מרתון תל אביב 2013 - תמונות ותוצאות

| שתף |

המקצים שהתקיימו היום במסגרת ארועי מרתון תל-אביב הסתיימו בצער רב באסון. כל העדכונים בכתבה הבאה

תאריך: 15/03/13, מאת: SPORTWEB

מקצי חצי המרתון וה-10 ק"מ בלבד הוזנקו היום לאחר שהוחלט על דחיית מקצה המרתון המלא לשבוע הבא. הרצים שסיימו את ריצתם עד השעה  8:00 לערך סיפרו למערכת SPORTWEB כי לא הספיקו לסבול מהחום, אך ככל שהלך והתקדם המרוץ החום השפיע על רצים רבים מה שהוביל לנפגעים לא מעטים ואף להרוג אחד. רס"ר מיכאל מיכאלוביץ' בן 29 ממושב מנוחה שבדרום הוא הבחור שנהרג. רצים רבים נזדקקו לטיפול רפואי בעקבות תסמינים של מכות חום והתייבשות וחלקם פונו לבתי החולים בעיר.


זינוק אופני-יד

במקצה חצי המרתון ניצחה הרצה האתיופית בלאקה קלקידן, מארי אליאס ניצחה בין הנשים הישראליות וזוהר זימרו ניצח במרוץ.  ימר גטהון ואזוואנט טקה ניצחו במקצה ה-10 ק"מ. הרץ האולימפי העיוור גדי ירקוני השתתף במקצה חצי המרתון וקבע שיא אישי של 1:22.47 שע', המהווה שיא ישראלי למרחק זה עבור רץ עיוור. לאחרונה החל להתאמן ירקוני תחת שרביטו של גזצ'או יוסף, מבכירי רצי המרתון בארץ.


גדי ירקוני (מימין) ומלוו בריצה חי פרחי

בשיחה שהתקיימה עם זהבה שמואלי לאחר הריצה טענה שמואלי כי הנפגעים העיקריים היום היו רצים חסרי ניסיון שעדיין לא ערים מספיק לגופם, אנשים שמתאמנים ללא הכוונה מקצועית ולא מבצעים הכנה מספקת לריצה באורך של חצי מרתון. שמואלי כאמור הינה מאמנת בכירה ורצת עבר אולימפית שייצגה את ישראל במרתון האולימפי בלוס אנג'לס, על כך אמרה שמואלי: "גם שרצתי בלוס אנג'לס היה לנו חם אבל המארגנים ידעו מה לעשות נגד זה. אפשר לשים מקלחות של מים שיכולות לצנן את הרצים. באופן כללי הייתי בעד קיום מקצה המרתון היום ולהזניקו בשעה מוקדמת מאד. אם היו שואלים אותי אתמול הייתי גם מקדימה עוד יותר את זינוקי החצי וה-10 ק"מ".

ראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי מסר לתקשורת: "אני חש צער עמוק וכאב על מותו של רץ חצי המרתון הבוקר בתל אביב - יפו ושולח את תנחומיי למשפחתו. אני מאחל גם החלמה מהירה לפצועים. נחקור ונבדוק את האירוע לעומק ונסיק את המסקנות והלקחים הנדרשים. כמו כן, נשתף פעולה באופן מלא עם כל בדיקה שתיערך בעניין זה. עם זאת חשוב לציין שלקראת המרוץ נערכו דיוני מטה מקצועיים ביחד עם גורמי הרפואה הבכירים ביותר, והעירייה קיבלה את המלצות הדרגים הרפואיים במלואן ופעלה לפיהן.
בהתאם לכך ולאחר שיקול דעת של כלל הגורמים בוטל מרוץ המרתון המלא והוקדמו יתר המקצים. בפועל מקצה חצי המרתון התקיים בנתוני מזג אוויר שעל פי כל חוות הדעת שנתנו בשטח היו סבירים"

 


זינוק רולר בליידס

להלן תוצאות של המנצחים:

גברים חצי מרתון:
1. זוהר זימרו 1:06:55 שע'
2. גירמה אמרה (אתלטי אורן השרון) 1:06:56 שע'
3. מארו טפרי ( אדידס)  1:09:10 שע'


זימרו, גירמה וטפארי

נשים חצי מרתון:

 1. באלקה קלקידן (אתיופיה) 1:19:36 שע'
2. מארי אליאס (אתלטי אורן השרון) 1:22:50 שע'
3. יערה זנגי - רדושיצקי 1:24:34 שע'

גברים 10 ק"מ:
1. ימר גטהון (מכבי תל אביב) 31:39 דק'
2. יובל כרמי 32:43 דק'
3. דן סלפטר 33:12 דק'

נשים 10 ק"מ: 
1. אזוונט טקה (אדידס) 37:27 דק'
2. ריקי סלם  (רצי רמת השרון) 39:01 דק'
3. איסבל וולפברג להט (קרוסבי-קרו)  39:52 דק'

לתוצאות ותמונות - מרתון תל אביב 2013

  • אלפי רצים על קו הזינוק

    צילום: ליליאן ביטון

סגור