מרתון ירושלים 2014 - תוצאות ותמונות

| שתף |

רונלד קימלי מקניה קבע שיא מסלול חדש, קרוב ל-26 אלף רצים הוזנקו למקצים השונים. סיכום בתמונות בכתבה הבאה

תאריך: 21/03/14, מאת: SPORTWEB


רגע אחרי הזינוק לחצי מרתון / צילום: צלם הבית

במרתון ירושלים שהוזק הבוקר (שישי) בשעה 7:00 נקבע שיא מסלול חדש כאשר רונאלד קימלי מקניה קבע זמן של 2:16:09 שעות ושיפר ב-20 שניות את השיא הקודם. בזכות הזכייה, קימלי יקבל פרס כספי כפול בעקבות שבירת השיא. במקום השני סיים פטריק וצ'ירה, גם הוא קנייתי, בזמן של 2:16:35 שעות. לוקה קיפקמוי מקניה הגיע למקום השלישי בזמן של 2:18:04 שעות. בקרב הנשים ניצחה במרתון דמסמסטשיי מספין מאתיופיה שעברה את המסלול ב-2:47:24 שעות. 

יערה זנגי סיימה ראשונה מבין הישראליות עם 3:14:08 שעות, ונגה מקטה ראשון בין הישראלים עם 2:41:56 שעות. במקצה חצי המרתון סיים ראשון נלי גברה עם 1:11:37 שעה.


אלפי רצים עושים דרכם לקו הזינוק / צילום: ספורטווב

 


הדבוקה המובילה לאחר 5 ק"מ / צילום: ספורטווב
 

השנה מרתון ירושלים היה בבחינת שבירת שיאים, בנוסף לשבירת שיא המסלול המאתגר נשבר שיא המשתתפים וקרוב ל-26 אלף איש הוזנקו לריצה. ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים שהשתתף כבכל שנה במקצה החצי מרתון אמר בסיום: ""כרץ מרתון שסיים חמישה מרתונים בערים שונות בעולם, אני יכול להגיד בביטחון מלא כי הריצה בירושלים היא המרגשת ביותר והיא משלבת נופים עוצרי נשימה ומלאי השראה, אוויר צלול ומסלול אתגרי. מרתון ירושלים ביסס את מעמדו בפסגת המרתונים הגדולים והחשובים בעולם כמרתון ייחודי ומאתגר שחובה לרוץ בו".

 


מנצחות חצי מרתון (מימין לורנה צ'מטאי)  / צילום: ספורטווב

 

לתוצאות מרתון ירושלים 2014

 

  • צילום:ספורטווב

סגור