מעל מיליון אנשים רוצים להגיע לגמר 100 מ'

| שתף |

עד כה התקבלו למארגני המשחקים האולימפיים בלונדון 2012 מעל מיליון הזמנות כרטיסים לגמר 100 מ'. שיטת הזמנת הכרטיסים מורכבת למדי - תחילה מזמינים את הכרטיס ורק לאחר חיוב כרטיס האשראי נשלחת הודעה בדבר אישור הקנייה, עד אז שום דבר לא בטוח והתהליך אורך מספר שבועות.

תאריך: 22/05/11, מאת: מערכת עולם הריצה

האצטדיון האולימפי בסטרטפורד בצפון-מזרח לונדון יארח את גמר 100 מ' גברים. מארגני המשחקים האולמפיים בלונדון קיבלו מעל מיליון בקשות לרכישת כרטיסים לגמר זה עד כה. גמר זה הינו הנצפה ביותר במשחקים בד"כ. כ-40 אלף כרטיסים נותרו פנויים לאחר שכל קיבולת האצטדיון חולקה לנותני החסויות, ל- VIP ולתקשורת. 

ערב גמר 100 מ' גברים יכלול גם את גמר 400 מ' נשים, שני  אירועים ששברו שיאים בביקוש הכרטיסים אליהם. בערך כ- 75.5% מתוך 8.8 מיליון הכרטיסים הפנויים מוצעים למכירה לציבור הבריטי, כאשר 12.5% שמורים למכירות כרטיסים לשאר הארצות וחלק קטן לנותני החסויות ולתקשורת. המחיר לכרטיס לגמר נע בין 50 יורו ועד 725 יורו, והסיכוי עבור אלו שהגישו בקשה לכרטיס לגמר עומד על 1/25. התשובה תשלח למזמינים בחודש יוני.

מעל 20 מיליון בקשות הוגשו סך הכל לכרטיסים (לא רק לגמר) לכ- 645 תחרויות שונות.

למעשה כל מי שלא יבטיח הזמנת כרטיס בשלב הראשון, בחודש הבא יאלץ לקנות כל מה שנשאר ולא נמכר בשלב הראשון. הכרטיסים הנותרים סביר שיכללו תחרויות קבוצתיות כמו כדורגל, כדור יד והוקי ואלו יועברו למכירה רגילה בחודש נובמבר. מארגני מרתון לונדון צופים כי כל 8.8 מיליון הכרטיסים ימכרו.

בתוך בריטניה נשמעו ביקורות רבות על שיטת המכירה. "אנחנו לא יכולים לבשר לאנשים איזה כרטיס הם השיגו עד שאנחנו מחייבים את כרטיס האשראי שלהם. אנחנו צריכים לוודא שההזמנה שולמה במלואה לפני שנודיע להם", מסרו המארגנים כתגובה. 

 

הידיעה מתוך ה BBC news

סגור