הימים שבהם נבנה הכושר שלכם. כאשר מבצעים אימונים עצימים נעשה נזק לשרירים. ימי המנוחה עוזרים לבנות אותם שוב ומאפשרים לכם להתחזק. אחד מהכלים החשובי להתאוששות הוא שנת לילה טובה.

5. השתתפות במרוצים - בחירת מטרות קטנות בדרך ליעד יעזרו לכם פיזית ומנטלית. השתתפות במרוצים כדי לבחון את היכולת יעזרו לכם לקבל הערכה אמיתית לגבי מצב הכושר שלכם והאם אתם בדרך להשגת היעד שהיצבתם או לא.

6. נעליים מתאימות - אתם תרוצו הרבה עם הנעליים שלכם, ולכן כשאר אתם בוחרים אותן וודאו שאתם בוחרים נעליים שמתאימות לכם ונוחות לכם, ככל שתרגישו יותר נוח כך תרצו לרוץ יותר!

7. רוצו חכם יותר, לא מהר יותר - להיות רץ יותר טוב משמעו לעשות בחירות חכמות מאשר לרוץ מהר יותר בכל יום. אם אתם מרגישים עייפים או תפוסים, הורידו את הקצב, הקדישו זמן לעיסוי וודאו שאתם מתאוששים כראוי. אם אתם מרגישים טוב, נצלו זאת ורוצו מהר. פעלו לפי תוכנית עבודה המשלבת אימונים עצימים שאחריהם ימי מנוחה/התאוששות.

8.  מצאו חברים לריצה - לחלוק עם חברים את המסע לעבר מרוץ המטרה שלכם יכול להפוך את הדברים להרבה יותר פשוטים ויאפשרו לכם למצות מעצמכם את הטוב ביותר. תהיו מסוגלים לדחוף יותר חזק באימונים עם אחרים ותגלו שזה הרבה יותר מהנה.

9. דאגו למערכת של תמיכה - אם הקרובים אליכם מבינים מה המטרה שלכם זה יעזור לכם להישען עליהם כשצריך. אתם תתעייפו, תצטרכו שעות שינה נוספות ולכן תצטרכו שיבינו מה אתם עוברים על מנת שתגיעו במיטבכם ליום המרוץ.

10. תהנו מהתהליך - אם תהינו ותהיו חיוביים לאורך תוכנית האימונים והתחרויות, התהליך יהיה הרבה יותר מתגמל. בדרך זו יהיה קל יותר לצאת להתאמן אם אתם שמחים עם מה שמצפה לכם.


 

  • Victah Sailer / photorun.net

סגור