סטיב מולינג - סמים אסורים בפעם השנייה

| שתף |

סטיב מולינג מג'מייקה יגלה ביום שני מה יהיה העונש שלו על כך שנתפס בשימוש בחומרים אסורים בפעם השנייה בקריירה שלו

תאריך: 20/11/11, מאת: מערכת Sportweb

תוצאות חיוביות של שאריות סמים אסורים התגלו בבדיקה שעבר סטיב מולינג בחודש יוני האחרון. הספרינטר הג'מייקני סיים במבחנים האאולמפיים של ג'מייקה ראשון בריצת 200 מ' ושלישי בריצת 100 מ' רק מאית שנייה אחרי יוהאן בלייק.

זו הפעם השנייה בקריירה של מולינג שהוא נתפס על שימוש בחומרים אסורים. בשנת 2004, בתור סטודנט בקולג', שנה שבה קבע 10.28 שנ' ו- 20.36 שנ' (עם עזרת רוח) נמצאו בגופו רמות גבוהות מדי של ההורמון טסטוסטרון והוא הושעה למשך שנתיים מתחרויות.

שנתיים לאחר חזרתו הצטרף מולינג לקבוצתו של לאנס בראומן, קבוצת אימון שכללה גם את השיאן האמריקאי טיסון גיי. מולינג השתפר בהדרגה ובאליפות העולם בשנת 2009 קבע שיא אישי בריצת 200 מ' של 19.98 שנ'. ההתקדמות שלו המשיכה עד שלראשונה השנה שבר את מחסום ה-10 שנ' ללא עזרת רוח. השנה מולינג עשה זאת בשבע הזדמנויות שונות והזמן המהיר ביותר שלו נקבע ביוג'ין ב"פרה-קלאסיק" זמן של 9.80 שנ'. כמו כן הוא סיים במקום השני קרוב בשנייה לאוסיין בולט באוסטרבה והביס את חברו לאימונים גיי, ב"אדידס גראנד פרי" בניו-יורק. הניצחון האחרון של מולינג היה באיטליה שם סיים עם דאבל של 9.93 ו-20.22 שנ'.

על פי חוקי התאחדות האתלטיקה העולמית וחוקי הארגון נגד סמים אסורים (WADA), שתי עבירות של סמים אסורים ירחיקו את מולינג לכל החיים מהספורט. אולם ישנו סיכוי קטן כפי שקרה עם ג'סטין גטלין, שהורשה לחזור להתחרות לאחר ארבע שנים הרחקה ושתי עבירות סמים אסורים.

סגור