סיכום אירועי סוף השבוע בארץ ובעולם

| שתף |

בזמן שאלפים מכם הזיעו במרתון תל אביב, ראו במקומות אחרים את הספורטאי האולימפי הגדול בכל הזמנים בפעולה, כמעט שיא עולם בחצי מרתון וחגיגת שחיה במים פתוחים באילת.

תאריך: 01/04/12, מאת: דני בורשבסקי

אליפות ישראל במים פתוחים

מיכאל דמיטרייב, מי שנחשב לשחיין המים הפתוחים הטוב בארץ כיום, חזר ממחנה אימונים בגרמניה היישר לאליפות ישראל שהתקיימה באילת ופתחה את סוף השבוע שבעיצומו תחרות מסבב גביע העולם ביום ראשון. דמיטרייב השתתף במשחה ל-5 קילומטרים באליפות ישראל והפסיד בו ליובל ספרא, שעצר את השעונים בזמן של 54:53 דקות. ספרא בן ה-18 הקדים בשתי שניות את דמיטרייב בקרב צמוד במיוחד. שלומי טולדנו סיים במקום השלישי בזמן של 55:48 דקות. ריס מיינסטון-הודסון האוסטרלי שחה מחוץ לתחרות וחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 54:51 דקות. חן פינסלי בת ה-18 ניצחה במשחה המקביל לנשים בזמן של 1:01:12 שעה, אבל מי שחצתה ראשונה את קו הסיום הייתה האורחת מצ'כיה, יאנה פצ'נובה, שהציגה רמה מעולם אחר וקבעה 58:31 דקות. לי כהן סיימה שניה בין הישראליות (1:01:14 שעה) ורוני בווה שלישית (1:01:16 שעה).

חצי מרתון פראג

בבירת צ'כיה התקיים מרוץ חצי המרתון היוקרתי, ולפי פרסומים שונים בעולם, אלמלא הרוחות החזקות במקום היה נקבע שם שיא עולם חדש. בסופו של דבר, אטסדו צגאי האתיופי עצר את השעונים בזמן של 58:47 דקות והיה איטי ב-24 מאיות מהתוצאה המהירה ביותר שנקבעה אי פעם, השייכת לזרסנאי טדסה מאריתריאה. צגאי, שקבע בעצם את התוצאה החמישית בכל הזמנים בחצי מרתון (21.1 קילומטרים), הקדים את שני הקנייתים, הנרי קיפלגאט (1:01:01 שעה) ופילמון לימו (1:01:03 שעה). בין הנשים בפראג ניצחה ג'ויס צ'פקירוי, שקבעה 1:07:03 שעה.

גרנד פרי אינדיאנפוליס

באינדיאנפוליס שבארצות הברית התקיימה בסוף השבוע תחרות הגרנד פרי היוקרתית בהשתתפות שני השחיינים הטובים בעולם כיום, מייקל פלפס וריאן לוכטה. פלפס, שמכבד מאוד את הבריכה שבה הבטיח את מקומו במשחקי סידני 2000 כשהיה בן 15 בלבד, הוכיח שככל שהמשחקים האולימפיים מתקרבים, היכולת שלו הולכת ומשתפרת. את התחרות באינדיאנפוליס הוא סיים עם שלוש מדליות זהב במשחי ה-100 פרפר, 400 מעורב אישי ו-200 מעורב אישי. הניצחונות במשחי המעורב היו היותר מרשימים. במקצה ה-200 שהתקיים ביום התחרויות האחרון, פלפס התחרה ראש בראש מול מי שסומן כיורשו האמיתי, ריאן לוכטה. במקרה הזה, פלפס הוכיח שלוכטה יצטרך עוד להמתין כדי לזכות בתואר יורש, כשהשאיר לו עשן במים וניצח בתוצאת השנה בעולם, 1:56:32 דקה והיה מהיר ביותר משלוש שניות מלוכטה. יום קודם לכן, פלפס שחה גם את משחה ה-400 מעורב, מה שהפתיע הרבה אנשים שכן לפי התחזיות המוקדמות, לא מדובר במשחה שפלפס אמור להתחרות בו בלונדון 2021. זה לא הפריע לשחיין הטוב בכל הזמנים, שניצח גם במקרה הזה עם התוצאה השלישית בטיבה בעולם השנה, 4:12:51 דקות. אחרי המשחה הזה פלפס אפילו רמז שיתכן וירצה לשחות אותו גם בלונדון, אבל הכל תלוי בהצלחתו במשחים האחרים.

 

  • חצי מרתון פראג

    VIctor Sailer/photorun.net

סגור