מרוץ עיינות 2014 - ריצה למען הילדים

| שתף |

מרוץ עיינות התקיים השנה במתכונת גדולה עם שיא של 2000 משתתפים! הכל בכתבה הבאה

תאריך: 08/04/14, מאת: דפנה פרחי

בבוקר יום שבת התקיים מרוץ עיינות השלישי אשר כלל מקצים למרחק 4 ק"מ, 10 ק"מ,1.2 ק"מ לילדים ו-300 מ' אפרוחים.

המרוץ הוזנק מכפר הנוער עיינות שבצומת בית עובד, והתקיים בשיתוף עם עמותת "כנפיים של קרמבו" למען התרמת כספים לעמותה. "כנפיים של קרמבו" הינה תנועת הנוער לילדים עם צרכים מיוחדים הראשונה והיחידה מסוגה בעולם.  אם בשתי המהדורות הראשונות של המרוץ, למרוץ היה אופי של מרוץ קטן ואינטימי עם לא יותר מ-200 משתתפים, השנה נעשה גידול מדהים כאשר דיווחה המשטרה על נוכחות של מעל 2000 משתתפים!


זינוק 10 ק"מ / צילום: ערן ירדני

נוכחות גדולה של נערים ונערות מכפר הנוער הורגשה, אך ההתגייסות של תושבי המועצה האזורית גן רווה היתה מדהימה. משפחות שהגיעו בהרכב מלא על מנת להשתתף עם ילדיהם במקצי הילדים.
ואכן, דווקא מקצי הילדים הם אלו שמשכו את מרב תשומת הלב. מאות ילדים רצו יחד עם ההורים בהקפה של כפר הנוער למקצה ה-1.2, ומאוחר יותר ריגשו הילדים הקטנטנים במקצה ה-300 מ'.


צילום: ערן ירדני

במקצים הארוכים של הבוגרים הדגש גם כן היה על ריצה לשם התרמה ולא לשם התחרות, ובשונה מתחרויות אחרות לא הוענקו גביעים למגוון רחב של קטגוריות, אלא הקטגוריות היו מאד מצומצמות. בכך הודגש העניין של ריצה למען מטרה נעלה ולאו דווקא ההיבט התחרותי. אך נציין את מנצחי המרוץ, שכן מסלול ה-10 ק"מ שעבר בשטחים הסמוכים לכפר, היה בעל אופי של ריצת שטח מאתגרת לא מעט... גל פפקין היה הראשון לחצות את קו הסיום בזמן של 38:08 דק', ובין הנשים היתה זו ליאת שלום בזמן של 48:38 דק'. במקצה ה-4 ק"מ בלטו אבטמו מקונן בן ה-17 מכפר הנוער בן שמן עם תוצאה של 15:08 דק', וכן סול מזרחי מעיינות בין הנשים עם זמן של 22:22 דק'.


גל פפקין בסיום / צילום: ערן ירדנימאות על קו הזינוק / צילום: ערן ירדני
פודיום נשים 10 ק"מ / צילום: ערן ירדני

 


פודיום גברים 4 ק"מ / צילום: ערן ירדני

 


בית ספר נווה יהודה בסיום / צילום: ערן ירדני
 

 

 


סיום 1.2 ק"מ / צילום: ערן ירדני

 


אבטמו מקונן בסיום / צילום: ערן ירדני

במהלך כל שעות המרוץ התקיים הפנינג גדול על רחבת הדשא המרכזית בכפר. על הבמה עלו להופיע מיד בתום טכס הענקת הגביעים אומנים שנרתמו לאירוע: הצמד גיא ויהל, הזמר צחי הלוי וכן להקת הדג נחש. כך יכלו משתתפי המרוץ להנות מבוקר של כיף מיד לאחר הריצה. במקום התקיים גם שוק אומנים והועמדו דוכני מכירה שונים.

האווירה לכל אורך המרוץ היתה מחשמלת. קבוצות ריצה רבות מרחבי הארץ הגיעו בהרכב מלא על מנת להביע תמיכה בארוע. תלמידי בית הספר עיינות והצוות בלטו בפעילותם בעזרה בהפקת המרוץ וכן בריצה עצמה. בשנה הבאה הבטיחו המארגנים ארוע גדול לא פחות!

להתראות בשנה הבאה...

לתוצאות ותמונות ממרוץ עיינות

 

 

 

  • צילום: ערן ירדני

סגור