מרתון ניו-יורק 2012 - רצים למרות הכל

| שתף |

אלפי אנשים שהיו רשומים למרתון ניו-יורק וכבר אספו את מספר החזה שלהם באקספו התייצבו בבוקר המרוץ שבוטל למרתון מיוחד משלהם.

תאריך: 05/11/12, מאת: SPORTWEB

עשרות אלפי אנשים הגיעו לניו-יורק בסוף השבוע האחרון במטרה לרוץ את המרתון שאליו התאמנו שבועות רבים, ועבור רובם לא היה פשוט להשיג את כרטיס הכניסה למרתון. רצים הגיעו מרחבי העולם רק כדי לגלות בצהרי יום שישי כי ראש עיריית ניו-יורק מייקל בלומברג ומנהלת מרתון ניו-יורק מרי וויטנברג לא עמדו בביקורות הקשות שנשמעו נגדם על כוונתם לקיים את המרתון כמתוכנן.

הביקורות הבוטות נכתבו בעמוד הפייסבוק של המרתון וכן בפורומים הגדולים של אתרי הריצה בארה"ב. הנסיון להפוך את מרתון ניו-יורק למעין ריצת הצדעה או ריצה למען התאוששות העיר מההוריקן, כשל.

עם היוודע הידיעה על ביטול המרתון, עשרות אלפי הרצים שכבר הגיעו לעיר החלו לתכנן את הריצה שלהם. מאמן ורץ מקומי בשם לאנס סבנסן החל בארגון קצת יותר "רישמי" של מועדון הריצה שלו,  וקבע להיפגש בבוקר יום ראשון ולרוץ על פי המתוכנן. "אנשים התאמנו במשך שבועות וחודשים רבים, למה לא לאפשר להם להגשים את המטרה?" כתב באחד מדפי הפורום הגועשים. אולם לאנס לא היה לבד. לפנות בוקר, החלו להגיע כל הרצים, כשהם ענודים במספרי החזה הרישמיים של המרתון, מצויידים במיטב בגדי הריצה שלהם ונעמדו על קו הזינוק בסנטרל פארק, שהיתה דווקא נקודת הסיום של המרתון, שעדיין לא פורקה.


אפילו המעודדים הגיעו בכל זאת VIctah Sailer / photorun.net

באופן ספונטני החלה הספירה לאחור והרצים זינקו, כל אחד למסלול אחר. חלקם עשו סיבובים בתוך הסנטרל פארק וחלקם יצאו למסלולים אחרים. רצים הגיעו עם בני משפחה וחברים והרבה עידוד נראה לאורך הפארק. אנשים הצטלמו בסיום למזכרת, כנראה, מהמרתון שיהיה בלתי נשכח עבורם.


אף אחד לא ישכח את מרתון ניו-יורק 2012/  VIctah Sailer / photorun.net

 

 

  • סיום מרתון ניו-יורק האלטרנטיבי

    VIctah Sailer / photorun.net

סגור