מרתון ניו-יורק 2012 בצל ההוריקן

| שתף |

וויטנברג לא מוותרת: "ההתארגנות למרתון נמשכת. אנו נשמור על כל האופציות פתוחות ונעשה את כל ההתאמות שידרשו ליום המרוץ".

תאריך: 31/10/12, מאת: SPORTWEB

ביממה האחרונה היכתה סופת ההוריקן "סנדי" בחופה המזרחי של ארה"ב. כעת הסופה עושה דרכה למדינת פנסילבניה אולם תושבי ניו-יורק התעוררו לנזק אדיר.

מארגני מרתון ניו-יורק החליטו לדבוק בקיום המרתון למרות ההרס הרב בעיר וקהילת הרצים בארה"ב רוחשת וגועשת. עיקר הבעיות שמטרידות את המארגנים הם מקומות שהוצפו, שגם לאחר שהסופה חלפה, קשה יהיה להכין את אותם אזורים לעבירים על ידי עשרות אלפי רצים. כמו כן, עדין 8 מיליון אנשים מנותקים מהחשמל. נוסיף לזה את העובדה שכל הטיסות בוטלו, אין יוצא ואין נכנס למדינת ניו-יורק עד הודעה חדשה, וגם אם אלו יצליחו להיכנס, עדיין קשה יהיה לאכלס את האנשים כאשר לא ידוע מתי יחזור קו החשמל לפעול.

מרצים הגרים בניו-יורק נשמעה דאגה גדולה. אלו רגילים שחמישה-שישה ימים לפני המרתון אזור הזינוק והסיום, הגדרות והמבנים כבר עומדים. ואילו היום - כל האזור שומם. במסיבת עיתונאים שקיימה מארי ויטנברג, מנהלת מרתון ניו-יורק, ביום שני היא היתה אופטימית: "הזמן נמצא לצידנו. אנחנו נחכה לכל הרצים שיגיעו באיחור לאיסוף מספר החזה שלהם. רצים שלא יצליחו להגיע, הרשמתם תועבר באופן אוטומטי למרתון ניו-יורק 2013. כספי הרשמה ששולמו למהדורה הנוכחית לא יוחזרו". 

במסיבת העיתונאים שהתקיימה ביום שלישי האחרון סיפקה וויטנברג עדכונים נוספים: "ההתארגנות למרתון נמשכת. אלו ימים מאד מאתגרים עבור תושבי ניו-יורק. העיר עסוקה בהתאוששות והחלמה. מועדון ה NYRR עובד עם מועצת העיר ותומך במאמצים שלהם. המרתון תמיד היה יום מיוחד עבור תושבי ניו-יורק והוא משמש כסמל ליעילות של העיר וליכולת ההתאוששות שלה. ה- NYRR ממשיכים בהתארגנות שלהם לקראת המרתון, אך אנו נשמור על כל האופציות פתוחות ונעשה את כל ההתאמות שידרשו ליום המרוץ ולארועי סוף השבוע". כמו כן אמרה וויטנברג שעדכונים נוספים יסופקו בהמשך.

  • VIctah Sailer / photorun.net

סגור