נפרדים מצלם הבית - עומר מנוס ז"ל

| שתף |

הרץ הותיק עומר מנוס נפטר באופן פתאומי בעת ששהה בטיול משפחתי בגיאורגיה. צוות ספורטווב נפרד מחבר ורץ.

תאריך: 08/09/15, מאת: דפנה פרחי, עורכת אתר ספורטווב

אני לא זוכרת מתי היכרתי את עומר. נראה לי פשוט שהוא היה שם תמיד. אני לא זוכרת אפילו ששאלתי את עצמי, "מי זה הרץ הזה שעושה כל-כך הרבה רעש?" כי אפילו שהוא עשה הרבה רעש, כולם אהבו את זה.
בעצם, זה מה שחיבר אותו לכל-כך הרבה אנשים. לא היו לו חומות, הוא פשוט הגיע. בבוקר של מרוץ בזמן שרובינו מתוחים מאד לקראת הזינוק, או במהלך הריצה בזמן שכל אחד שקוע בקצב של עצמו, ב"ילך לי או לא ילך לי היום",
הוא היה מופיע פתאום, בלי הודעה מוקדמת, מסלק תוך שניות את כל המתח וההתרגשות, ומזכיר לכולנו שזה הרגע לחייך למצלמה, ויש פה רגע שלעולם לא יחזור.

לפעמים הוא היה מתקשר אליי ויכולנו לדבר הרבה זמן, על ריצה כמובן. הוא כל הזמן חשב איך לקדם ומה לעשות. המצחיקול עם המצלמה שעשה הרבה רעש, היה רץ רציני, שבאמת היה איכפת לו מה קורה בתחום המרוצים.
אין מארגן מרוץ שהוא לא התחבר אליו. אין רץ שהוא לא הגיע אליו. אין קבוצת ריצה שהוא לא הכיר. הוא נגע בלב של כולם.

המוות הפתאומי של עומר מנוס מלמד אותנו שיעור חשוב. להספיק להגיד מה שמרגישים לפני שיהיה מאוחר מידי. אני מצטערת שלא היתה לי עוד הזדמנות להגיד לו וזו לא חכמה להגיד עכשיו. אם היתה לי עוד הזדמנות אחת לפגוש את עומר, הייתי אומרת לו, "תודה עומר, על כל מה שאתה עושה. על כל הכיף והצחוק שאתה מביא למרוצים, ואיזה כיף שאתה זה מה שאתה!"

אולי הוא ידע את כל זה, אולי לא. עכשיו זה כבר לא משנה. מה שחשוב שאנחנו כקהילת רצים נדע להיות יותר סובלניים אחד כלפי השני. שנזכור ש"הריצה" מביאה איתה חברויות שלא ברורות מאליהן, רגשות שלפעמים קשה לנו לבטא. לכו תסבירו לאדם שלא רץ מימיו, את התחושה של הרגע הזה שבו עומר פוגש אתכם לקראת סוף המרוץ עם המצלמה בידו, וצורח בכל הכוח שתחייכו, ואפילו שלא נשארה לכם טיפת אנרגיה אתם מצליחים להרים עוד קצת את הרגליים רק כדי שתצא תמונה יפה בתיוג בפייס, אבל מהרגע הזה אתם שואבים כל-כך הרבה כוחות עד לסיום, וגם הרבה אחר-כך. אלו רגשות שרק רצים יכולים להבין ולבטא.

נראה לי שעומר היה רוצה שלא נהיה עצובים. הוא היה רוצה שנמשיך לרוץ, להתחרות ולחייך, אבל לא רק למצלמה.


עומר מנוס 1967-2015

יהיה זכרו ברוך.

צילום: צלם אותי.

  • צילום: ערן ירדני

סגור