סטיב מולינגס - השתמש בחומרים אסורים

| שתף |

הספרינטר הג'מייקאני סטיב מולינגס עבר בדיקת סמים ותוצאות הבדיקה היו חיוביות. בדיוק לפני אליפות העולם בדרום קוריאה עומד מולינג בפני ארבע שנות השעיה מתחרויות.

תאריך: 11/08/11, מאת: מערכת עולם הריצה

בגופו של סטיב מולינגס התגלו שאריות של חומר הנועד לטשטש עקבות של סמים אחרים כמו  סטרואידים אנאבולים או חומרים ממריצים. לאחרונה ניסו העיתונאים ליצור קשר עם מולינג ועם סוכנו אך כל הנסיונות עלו בתוהו.

החדשות המאכזבות הללו מגיעות קצת יותר משבוע לפני שהנבחרת תעזוב למחנה אימונים של שבוע בדרום קוריאה. זוהי אינה הפעם הראשונה שבה נכשל מולינג בבדיקת סמים. בשנת 2004 לפני המשחקים באתונה התגלו בגופו רמות גבוהות מדי של טסטוסטרון. כתוצאה מכך הושעה למשך שנתיים ותוצאותיו מאמצע 2004 ו-2005 נמחקו.

הכישלון הנוסף של מולינגס בבדיקה יכול להשפיע על המשך הקריירה הספורטיבית שלו. מולינגס יצטרך להגיע לשימוע משמעתי שישלול ממנו את ההשתתפות באליפות העולם בדאגו, שם היה מועמד כמעט וודאי למדלייה כלשהיא בריצות 100 ו-200 מ' וכן צפוי היה לקחת חלק בריצת השליחים ל- 100*4.

נשיא איגוד האתלטיקה של ג'מייקה גם כן סירב להגיב בעניין.

לכל אתלט בכל מקרה של סמים אסורים יש זכות לקיים שימוע בבית הדין המשמעתי ולהשמיע את הצד שלהם לפני שהגוף הרשמי קובע את העונש. האתלט חייב לבקש בקשה לשימוע תוך 14 יום מיום קבלת ההודעה אחרת האתלט מודה כי הבדיקה אכן נכונה.

השימוע חייב להתקיים כחודשיים מיום ההודעה לאתלט ולאתלט יש זכות לקבל ייעוץ משפטי ולזמן עדים. ההחלטה הסופית תתקבל בסופו של דבר על ידי הגוף המתאים באיגוד האתלטיקה העולמי.

סגור