מרוץ הלילה של ברוקס מרתוניה - תוצאות ותמונות

| שתף |

אלפי רצים הגיעו אתמול (חמישי) למרוץ לילה לבן בפארק הירקון והשתתפו במקצים למרחק חצי מרתון ו-5 ק"מ. מנצחים ותמונות בכתבה הבאה

תאריך: 29/06/12, מאת: דנה צימרמן

מאות רצים הגיעו בחמישי האחרון לפארק הירקון כדי להשתתף במרוץ הלילי שארגנה חנות מוצרי הריצה "ברוקס מרתוניה". המרוץ כלל מקצה קצר למרחק של 5 קילומטר ולצידו מקצה ארוך למרחק 21.1 ק"מ, חצי המרתון הלילי הראשון שנערך בישראל. בגלל הייחוד, ובשל חיבתי למרחק הזה, החלטתי להירשם למרוץ, וכמוני היו רבים. מתוך כאלפיים רשומים לשני המקצים, נראה שהמשתתפים התפצלו שווה בשווה בין שניהם, עובדה מרשימה בפני עצמה.


נהנים במתחם הכינוס / ניר דגא

מסלול חצי המרתון עבר בשבילי הפארק מרמת החי"ל ועד לטיילת הצפונית מול נמל התעופה שדה דב. הפארק היה ריק יחסית בשעות האלה, ומזל – כי לנוכח ריבוי המשתתפים, המסלול היה צפוף למדי לאורך כל הריצה. ברוב המקרים היה מדובר בצפיפות נעימה, כזו שנותנת הרגשה שנמצאים במרוץ ולא בריצה ארוכה לבד. אבל לעתים היו בעיות, כמו למשל בצוואר הבקבוק בגשר הצר שעל המסלול בואכה ביה"ח אסותא, שהיה בקילומטר הראשון, ואילץ את כל מי שלא זינק מלפנים להאט אם לא לעמוד כמה שניות עד שהפקק ישתחרר.

את מקצה חצי המרתון ניצח אלכס דוקרסקי, בתוצאה של 1:17:35 שע'. במקום השני סיים אריאל גולדשמידט עם 1:17.46, ושלישי סיים שאול איזנברג מרצי משמר העמק בתוצאה 1:22.56. בנשים, ניצחה את המקצה שרון אברך-שזיפי שקבעה 1:35:17, שנייה הגיעה שירי פרידמן מהפועל עמק האושר עם 1:36:00, ושלישית סיימה ירדן הר-לב ממועדון ZONE3 בתוצאה 1:36:33.

לירדן הר-לב, בת 25, טריאתלטית מוכשרת וחברה בנבחרת היצוגית של קבוצת ZONE3, זו היתה הפעם הראשונה על הפודיום הכללי במרוץ למרחק חצי מרתון. "באתי לרוץ במסגרת שבוע אימונים סטנדרטי כאימון איכות, לא חשבתי בכלל על הפודיום" היא סיפרה. "זה היה חצי המרתון השלישי שלי, קדמו לו חצי מרתון באמסטרדם וחצי מרתון שקיימה ברוקס-מרתוניה בחורף בפארק. היה לי חשוב להשתתף בתחרות של ברוקס שתומכים בי. היה אמנם לח מאד, אבל הייתי בשליטה מלאה והתמודדתי טוב עם התנאים. מרוץ לילה זו חוויה אחרת. היה כיף".


חולצות המרוץ של חברת "ברוקס" / ניר דגא


אזור הכינוס בסמוך לחנות ברוקס-מרתוניה / ניר דגא

את מקצה חמשת הקילומטרים ניצח דרור מנור מא"ס רמת השרון עם 15:30 דק', שני סיים איתי קלופשטוק מאתלטי אורן רמת השרון בתוצאה 17:11 דק', ושימי אזולאי הגיע שלישי בתוצאה 17:35. בנשים, ניצחה במקצה חלי רוזנשטיין ממועדון TriLV בתוצאה 19:07 דק', אחריה סיימה רוזנה בסנר ממועדון NITRO בתוצאה 19:39, ושלישית הגיעה מיכל מרינסקי עם 20:41.

עשרות קבוצות לקחו חלק / ניר דגא

ולסיכום, כמה מסקנות אישיות על ריצת חצי מרתון בלילה, במקרה שהאירוע שהיה יהפוך למסורת או אפילו יזכה לחיקויים. כמי שעושה את כל הריצות שלה בבוקר – כולל הארוכות – הגוף שלי היה לא מוכן לריצה ארוכה יחסית בלילה. התקשיתי לדעת איך להיערך לה מבחינת מזון, ומחשש שאוכל יותר מדי ואסבול מכאבי בטן, יצא שלא אכלתי מספיק, והמעט שכן אכלתי גרם לי לאי נחת בטנית רוב הריצה.

מאחר שאני מורגלת במרחק הזה והתכוונתי לרוץ את המרוץ כריצת אימון, הבעיות לא מנעו ממני ליהנות מהמרוץ, אבל אני ממליצה בחום למי שמתכנן לרוץ חצי מרתון תחרותי בלילה לתרגל ריצות ארוכות בערב, ולדאוג לתזונה משמעותית לאורך היום, כזו שלא תגרום אי נחת בשעת השי"ן. ולסיכום המלצה קטנה לחבר'ה ממרתוניה – את חברי ואותי הזינוק תפס בהפתעה. עמדנו מאחור וקשקשנו ופתאום ראינו שאנשים כבר התחילו לרוץ. אולי תשאלו מאיגוד הטריאתלון את הזמבורה – זה יבטיח שאף אחד לא יפספס את ההזנקה.
 


המנצחים הכללים של המרוץ:

גברים חצי מרתון:

1. אלכס דוקסרסקי 1:17.35 שע'
2. אריאל גולדשמידט 1:17.46 שע'
3.שאול אייזנברג 1:22.56 שע'


מנצחי חצי המרתון על הפודיום / ניר דגא

נשים חצי מרתון:

1. שרון אברך שזיפי 1:35.17 שע'
2. שירי פרידמן 1:36 שע'
3. ירדן הר לב 1:36.33 שע'
מנצחות חצי מרתון על הפודיום / ניר דגא

גברים 5 ק"מ:

1. דרור מנור 15:30 דק'
2. איתי קלופשטוק 17:11 דק'
3. שימי אזולאי 17:35 דק'

נשים 5 ק"מ:

1. חלי רוזנשטיין 19:07 דק'
2. רוזנה בסנר 19:39 דק'
3. מיכל מרינסקי 20:41 דק'


רוזנשטיין ובסנר על הפודיום / ניר דגא

לתוצאות ותמונות
מרוץ לילה לבן - ברוקס מרתוניה

  • רגעי הזינוק בפארק הירקון

    צילום: ניר דגא

סגור