נועם נאמן ומיגל אטיאס אלופי ישראל ב-3000 מכשולים

| שתף |

עבור נאמן זהו התואר השני ברציפות והחמישי בקריירה, ואילו אטיאס זכתה בתואר השלישי במקצוע זה. לב סקוריש ודניס גולדובסקי קבעו קריטריונים לתחרויות בין-לאומיות

תאריך: 13/05/14, מאת: אורן בוקשטיין, דובר איגוד האתלטיקה

נועם נאמן מהפועל חולון ומיגל אטיאס ממכבי ת"א זכו בערב יום שני בתואר אלופי ישראל בריצת 3000 מ' מכשולים בתחרות שהתקיימה באצטדיון האתלטיקה בראשל"צ. תחילה הייתה זו אטיאס, חניכתה של זהבה שמואלי שהובילה לכל אורך הריצה. בחלק הראשון של הריצה רוני גדיש מהפועל חולון הייתה צמודה אליה, אולם מעבר המכשולים של אטיאס היה חלק בהרבה, במיוחד מכשול המים. באזור מחצית המרחק רותם להב ממכבי ראשל"צ הדביקה את גדיש ועקפה אותה. מכאן סדר הרצות נשמר עד לקו הגמר כשלהב לא הצליחה להדביק את אטיאס שחצתה את קו הגמר בתוצאה 10:56.46 דק' המהווה את תוצאת השנה. להב שזכתה בכסף, אחרי שבשנה שעברה זכתה בארד, קבעה 11:02.26 וכמעט כהרגלה לאחרונה, שיפרה את שיאה האישי ב-13.87 שנ', ואילו גדיש, האלופה היוצאת, 'תסתפק' השנה בארד עם 11:18.21 דק'. אלין וינוגרצקי מהפועל חולון סיימה רביעית בתוצאה 11:50.62.

לאחר מכן הוזנקה ריצת הגברים בהשתתפות 10 רצים אותם הוביל מהתחלה ועד לסיום, בשליטה בלתי ניתנת לערעור נאמן שקבע רק לפני שבוע בתחרות בארה"ב 8:52.27 דק'. חניכו ובנו של עמית נאמן, ביצע במהלך הריצה שינויי קצב במתכונת של אימון טוב. את קו הגמר הוא חצה בתוצאה 9:00.15 דק' וזכה בתואר הלאומי בפעם השנייה ברציפות והחמישית בקריירה, בהפרש של למעלה מחצי דקה מימהרן יוסף מעמותת הצבי, אלוף ישראל במקצוע זה בשנים 2005 ו-2006, ומדליסט הארד במרתון משנה זו, אשר סיים שני בזמן של 9:31.26 וזכה בכסף. אמיר רמון מעירוני נצרת חצה שלישי את קו הגמר בתוצאה 9:36.19 דק'.

במסגרת תחרות הזמנה שהתקיימה מוקדם יותר באצטדיון קבעו שני קופצי מוט קריטריונים בין-לאומיים. לב סקוריש מאתלטי מיזונו ירושלים, מדליסט הארד מאליפות העולם 2013 לקדטים, ניצח בתוצאה 5.05 מ' המהווה קריטריון לאליפות העולם לנוער שתתקיים בקיץ ביוג'ין, אורגון בארה"ב. לאחר מכן ניסה חניכו של אלכס אברבוך לעבור 5.21 ולקבוע בכך שיא ישראלי חדש לנוער וקריטריון לתחרות הים התיכון הבין-לאומית עד גילאי 23, אולם ללא הצלחה הפעם. דניס גולדובסקי הצעיר ממכבי ת"א שיפר את שיאו האישי ב-10 ס"מ כשקבע 4.30 מ', הישג המהווה קריטריון לתחרות המוקדמות האירופית שתתקיים בבאקו, אזרבייג'אן, בה יקבעו נציגי אירופה למשחקים האולימפיים השניים לקדטים בנאנג'ינג, סין. בתחרות הנשים ניצחה אולגה דוגדקו-ברונשטיין הוותיקה ממכבי ראשל"צ בתוצאה 3.50 מ'.


סקוריש וגולדובסקי ליד השלט המציין את הקריטריון אותו קבעו / צילום: באדיבות איגוד האתלטיקה

  

  • מיגל אטיאס ונועם נאמן

    צילום: טיבור יגר

סגור