מרתון טבריה 2013 - הפרסים הכספיים גדלו

| שתף |

הוועדה המארגנת של מרתון ווינר טבריה הבינלאומי ה-36, בשיתוף עם טוטו ווינר הגדילו משמעותית את הפרסים למנצחים הישראלים והאורחים מחו"ל. ניצחון ושבירת שיא ישראלי יבטיחו לבעליהם פרס של 40 אלף ₪

תאריך: 04/10/12, מאת: אורן בוקשטיין

מרתון ווינר טבריה הבינלאומי ה-36 שיתקיים ב-10.1.2013 מביא בשורה גדולה גם בקטגוריית הפרסים למנצחים, הן הישראלים והן בתחרות הבינלאומית. סך כל הפרסים שעשויים להינתן במרתון השנה יכול להגיע ל-1.835 מיליון ₪, כאשר הפרס הראשון למנצח והמנצחת באליפות ישראל במרתון גדל בכ-67%, מ-12 אלף ₪ ל-20 אלף (מותנה בתוצאה). המנצחים (גבר ואשה) במרתון בין הישראלים יוכלו להעשיר את חשבון הבנק ב-40 אלף ₪ במידה שישפרו את השיא הישראלי. המנצח בין הגברים יצטרך לשאוף לרוץ בזמן טוב מ-2:14:21 שע' – שיאו של היילה סטאין שנקבע במרתון ונציה לפני 9 שנים, ואילו המנצחת מצטרך לקבוע תוצאה מהירה מ-2:36:36 שע', שיאה הישראלי של נילי אברמסקי שנקבע בפאריס לפני 8 שנים וחצי.

גם האורחים שיגיעו לרוץ במרתון ווינר בטבריה יהנו השנה מאחד הפרסים היוקרתיים בסבב העולמי כולו – 100 אלף דולר – פרס כספי גבוה מאלו המחולקים במרתונים שונים ויוקרתיים ברחבי העולם. כזכור, צחי פישביין, יו"ר טוטו ווינר הבטיח כבר בסיום מרתון ווינר טבריה ה-35 כי הוא יביא בפני דירקטוריון טוטו ווינר את ההצעה להגדלת הפרס. הבטיח וקיים! הכפלת סכום הפרס הראשון לשבירת שיא המסלול של הגברים שנקבע בתחילת השנה ע"י פטריק טוואמבה הצרפתי שניצח במרתון ה-35 בתוצאה 2:07:30 שע'. לעומתו, שיא המסלול של הנשים העומד על 2:34:17 שע' ואשר נקבע ע"י מריה סטארובסקה הצ'כית ב-1992 במהדורה ה-15 של המרתון, אינו שווה באיכותו לזה של הגברים, ולכן נקבע שעל מנת לזכות בפרס הראשון בין הנשים, תצטרך המנצחת במרתון ווינר טבריה לקבוע תוצאה איכותית מ-2:22:00 שע'.
פטריק טוומבה מקבל את הפרס בשנה שעברה (צילום: יח"צ איגוד האתלטיקה)
 

שלמה בן גל, יו"ר איגוד האתלטיקה הדגיש כי איגוד האתלטיקה בשיתוף עם עיריית טבריה רואים חשיבות עליונה בדאגה למשתתפים. "העלויות של קיום מרתון הן גבוהות מאוד. הוועדה המארגנת של מרתון ווינר טבריה שכוללת את עיריית טבריה ואיגוד האתלטיקה משקיעה מחשבה רבה ומאמץ עילאי על מנת לדאוג בראש ובראשונה לרווחת הרצים בפן המקצועי והארגוני. אנו מעדיפים להשקיע פחות בצד הפרסומי והשיווקי, אולם לכפר על כך בהשקעה הגדולה במתן פרסים למשתתפים. בשורה התחתונה הרצים המקצוענים מתפרנסים מהתחרויות הללו ואנו רואים לנכון, בראש ובראשונה, לתגמל אותם על ההשקעה הגדולה שלהם. עיריית טבריה וטוטו ווינר הם שותפים ראויים ואני שמח ומודה להם על שהחליטו להגדיל את הפרסים השנה".
 

  • צילום: מערכת SPORTWEB

סגור