מרתון בוסטון 2012

| שתף |

גם השנה מרתון בוסטון סיפק סנסציות, אך הפעם לא ממש חיוביות כמו בשנה שעברה. מרתון בוסטון של 2012 היה השני האיטי בכל ההסטוריה של המרוץ בעקבות גל חום ששטף את המדינה.

תאריך: 16/04/12, מאת: SPORTWEB

אם במהדורת 2011 של מרתון בוסטון זכינו לראות תוצאות מהירות ביותר, השנה בבוסטון המזל לא שיחק עם הרצים. עם היוודע גל החום איפשרו המארגנים לנרשמים להעביר את הרשמתם לשנה הבאה ללא עלות. 4300 רצים קפצו על ההזדמנות הזו. לעומת זאת, עבור הרצים הקנייתים, מרתון בוסטון משחק תפקיד חשוב בבחירת הנבחרת הקנייתית ללונדון 2012. קרולינה קילל וג'פרי מוטאי ניסו להגן על תארם וכן להבטיח את מקומם בנבחרת, אך ללא הצלחה.

בכל זאת הקנייתים מילאו את הפודיום גם אצל הגברים וגם אצל הנשים. ווסלי קוריר חצה את קו הסיום ראשון, בזמן של 2:12.40 שע', בכך ציין את מרתון בוסטון השני האיטי בכל הזמנים. קוריר הינו הרץ הקנייתי ה-19 מתוך רצף הנצחונות של קניה ב-22 השנים האחרונות, מאז גרג מאייר, האמריקאי הארחון שניצח בבוסטון בשנת 1983.

במקום השני סיים לוי מטאבו בזמן של 2:13.06 שע', ובשמקום השלישי ברנרד קיפיגו עם 2:13.13 שע'. קוריר, שסיים ללמוד בקולג' בארה"ב וממתין לקבלת אזרחות אמריקאית תוך מספר שנים אמר בסיום: "בשבילי לרוץ בבוסטון זה כמו מרוץ אולימפי. לא איכפאת לי מה יבוא אחר-כך, אני פשוט מאד מאד שמח שניצחתי היום". ג'פרי מוטאי פרש במייל ה-18 בעקבות התכווציות בבטן.

בקרב הנשים נרשמו גם כן זמנים איטיים בעקבות החום, אולם המרוץ הוכרע שוב, בספרינט על שדרות בויליסון. שרון צ'רופ, שסיימה במקום השלישי בשנה שעברה ובת ארצה ג'מינה סמגונג רצו כתף אל כתף כל המרוץ. בפנייה האחרונה לשדרות בויליסטון המפורסמות פתחה צ'רופ מבערים וסיימה ראשונה בזמן של 2:31.50 שע'. 2 שנ' אחריה סיימה סמגונג. במקום השלישי סיימה ג'ורג'ינה רונו עם 2:33.09 שע'.

כל אחד מהמנצחים קיבל פרס של 150 אלף דולר.

  • קוריר וצ'רופ בסיום

    Victor Sailer / photorun.net

סגור