מרתון תל אביב 2013 - מנסים להפיק לקחים

| שתף |

במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום הובהר שבניגוד לשנה שעברה, רוב הכספים יוקדשו לפיתוח הארוע העממי ופחות להבאת רצי עילית מהעולם

תאריך: 11/02/13, מאת: SPORTWEB

במתחם התחנה בתל אביב נערכה היום (שני) מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת מרתון תל אביב, שייערך השנה ב-15 למרץ. במסיבה נכחו ראש העיר רון חולדאי, מנהל מחלקת הספורט בעיר מוטי אמברם ויו"ר ועדת הספורט אלון סולר ואלו בישרו על היותו של מרתון תל אביב 2013 ארוע הריצה הגדול ביותר שהתקיים אי פעם בארץ. בכלל המקצים צפויים להשתתף 35 אלף רצים, ובריצה למרחק המלא צפויים להשתתף קרוב ל-2,000 רצים. סך הכל שבעה מקצים כולל אופני יד ורולר בליידס.

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, סיפר כי הבעיה היחידה שהוא צופה קשורה ככל הנראה לתרבות הספורט של הצופים. "הבעיה היחידה שאני חושב עליה ומשתף אתכם, התקשורת, היא איך להוציא את האנשים מהבתים כדי לעודד ברחובות. זה משהו שאני כבר חושב עליו חמש שנים ולא מצליח להגיע לפיתרון", אמר חולדאי ורמז על תרבות העידוד בריצות המרתונים בערים גדולות באירופה כמו ברלין ופריז. בנוסף אמר חולדאי: "זה יהיה המרתון הכי גדול שהיה כאן אי פעם, ולמרות כל הבעיות שיוצר אירוע מסוג כזה, מדובר באירוע חשוב לא לעיר אלא לכל מדינת ישראל. זה אירוע ספורטיבי חשוב מאין כמוהו ואנחנו מקדישים לו את כל תשומת הלב".

לפי מנהל מחלקת הספורט בעיריית תל אביב-יפו, מוטי אמברם, תקציב מרתון תל אביב עומד על כ-12 מיליון שקלים, והפרס הראשון למנצח יעמוד על 15 אלף שקלים בלבד. אם בשנה שעברה ראינו שדה רצים רחב של רצי עילית (בעיקר לא מוכרים) אנו לומדים השנה כי במטה המרתון הפיקו לקחים וכי אין כוונה להביא למרתון תל אביב רצי עילית מהעולם, אלא לשים את הדגש על הארוע "העממי". בארבעת הימים שלפני הזינוק למרתון, יתקיים פסטיבל כושר, בריאות ו"לייפסטייל" גדול בכיכר רבין, ובו גם תחולקנה ערכות ההשתתפות לאלפי הרצים.

 


לא עוד רצים בכירים / צילום: מערכת SPORTWEB

 

  • רון חולדאי מזניק את מרתון תל אביב

    צילום רונן טופלברג

סגור