סדרת אליפות העולם משנה את פניה

| שתף |

באיגוד הטריאתלון העולמי גילו שהשמות הארוכים לתחרויות בסדרת אליפות העולם יוצרים בלבול רב בקרב הטריאתלטים בעולם. מעתה השם של הסדרה שונה, ולכולנו יהיה הרבה יותר קל!

תאריך: 08/12/11, מאת: נווה כהן

שלוש שנים עברו מאז החל ה-ITU לקיים את 'סדרת אליפות עולם' במתכונתה הנוכחית והמצליחה. השינוי התחיל כשראשי האיגוד העולמי הבינו, שאפשר להגדיל משמעותית את החשיפה לענף, קהל הצופים ואת הרווחים - על ידי על ידי קיום סדרת אליפות טרנס יבשתית, הנפרשת על פני עונה שלמה. המודלים לחיקוי היו מענפים מצליחים אחרים שעבדו בשיטת "גראנד סלאמים", וביניהם הטניס הפופולארי והפורמולה 1. עד שנת 2009 הוכתר אלוף העולם בענף על-פי תחרות אחת יחידה בה כל הקלפים נטרפו.

אך עם שינוי האדרת, עברו שינוי גם התדמית והכותרת. לא מעט הלכו לאיבוד בין המילים הרבות והספונסרים הכתובים כולם בשם אותו אירוע. לדוגמא, הינה שמה המלא של התחרות בביג'ינג לפני כמה חודשים:
2011 Dextro Energy Triathlon - ITU World Championship Grand Final Beijing
צריך מקרא רציני בשביל כותרת כזו...

מה שהפנימו באיגוד העולמי, הוא שגודש המידע בכותרות האירועים גורמים לבלבול רב בקרב קהל הטריאתלטים והמעריצים בעולם והחליטו לעשות מהלך.
מעתה- קבלו אותה! הכותרת הרשמית של סדרת אליפות העולם היא:
ITU World Triathlon Series
"מבנה חדש זה לסדרה המשתפרת שלנו; לא רק נותן דימוי נקי יותר, אלא גם גמישות רבה יותר כדי להעלות את הפרופיל של הסדרה ולהגדיל את ההצלחה המסחרית שלה", אומר מריסול קאסאדו, נשיא ה-ITU וחבר בוועד האולימפי הבינלאומי. כעת יהיו לסדרה שני ספונסרים ראשיים- Dextro Energy ו- Samsung וארבעה משניים הכוללים את מותג השעונים Sunnto ו חברת SKINS.

סדרת האליפות בשנת 2012 תצא לדרך באפריל בסידני אוסטרליה. היא תכלול שמונה אירועים בשמונה מדינות שונות, ובסופה יוכתר אלוף העולם בגראנד פינאלה מרהיב בניו זילנד:
תחרויות סדרת אליפות העולם בטריאתלון- לשנת 2012:
*סידני (אוסטרליה): 14/15 באפריל

*סאן דייגו (ארה"ב): 12/13 במאי

*מדריד (ספרד): 26/27 במאי

*קיצבוהל (אוסטריה): 23/24 ביוני

*המבורג (גרמניה): 21/22 ביולי

*לוזאן (שוויץ): 25/26 באוגוסט

*יוקוהומה (יפן): 29/30 בספטמבר

*גראנד פינאלה אוקלנד (ניו זילנד): 20-22 באוקטובר

 

  

 

 

 

 

 

 

 

נווה כהן, טריאתלט בכיר

סגור