מרתון רוטרדם 2011 - המנצחים

| שתף |

סגן אלוף ישראל במרתון סיים את המרתון ברוטרדם במקום העשירי בזמן מצוין של 2:14:28 שעות וקבע את הקריטריון לאליפות העולם בקוריאה. בריהון שסיים במקום ה-14 פספס את הקריטריון ב-17 שנ'. סטאין ו-וודג' לא הצליחו להשיג את הקריטריון

תאריך: 10/04/11, מאת: אורן בוקשטיין

רץ המרתון בן ה-34 מהפועל אתלטי אורן השרון שיפר היום (ראשון) את שיאו האישי ב-7:05 דק' כשקבע 2:14:28 ש' וסיים עשירי במרתון רוטרדם. זמירו הוא רץ המרתון הישראלי היחיד שהצליח לקבוע היום קריטריון לאליפות העולם שתתקיים בקיץ בקוריאה והישראלי הרביעי שהבטיח את מקומו באליפות העולם (אחרי דימה קרויטר, אירינה לנסקי ודניאל פרנקל).
חברו של זמירו לאגודה, וובה בריהון בן ה-29 שסיים במקום ה-14, רשם את הפספוס הגדול של היום כשסיים בזמן של 2:17:17 ש', איטי ב-17 שנ' מתוצאות הקריטריון המבוקשת. בריהון רשם שיפור של 4:21 דק' לשיאו האישי שנקבע במרתון טבריה האחרון.
הרץ הותיק היילה סטאין הגיע 18 בזמן של 2:19:32 דק' ופספס אף הוא את הקריטריון לקוריאה. כשעה לפני שלישיית הישראלים ברוטרדם, זבדיה וודג' זינק במרתון פאריז, אולם לא סיים את הריצה.
זמירו היה רחוק 7 שנ' בלבד משיאו הישראלי של סטאין שנקבע בונציה ב-2003 ו-26 שנ' מקריטריון A ללונדון, אותו יוכל להשיג אם יסיים בשליש העליון של מסיימי המרתון באליפות העולם בקוריאה.
זמירו ידע והכיר היטב את יכולותיו כשהצהיר כבר ביום רביעי שתוצאה של 2:14 נמוך הנה בהישג ידו.
המנצח במרתון היה ווילסון צ'בט הקנייתי שסיים בזמן של 2:05:27 ש' והקדים ב-6 שנ' את בן ארצו וינסנט קיפרוטו.
צ'לה דשאסה האתיופי סיים שלישי בזמן של 2:08:47 ש'.

מתוך דבריהם של דורון ותמר שנכחו במרתון רוטרדם*: 

"זה היה יום מדהים ברוטרדם. נקודות העידוד חולקו בינינו לבין אמנון גור הבלתי נגמר. ב-15 זוהר ובריהון בדבוקה ה-2.5, שניהם נראים חזקים ונהנים מדבוקה גדולה של כ-15 אתלטים. משם אנחנו מדלגים לקילומטר ה-25. זוהר בראש הדבוקה נראה עדיין חזק. איזו התרגשות, אח"כ ברכבת התחתית אני מחשב ומגיע למסקנה שהוא למעלה מדקה וחצי מהיר מהקצב המתוכנן. רק שלא יפיל אותו בהמשך. בשלב הזה בריהון כבר קצת מאחור. מפה הם עוברים ל"שטח" של אמנון. כשהם מגיעים ל-33 אמנון מדווח שזוהר עדיין חזק בקצב, אך בריהון כבר כמה מאות מטרים מאחור.
אנחנו כבר על קו הסיום, נדחקים בין ההמונים שמצפים למנצחים. אני מציץ בשעון ושומע את הדיווחים של הכרוז על מיקום המנצחים. לא יהיה פה שיא היום, הספרות 2:03:59 חולפות. חבל. 
הרצים הראשונים מגיעים טיפין טיפין ואני חושש מהקילומטרים האחרונים. לזוהר אין ניסיון טוב איתם. אנחנו מצפים לו לכיוון 2:16. מתכופפים  קדימה מעבר לגדר, ורואים את הגופיה הכחולה והסגנון המושלם. זה הוא. השעון מראה 2:14. אני צורח בכל גרוני "זוהר רוץ, אתה שובר את השיא". והוא רץ, ועוד איך הוא רץ. איזה תוצאה, 2:14:26. 
רצים לגדרות שמעבר לקו הסיום לפגוש אותו. איזה אושר. הוא מגיע ובהתרגשות "הכל בזכותכם". אז זהו זוהר, שלא, הכל בזכותך, בזכות הנחישות, העבודה הקשה והאמונה. כבוד. 
כל הכבוד גם לבריהון שתוך זמן כל כך קצר הגיע לתוצאה כל כך מרשימה ועתידו בהחלט לפניו.
לבסוף , כל הכבוד לאמנון גור. נשמה טהורה.

*צוטט מפורום תפוז - איגוד האתלטיקה

סגור