מרתון בוסטון 2014 - תוצאות ותמונות

| שתף |

מב קפלזיגהי ניצח ועשה הסטוריה אמריקאית, ריטה ג'פטו קבעה שיא מסלול

תאריך: 21/04/14, מאת: SPORTWEB

לאחר 31 שנים מאז ניצח רץ אמריקאי במרתון בוסטון, מב קפלזיגהי עשה זאת בזמן של 2:08:38 שעות. המעניין הוא שקפלזיגהי הוביל לכל אורך המרוץ (בניגוד לבת ארצו שאליין פלאנגן שפשוט התחילה מהר מדי) ובאופן אמיץ הצליח לשמור על היתרון שלו עד הניצחון. תחילה, היה זה ריאן הול שרץ לצידו של קפלזיגהי, אך הוא לא הצליח להחזיק את הקצב המהיר ופרש לאחור לאחר 8 מייל, האמריקאי ג'וספת בוואה נשאר עם קפלזיגהי והם פתחו עוד פער בהובלה. בנקודת חצי המרחק גם בוואה האט ועבר לאחור וקפלזיגהי נשאר לבד, תוך שהוא נחוש בדעתו להגביר את הקצב.


הקילומטרים הראשונים של המרוץ /  Victah sailer / photorun.net

בעקבותיו של מב דלקו הקנייתים והאתיופים, והתחושה היתה שזה עניין של זמן עד שיצליחו לצמצם את הפער. היו אלו וילסון צ'בט, דניס קימטו, פרנקלין צ'פקווני ומרקוס גנטי, כל אחד עם הישגים ותוצאות מהירות בטווח ה- 2:05. צ'בט (שלוש פעמים מנצח מרתון אמסטרדם) החל במרדף אחר קפלזיגהי מיד לאחר שעברו את "הארט ברייק היל" המפורסמת והתחילו את הירידות לכיוון שדרות בוייליסטון. הפער החל להצטמצם אך קפלזיגהי לא ויתר וניצל את הירידות כדי להמשיך לברוח. אם בתחילת המרוץ הפער היה 1:20 דק', בק"מ ה-40 הוא היה 8 שניות בלבד. קפלזיגהי המשיך לברוח וצ'בט המשיך לרדוף, אך בפנייה האחרונה לשדרות בויליסטון קפלזיגהי נדרש למאמץ אחרון ואף הביט לאחור כדי לבדוק היכן מתחרו. בפער של 10 שניות חצה קפלזיגהי את קו הסיום כאשר צ'בט מסיים אחריו עם 2:08.48 שע', שתי שניות אחריו סיים צ'פקווני במקום השלישי.

לאחר 31 שנים, מאז הניצחון של גרג מאייר האמריקאי במרתון בוסטון ב-1983 לא ניצח אף אמריקאי במרתון בוסטון. מב קפלזיגהי עשה זאת בגבורה ובריצה מעוררת השראה וגרם לאומה שלמה לשמוח.


קפלזיגהי בסיום /  Victah sailer / photorun.net

במרוץ הנשים שאליין פלאנגן הכתיבה מההתחלה קצב מהיר במיוחד שגרם כמעט לכל הרצות להיצמד אליה. לאחר המרוץ פלאנגן אמרה כי היא "מופתעת מכמה נשים נאחזו בקצב שהכתיבה". הקצב שהכתיבה היה כל-כך מהיר בחצי המרחק, כזה שהיה מהיר בכמעט שלוש דקות משיא המסלול הקודם (2:20) ובדקה יותר מהיר משיא המסלול החדש שריטה ג'פטו קבעה לבסוף.


פלאנגן בהובלה מהירה מדי / / Victah sailer / photorun.net

למרגלות "הארט ברייק היל" החלו ריטה ג'פטו ובזונש דבה לעשות את המהלך שלהן, ואז כוחותיה של פלאנגן אזלו. הקרב בין דבה לג'פטו נמשך בקילומטרים האחרונים, אך ג'פטו הוכיחה שהיא חזקה היום יותר מכולן והגבירה את הקצב בלי להביט לאחור תוך שהיא שוברת את שיא המסלול וקובעת 2:18:59 שע'. דבה סיימה שנייה כמעט דקה אחריה עם 2:19:59 שע', דבבה מרה שלישית עם 2:20:35 שעות. פלאנגן סיימה שביעית בלבד עם 2:22:02 שעות.


ג'פטו עם ניצחון שלישי בבוסטון, שני ברציפות./ Victah sailer / photorun.net

  • / Victah sailer / photorun.net

סגור