סבב גביע אירופה בשחייה במים פתוחים חוזר לאילת

| שתף |

כ-30 משתתפים ביניהם דיוויד דיוויס סגן אלוף העולם וקרי אן-פיין אלופת העולם, ינחתו בעיר הדרומית בסופ"ש הקרוב לתחרות הכנה לקראת האולימפיאדה. לראשונה: יתקיים משחה "הגאווה".

תאריך: 14/05/12, מאת: SPORTWEB

בעקבות ההצלחה הגדולה של שלוש התחרויות הקודמות של הסבב האירופאי במים פתוחים באילת, אליפות אירופה בספטמבר האחרון וכן סבב גביע העולם שנערך בעיר רק לפני חודשיים, נבחר איגוד השחייה בישראל לארח גם השנה סבב גביע אירופה בשחייה במים פתוחים. בזכות אותה הצלחה חסרת תקדים באירוח הסבבים באילת כעיר ספורט בינלאומית, טבעי היה שאיגוד השחייה בישראל יבחר בעיר הדרומית לארח את סבב גביע אירופה לו יתווסף שם נותנת החסות "ישרוטל". בכך מצטרפת אילת ל-3 ערים מובילות באירופה, בהן מתקיימות תחרויות במסגרת הסבב היוקרתי.

"זהו לא סוד כי הצלחת התחרויות הקודמות נבעה מהמקצועיות שהפגנו כצוות מטעם איגוד השחייה ובודאי שמשיתוף הפעולה לו זכינו בעיר אילת". סיפרה יו"ר ועדת מים פתוחים הדר בן דרור, "העירייה סייעה בהפעלת התחרות ולא השגיחה מרחוק. גם ישרוטל ומסעדות כראל נתנו כתף, היו חלק מהצוות ובמהלך התחרויות הפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת המים הפתוחים. הקהילה המקומית סייעה באירוח והתנאים של אילת עשו את ההבדל". מרכזה של התחרות הקרובה הוא שיתוף הקהל האילתי בתחרויות ובעיקר בקרב על תואר "אלוף אילת".

כאמור, אילת תהיה המארחת הראשונה של הסבב בו צפויים להשתתף שניים מהשחיינים הבולטים בעולם: המדליסטים האולימפיים דיוויד דיוויס וקרי-אן פיין הבריטים.

דיוויס, סגן אלוף העולם ובעל מדליית הכסף במשחה ה10 ק"מ באולימפיאדת בייג'ינג 2008, נחשב לאחד השחיינים היותר מוערכים בענף. ברזומה שלו מופיע גם תואר אלוף העולם לנוער (במרחק 1500 בבריכות) ומדליית ארד באולימפיאדת אתונה במקצה זה. דיוויס נאבק על הכרטיס למשחקים האולימפיים מטעם בריטניה (כמארחי האולימפיאדה מגיע להם כרטיס חופשי לאחד השחיינים).

פיין, אלופת העולם וסגנית האלופה האולימפית במשחקי בייג'ין 2008, שכבר קיבלה את הכרטיס לאולימפיאדת לונדון, הינה חברה של זהב בסבב האירופי באילת (3 ניצחונות). היא נעדרה מהסבב העולמי שנערך כאן בחודש שעבר והחליטה כי זינוק לסבב אירופה באילת יהיה ההכנה הנכונה למשחקים בלונדון. הנבחרת הבריטית תקדים את התחרות בשבוע של אמונים במלון ישרוטל ספורט קלאב המחודש שם כבר יש להם חדרים קבועים ויחס משפחתי קבוע.

בגזרה הישראלית מסתמן קרב גדול מאד בין שניים מהשחיינים המובילים של נבחרת ישראל, יובל ספרא ושחר רסמן, שנמצאים עדיין בתמונת ההעפלה לאולימפיאדה מול מיכאל דימטרייב שלא ישתתף בסבב באילת עקב עומס אמונים ותחרויות. יש לציין שהתחרות מעוררת עניין רב בעולם השחייה ומספר ימים לאחר פרסום המידע באתר LEN ובאתר המיוחד שהוקם לצורך כך ע"י איגוד השחייה בישראל, החלה ההרשמה. את ימי התחרות ילווו שידורים ישירים בערוץ הספורט וככל הנראה גם באתר העולמי ESPN.

סבב אירופה ישרוטל יערך בחוף הרויאל ביץ' ביום שישי 18.5.2012, ויהווה תחרות הכנה מרכזית לפני תחרות המיון האולימפית בסטובל (פורטוגל), אשר תיערך בראשית חודש יוני. שחיינים מרחבי הארץ יצטרפו יתחרו במגוון משחים שקיבלו את ההגדרה "החוויה הדרומית".

התחרויות תפתחנה בשישי בבוקר עם משחה "בוסטון" למרחק 1.5 ק"מ שלאחריה יערך משחה סבב אירופה. התכנית בשבת תכלול את האליפות לקבוצות (למרחק 800 מטר לילדים ולמרחק 1600 מטר לנוער), תחרות "אלוף אילת" במרחק 400 מטר, משחה המשפחות למרחק 400 מטר ואת המשחה המקורי לאותו מרחק שיערך לראשונה בארץ: משחה "הגאווה" במסגרת פסטיבל הגאווה שיערך בעיר בהשתתפות נציגי קהילת הגאים. מאיגוד השחייה נמסר: "בעיריית אילת הציעו את הרעיון המקורי של משחה הגאווה ואנחנו הרמנו את הכפפה. אנחנו שמחים לראות שיש היענות גדולה מאד ואנשים רבים נרשמים למשחה".

  • קרי אן פיין אלופת העולם

    צילום באדיבות איגוד השחייה

סגור