מרתון ברלין 2011 – מפגשי הפיסגה

| שתף |

צוות אתר עולם הריצה עבר יום ארוך ומפרך באקספו של מרתון ברלין, אלפי רצים פקדו את האקספו בשדה התעופה הישן "טמפלהוף". אתר עולם הריצה מביא לכם את כל הסיפורים, רגע לפני הזינוק ביום ראשון

תאריך: 24/09/11, מאת: דפנה פרחי

ארבעה רצים בלטו במסיבות העיתונאים ולא יותר. בדרך כלל מרתון בסדר גודל שכזה מגייס שורה ארוכה של רצי עילית. דווקא במרתון ברלין הנושא קצת שונה, אבל בכל מקרה, אנחנו מרוצים.
את הדובדבן שבקצפת מייצגים היילה גברסליאסי ופולה רדקליף, שני שיאני העולם ולצידם שני הדובדבנים האחרים – פטריק מקאו ואירינה מיקיטנקו.
חוץ מהמפגש המרגש איתם במסיבות העיתונאים אולי הדבר הכי חשוב, והנושא הבוער הוא, לאיזו תוצאה גברסליאסי ורדקליף שואפים?במסיבת העיתונאים הצהיר היילה שהתוצאה חשובה לו יותר מאשר הניצחון. ומי ששמע אותו אחרי מסיבת העיתונאים יכל לשמוע מלמול של משהו על פחות מ 2:04... אבל נצטרך לחכות עד יום ראשון כדי לראות.
באשר לפולה, כן, הסקרנות הורגת, אבל פשוט קשה לדעת באמת באיזה כושר היא נמצאת אחרי החזרה לריצה. ובכל מקרה, כל מילה מיותרת, כי רק להסתכל עליהם עושה לנו חשק לרוץ.
 ממסיבות העיתונאים עברנו לאקספו. המקום שבו מקבלים את מספרי החזה ויריד ענק לכל חברת ספורט שמכבדת את עצמה. בלטו בנוכחותם: מרתון ירושלים ומרתון תל אביב. שאפו.


 

הצוות המקצועי של מרתון ירושלים עושה מאמצים רבים לאורך השנה ברחבי העולם כדי להביא את הרצים הזרים. למשימה החלו לגייס "שגרירי מרתון ירושלים" ממדינות שונות. בברלין גוייס יהויכים (שני משמאל), רץ ופעיל בסצנת הריצה בעיר, ומי שתמיד היה מעודד אותי בעברית כאשר התחריתי בברלין. יהויכים מתרוצץ באקספו ומחלק ברושורים של מרתון ירושלים וכמובן, נראה אותו רץ במרתון ירושלים, אגב, הוא רץ מצויין!


גם מרתון תל אביב גייס לשירותיו איש מכירות ממולח, תושב גרמניה, שבעשרים השנים האחרונות עבד עם ישראל. לצידו הנציגה הישראלית ויחד, גם הם משווקים את ישראל.

בין חברות הציוד וההנעלה קשה היה להתעלם מהמתחם הענק של חברת ברוקס. במת ריקודים עם די.ג'יי ולמרגלות הבמה מסילות ריצה.


אולם גם אדידס, נותנת החסות הרשמית לחולצות ולמוצרי ההנעלה הנלווים של המרתון נתנה תצוגת תכלית מכובדת.ואם כבר הזכרנו את אדידס, גם רצי המשלחת הישראלית למרתון ברלין ירוצו במדי נבחרת מעוטרים בדגל ישראל, מתנת חברת אדידס. את רצי המשלחת הרשמית למרתון ברלין ליווינו לאורך כל הדרך בשיתוף עם פרוגרס תורס, חברת הנסיעות שדאגה להם לטיסות ולמלון. הרצים כבר הגיעו לברלין והם נרגשים לקראת הזינוק.

עוד אישיות מפתיעה שפגשנו היא קת'רין סוויצר, חברתי הוותיקה. על הקשר עם קת'רין אני שומרת מאז המפגש עימה במרתון בוסטון 2008 וגם הפעם היה מפגש מרגש. למי שהשם עדיין לא מצלצל, סוויצר היתה מחלוצות ריצת המרתון בעולם ולמעשה התפרסמה מכך שהיתה האשה הראשונה שרצה במרתון בוסטון. מאז אותו מאורע היא הפכה לרצה די טובה ( בשיאה רצה 2:50) וכתבה הכל בספר עב כרס. קת'רין תרוץ ביום ראשון את מרתון ברלין, בגיל 66, זאת לאחר שחזרה לריצות מרתון לאחר הפסקה של כמעט של 30 שנה. כמובן שציידו אותו במספר ל"קורל" העילית והיא ממש מאושרת: "היילה בצד אחד, פולה בצד שני, מה צריך יותר מזה?"

קת'רין במשך השנים שידרה ממרוצים רבים בתור פרשנית ולכן שאלנו אותה מה היא חושבת שפולה תעשה: "אני חושבת שהיא נואשת לקריטריון ללונדון, פשוט נואשת. היא מאד  תחרותית והיא תעשה הכל כדי שזה יקרה".

 

מה עוד היה לנו? הנה עוד תמונות כדי לשטוף את העיניים:

 

 

 

לתמונות המשלחת הישראלית הרשמית במרתון ברלין

צוות האתר ידווח בהמשך היום וכמובן מחר מרגע הזינוק. הישארו מעודכנים גם בעמוד הפייסבוק שלנו.

סגור