מרוץ חולון 2012 - תוצאות ותמונות

| שתף |

נועם רייך ודמקה טשלה אלופי ישראל לנוער בריצות כביש. אזאוונט טקה ואיימרו עלמיה ניצחו במקצה ה-10 ק"מ המחודש. בכתבה הבאה תמונות ותוצאות נבחרות.

תאריך: 19/10/12, מאת: אורן בוקשטיין - דובר איגוד האתלטיקה

נועם רייך ודמקה טשלה זכו באליפות ישראל הראשונה לנוער במרוצי כביש שהתקיימה במסגרת מירוץ חולון שאירח בין אלפי הרצים הבוגרים והצעירים גם את טיגיסט ביטאו, שאלמלא פציעתה בתאונת הפגע וברח לפני כחודש וחצי, הייתה אמורה ליטול חלק במירוץ.

אחרי שנתיים של הפסקה חזר היום (שישי) מירוץ חולון המסורתי והטוב. אלפי רצים בכל הגילאים, ביניהם גם צעירים רבים שלקחו חלק באליפות ישראל לנערים ונערות, בה השתתפו גם תלמידי בית ספר רבים מהעיר, ומי ייתן שכל עיר שמארחת מירוץ, תשתף בו כמות רבה כל כך של תלמידים.

לראשונה, אירח השנה המירוץ את אליפות ישראל לנערים (5 ק"מ) ונערות (3 ק"מ). ראשונים היו אלו הרצים הבוגרים שהוזנקו לריצה התחרותית ל-10 ק"מ. זמן קצר אחריהן היו אלו הנערות שיצאו לדרכן, ואחרונים חביבים היו אלו הנערים שיצאו לריצת ה-5 ק"מ.

נועם רייך מאתלטי מיזונו נתניה הייתה הראשונה לחצות את קו הגמר כשניצחה את מירוץ הנערות בתוצאה 11:24 ד' והוכרתה כאלופת ישראל לנערות, והיא רק בת 15. למעשה תהיה לחניכתו של מולי מלכא הזדמנות בארבע השנים הבאות להגן על תוארה. רותם להב ממכבי ראשל"צ, חניכתו של רפי גרודצקי, חצתה את קו הגמר 8 שנ' אחרי רייך והיא סגנית אלופת ישראל לנערות. להב הקדימה את אדווה כהן מהסוללים ירושלים שקבעה 12:02 ד' בדרכה לזכייה בארד. חניכותיו של אורי זילברמן מאתלטי מיזונו נתניה, ליאור ויתקין ואביטל גז סיימו במקומות 4 (12:31) ו-5 (12:43) בהתאמה.


מימין רותם להב (סגנית האלופה), מימינה ראש עיריית חולון, מימינו נועם רייך (אלופת ישראל הטרייה), מימינה טיגיסט ביטאו, ומימינה אדווה כהן שסיימה במקום השלישי צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה
 

עוד בטרם הזינוק, מי שמשכה תשומת לב רבה הייתה טיגיסט ביטאו, הרצה מנס-ציונה, חניכתו של זבדיה וודג' שנפצעה לפני כחודש וחצי בתאונת פגע וברח במהלך אימון. טיגיסט שהייתה אמורה להשתתף בריצת הנערות ולהתחרות על תואר האלופה, נמצאת בשיקום בבית לוינשטיין, והגיעה בלוויית בני משפחתה וחברים כאורחת של ראש עיריית חולון, ואף זכתה לכבוד להזניק את שלושת המקצים ולהיות בין מחלקי הפרסים למנצחים.

טעות אנוש גרמה לכך שמדידת הזמנים של מקצה הנוער ל-5 ק"מ לא הושלמה. למרות זאת שלושת המנצחים היו ברורים. דמקה טשלה, חניכו של אמנון גור מאתלטי אורן השרון הוכתר לאלוף ישראל החדש לנוער. חברו לאימונים ולאגודה, אקויה דרסך סיים שני ובני אלהין ממכבי ת"א שלישי. עומר אלמוג ממכבי ת"א סיים רביעי.

 


שלושת הראשונים באליפות ישראל לנערים בריצת כביש ל-5 ק"מ. מימין דמקה טשאלה האלוף, באמצע אוקיה דרסך (סגן אלוף ישראל) ומשמאל בני אלהין. צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה


איימרו עלמיה הפתיע רבים, אבל לא את מאמנו, כשניצח את המקצה ל-10 ק"מ. יצוין כי כשעתיים לפני המירוץ, אמנון גור, מאמנו של עלמיה, חזה את ניצחונו של חניכו הצעיר בריצה. עלמיה חצה את קו הגמר ראשון, אחרי 30:49 ד'. אסרט ממו מהסוללים ירושלים חצה שני את קו הגמר בזמן 30:52 ד' וטסמה מוגס, שיאן ישראל ב-10,000 מ' שחזר לאימונים רק לפני שלושה שבועות אחרי שסיים את הטירונות, סיים שלישי בתוצאה 31:07 ד'.
בין הנשים הייתה זו אזאוונט טקה ממכבי ת"א, חניכתו של דן סלפטר, שניצחה בתוצאה 38:05 ד'. חניכתו השנייה של סלפטר, צ'מטאי לורנה, סיימה שנייה אחרי 38:29 ד', והקדימה ב-5 שנ' את מארי אליאס.

* התוצאות המצוינות בסקירה זו (מבחינת זמני הריצה) אינן סופיות, ועשויות להשתנות לאחר עיבודן הסופי.

לתוצאות המלאות לחצו כאן

לתמונות מהמרוץ - ליליאן ביטון

 

 

  • רותם להב (2), אדווה כהן (3) ונועם רייך (1, האלופה)

    צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה

סגור