סיום מרגש לרץ העיוור בברלין

| שתף |

ליאב סולומוביץ סיים את המרוץ למרחק 10 ק"מ כשהוא נושא את דגל ישראל. למרבה ההפתעה גם מארגני המרוץ הצטרפו אל ליאב במטרים האחרונים של הריצה.

תאריך: 28/05/12, מאת: דפנה פרחי

היום (שני) התקיים מרוץ RUN OF SPIRIT בפעם הרביעית בברלין, ולראשונה זינק למרוץ רץ כבד ראייה ישראלי - ליאב סולומוביץ בליווי מאמנו גיא בן דור מעמותת אתגרים. על קו הזינוק עמדו יחד עם ליאב וגיא רצה עיוורת מברלין, רץ עיוור מקניה ושיאן העולם בריצת המרתון בקטגוריה זו וכן רץ עיוור מפולין. המרוץ עבר בסמוך לכנסייה בשכונת שפנדאו אשר נתנה גם חסות למרוץ. הכנסיה הנקראית "יוהנסשטיף" הינה ארגון שתחת חסותו ישנם בתי חולים, גני ילדים ובתי ספר וכן פעילות רבה למען אנשים בעלי מוגבלויות. המרוץ כלל מקצה ילדים, הליכה, 5 ק"מ ריצה ו-10 ק"מ ריצה וכן הוזנקו אנשים בעלי מוגבלויות כמו שיתוק מוחין, פגועי ראש, בעלי תסמונת דאון ועוד למסלול של 400 מ'. מטרת מארגני המרו היתה להעביר את המסר שהריצה והאהבה לספורט מחברת בין עמים, דתות, אנשים עם מוגבלויות שונות, אך בסופו של דבר כולם שווים.


לפני הזינוק עם נציגי קניה / צילום מערכת SPORTWEB

ליאב, יחד עם הרצים העיוורים מהמדינות הנוספות השתתפו בריצה למרחק 10 ק"מ שהיה המקצה המרכזי והגדול ביותר. המסלול כלל שלוש  הקפות בשטחי הכנסייה והבניינים הסמוכים לה וכן חלק ניכר ביער הסמוך. הנרי וואניוקה, שיאן העולם בריצת מרתון בקטגוריה של כבדי הראייה סיים את המרוץ בזמן מצויין של 37:30 דק'. מנצח המרוץ היה רץ מקומי שקבע שיא מסלול של 33:24 דק'. ליאב סיים את הריצה בסיום מרגש כאשר מארגני המרוץ ומספר רצים מקומיים התלוו אליו במטרים האחרונים בעוד הוא מניף את דגל ישראל. ליאב סיים בזמן של 48:00 דק', התוצאה השנייה המהירה עבורו עד כה.

ליאב החל לרוץ רק לפני פחות משנה ובנוסף לכך לפני ארבעה חודשים עבר ניתוח שנועד לשפר את שמיעתו. ניתן לראות כי ליאב התאושש באופן יוצא דופן מהניתוח והוא כבר חזר לכושרו של לפני הניתוח. בסיום המרוץ ליאב אמר: "זו היתה חוויה יוצאת דופן, התרגשתי מאד". עוד הסביר ליאב כי עדיין לא חל שיפור בבעיה בשיווי המשקל ממנה הוא סובל וכי המסלול שהיה בנוי ממשטחים משתנים גרם לו לאיבוד שיווי משקל, "אבל לא ויתרתי", סיפר. מעניין היה לשמוע כי גם הנרי וואניוקה סבל מבעיה דומה במרוץ. ליאב והנרי החליפו חוויות מהריצה בתום המרוץ וביום האחרון הנותר לשהייתם בברלין יעבירו בטיול משותף בעיר.

בתום המרוץ אמר וולקמר שולץ, מארגן המרוץ: " זהו לא מסלול לשבירת השיאים, וכן יצא כך שהיום היה יום חם במיוחד. אבל מה שחשוב זו הרוח המשותפת לכולנו, מבחינת המארגנים זה היה יום מוצלח במיוחד כיוון שהגיעו למעלה מ-1000 רצים ואני שמח מאד".


לאחר הסיום יחד עם הנציגים מפולין / צילום מערכת SPORTWEB

  • ליאב וגיא בסיום

    צילום: מערכת SPORTWEB

סגור