מרוץ אשדוד 2012 - תוצאות ותמונות

| שתף |

דמאסו זגאיה ואזאוונט טקה הם אלופי ישראל בריצת 10 ק"מ כביש. בכתבה הבאה סיקור מהארוע

תאריך: 23/10/12, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

דמאסו זגאיה מהפועל עפולה/אתלטי אורן השרון זכה היום (שלישי) בתואר אליפות הבוגרים הראשון שלו בקריירה אחרי שניצח באופן מפתיע במירוץ אשדוד המהווה את אליפות ישראל במרוצי כביש ל-10 ק"מ. לעומתו, אזאוונט טקה ממכבי ת"א זכתה בתוארה השלישי השנה, אחרי שכבר עשתה זאת על המסלול בריצות ל-1500 ו-5000 מ'.


זינוק מקצה ילדים / צילום: ליליאן ביטון

התפתחות הריצה
כבר מהפתיחה החליט זגאיה לקחת את ההובלה – החלטה אמיצה שהתבררה בסופו של דבר כנכונה. בכל שלבי הריצה זגאיה לא איבד את ההובלה והקדים דבוקה די גדולה של רצים בהפרש של כ-11 שנ' מהדבוקה. בקילומטר השישי הדבוקה החלה להתפרק, ונראה שהשניים שרדפו אחרי זגאיה במקומות 3-2, גירמה אמרה מאתלטי אורן השרון וימר גטהון ממכבי ת"א ילחמו על הסגנות. רץ המרתון זוהר זימרו שנחת רק היום בארץ וסובל מרגישות באזור הגב התחתון, זינק באיחור קל, הדביק את הדבוקה בקילומטר השני, אולם הפציעה הכריעה אותו בקילומטר השישי, ואחרי שסבל מהתכווצויות ברגלו, החליט לפרוש.
חזרה לזגאיה. האתלט שמודרך ע"י דני דסטה מעפולה ומתאמן לעיתים גם בקבוצתו של זימרו בשרון, נראה קליל בסגנונו ולא הביט לאחור ביתר מתחריו עד קו הסיום אותו חצה בתוצאה 31:09 ד'. גטהון, חניכו של דן סלפטר נראה כרץ בביטחה לעבר המקום השני כשהוא מוביל על אמרה, חניכם של זימרו ואמנון גור, במספר מטרים לקראת הסוף. אלא שאמרה לא ויתר, האיץ בעשרים המטרים האחרונים והפתיע את גטהון שראה את יריבו חולף על פניו כ-10 מ' לקו הגמר שלא הותירו לו מקום להדביק את אמרה שחצה את קו הגמר בזמן של 31:18 ד', שנייה לפני גטהון שידוע דווקא בסיומת שלו.


שלושת הראשונים בגברים (משמאל ימינה) ימר גטהון, דמאסו זגאיה וגירמה אמרה. צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

בקרב הנשים היה דימיון ושוני לריצת הגברים. גם כאן אזאוונט טקה ממכבי ת"א הובילה על יתר הנשים כבר מהתחלה, והקדימה את לורנה צ'מטאי (אתלטי אורן השרון), שתיהן, אגב, חניכותיו של סלפטר. אחריהן רצו ארבע נשים: רוני גדיש (חולון), ריקי סלם (רצי רמה"ש), דנה לוין (אתלטי אורן השרון) ואור כרמלי (מכבי ת"א). סלם נפרדה מיתר יריבותיה הצמודות בסביבות הקילומטר החמישי, ואילו בקילומטר התשיעי צ'מטאי נחלשה וסלם ניצלה זאת ועקפה אותה. ניצחונה של טקה לא היה בספק מתחילת הריצה והיא חצתה את קו הגמר אחרי 37:55 ד'. ריקי סלם, חניכתה של זהבה שמואלי סיימה שנייה ב-38:22 ד', 10 שנ' לפני צ'מטאי שסיימה שלישית. רוני גדיש, חניכתו של עמית נאמן, סיימה רביעית בדירוג הכללי בתוצאה 38:47 ד', אולם סיימה שלישית במסגרת אליפות ישראל.


אזאוונט בחימום / צילום: ליליאן ביטון


ארבע הראשונות בנשים. (משמאל ימינה) אזאוונט טקה, ריקי סלם, צ'מטאי לורנה ורוני גדיש. צילום יח"צ איגוד האתלטיקה

באירוע כולו השתתפו למעלה מ-4000 רצים, כאשר הוא כלל ריצות תחרותיות ל-2 ק"מ לילדים ול-5 ק"מ, וריצה עממית ל-2 ק"מ. בין המשתתפים היו כ-1000 חיילי צה"ל, ורחובות העיר אשדוד נשטפו ברצים ורצות מכל הגילאים. מארגני האירוע נתנו כבוד גם לקבוצות הכדורסל גברים ונשים שעלו לבמה בפתיחת האירוע לקול מצהלות הקהל הצעיר.

תוצאות נוספות:
גברים
4. אדיסו נגה (אתלטי אורן השרון) – 31:42
5. איימרו עלמיה (אתלטי אורן השרון) – 31:54
6. אינדלאו טקלה (מכבי ת"א) – 32:19
7. דסטאו סוונך (מכבי ת"א) – 32:26
8. דמקה טשאלה (אתלטי אורן השרון) – 32:28
9. אסף בימרו (הפועל חולון) – 32:31
10. אסנקאו אדיסו (מכבי ראשל"צ) – 32:43

נשים
5. דנה לוין (אתלטי אורן השרון) – 39:24
6. אור כרמלי (מכבי ת"א) – 40:08
7. אירינה-אור קונובלוב (איילות) – 41:19
8. סבטלנה אולייניק (איילות) – 42:05
9. אלין וינוגרצקי (חולון) – 42:19
10. רותי זינדל אוכמן (מועדון ארוחת הבוקר ירושלים) – 42:31 ‏

  

 לתוצאות מרוץ אשדוד 2012

לתמונות - ליליאן ביטון  

  • צילום: ליליאן ביטון

סגור