מעיין פורמן השוותה את השיא הישראלי

| שתף |

סגנית אלופת ישראל קבעה 1.92 מ', שיפרה את שיאה האישי ב-3 ס"מ והשוותה את השיא הישראלי של פרנקל באצטדיון פתוח. פורמן: "לקח לי קצת זמן, אבל הצלחתי להשיג שוב את דניאל"

תאריך: 09/08/11, מאת: אורן בוקשטיין

מעין פורמן ממכבי חיפה שברה היום (שלישי) את שיאה האישי בתחרות הזמנה בהדסה נעורים, אולם חשוב מכך, היא שברה מחסום פסיכולוגי גדול שליווה אותה כבר זמן רב – מחסום ה-1.90 מ'. שתי הקופצות הבכירות בישראל, דניאל פרנקל ממכבי ת"א ופורמן התייצבו לתחרות כשלכל אחת מהן מטרה שונה. פרנקל התייחסה לתחרות כסוג של מודל לקראת משחקי האוניברסיאדה בסין, אליהם היא תמריא מחרתיים, ואילו פורמן היה זה ניסיון נוסף לשבור את שיאה האישי ולקבוע אף קריטריון B להמשך דרכה בפרויקט המקצוענות.

דווקא פרנקל נכנסה לתחרות ראשונה בגובה 1.70 ורשמה דף קפיצות חלק עד 1.85 כולל (כשבדרך היו 1.75 ו-1.80). פורמן רשמה דף פסילות זהה, אלא שהיא פתחה ב-1.75 מ'. כשהרף עלה ל-1.90 פרנקל הייתה זו שפסלה ראשונה ואחריה גם פורמן. אלא שלעומת פרנקל שפסלה גם בשני הניסיון הבאים, למרות ששפשפה רק במעט את הרף, שפשוף הרף של פורמן בניסיון השני הותיר אותו במקומו והעניק לחיפנית שיפור של 1 ס"מ לשיאה האישי והפך אותה לישראלית השנייה בהיסטוריה שעוברת גובה זה.
בדומה למה שעשתה פרנקל באליפות ישראל בשנה שעברה (שיפרה את שיאה האישי ב-1 ס"מ ל-1.89 מ' ולאחר מכן שיפרה ב-2 נוספים ל-1.91), הפעם היה זה זמנה של פורמן שעשתה זאת כשעברה בניסיון הראשון 1.92 ואת צעקות השמחה שלה איש לא יכול היה לעצור. מלוא הקרדיט להישגה של פורמן מגיע גם למאמנה אלברט פונגין. אלכס אוורבוך, מנהל פרויקט המקצוענות התייחס להישג ואמר: "מעין אכלה את העוגה הטעימה הזו עד הסוף, אבל מי שהכין אותה היה מאמנה אלברט".
פורמן עוד העלתה את הרף ל-1.95 מ' בניסיון לשפר את השיא הישראלי של פרנקל (1.94) בסנטימטר ולקבוע את קריטריון A לקוריאה, אולם אחרי פסילה אחת החליטה לוותר מאחר שחשה מתיחה קלה בשריר ההמסטרינג ולא רצתה ליצור עומס נוסף על השריר.
"אני מאושרת שקשה לתאר", תיארה בסיום. "תמיד ידעתי שיש לי את זה, השאלה הייתה רק מתי הכל ישתחרר. לקח לי קצת זמן, אבל אחרי שכולם היו בטוחים שדניאל ברחה לי לגמרי, הצלחתי היום להשיג אותה".
ניקי פאלי שניסה אף הוא לפחות לשפר את הישג השנה שלו העומד על 2.20 מ', עבר 2.15 מ', אולם לא הצליח ב-2.20.
מעט הצופים שהגיעו והאתלטים ממזרן הגובה התפנו לעודד את יוחאי הלוי בניסיונו לקבוע את הקריטריון לקוריאה, אולם העומס שיוחאי חווה בשבועות האחרונים בא לידי ביטוי והקפיצה הטובה ביותר שהוא הצליח לייצר הייתה 16.28 מ'. ינון ישראלי שקפץ לרוחק במקביל להלוי, קבע 7.06 מ'.
 

סגור