סיכום אישי - Desert Challenge 2012

| שתף |

"הרגשתי שנקלעתי לפתיחה של סרט קולנוע הוליוודי, האור עולה, התגלה לעיני מאהל עם מאות אוהלים... עיר של ספורטאים הוקמה באמצע המדבר, האם אני חולם?" הסיכום של מיכאל בהר.

תאריך: 05/12/12, מאת: מיכאל בהר

ביום שישי האחרון העמסתי את הציוד ונסעתי למדבר. חשבתי שמדובר בריצה קלה ורכיבה על אופני הרים אך הופתעתי, לאחר נסיעה ארוכה הגענו לדרום ים המלח, ואחרי אזור המלונות פנינו שמאלה. תחילה אופף אותך חושך מוחלט ואז נראים דגלים לבנים. ההמולה מסביב רבה- עוד שעה הזינוק לריצת שטח בלילה ואני עדיין חושב שאני עומד לזנק למרוץ כביש. מיהרתי לקחת את ערכת המרוץ מעמדת הכינוס הנמצאת בטיפוס קל מהחניון ואז, לרגע הזמן מפסיק מלכת- הרגשתי שנקלעתי לפתיחה של סרט קולנוע הוליוודי, האור עולה, התגלה לעיני מאהל עם מאות אוהלים, שתי שורות חנויות שופעות מותגי ספורט, פינת הסעדה, הפעלות ילדים- עיר של ספורטאים הוקמה באמצע המדבר, האם אני חולם?

במהרה מצאתי את עצמי מזנק לריצת לילה של 20 ק"מ בשטח. אחד המדדים להנאה בתחרות היא התחושה שהזמן טס-לא הרגשתי את המרחק ו-20 הק"מ נראו לי כ-10 ק"מ, הריצה בשטח בלילה לאור הירח והפנסים האישיים שדלקו לסירוגין הייתה חוויה חדשה ומדהימה בשבילי - לא הרגשתי את שפשוף הנעל בעקב או את העייפות שהייתה מצופה אחרי יום עבודה עמוס ונסיעה במכונית הזקנה שלי. בכל תחרות אחרת כאן הייתה מסתיימת החוויה, אבל במקרה זה החוויה רק החלה. עכשיו אחרי שמאות אנשים קיבלו את זריקת האנדרופינים שלהם איך אפשר לא להרגיש פרץ של אושר? אף אחד לא ממהר הביתה, הבית שלהם הוא כאן, במאהל.

כולם יושבים סביב ואוכלים ארוחת ערב, איש איש לפי טעמו וכיסו. ברביקיו, בופה או סתם מנה חמה, כולם שמחים, מעגלי חברים, שותים צוחקים עד שלאט לאט כולם נופלים, לא לפני שמתפללים לדחייה קלה של הזינוק הבא.

בבוקר שלמחרת קלטתי עד כמה גדול המאהל. אנשים ממשיכים להגיע לחלק השני של האירוע, רכיבת שטח. לרצים שבינינו הייתה עכשיו הזדמנות לראות את המסלול המדהים בו רצנו בלילה הקודם.
מאחר והספורט הוא לנו דרך חיים, אנו רוצים גם את המשפחה ברגעי האושר שמזמנת הפעילות והתחרות. כולנו מחפשים אירועים שגם המשפחה תוכל לקחת חלק, אירוע זה הוא אחד מהאירועים שחובה להביא את המשפחה עימנו. כמו בכל חברת היי טק מוצלחת גם כאן דאגו לילדים לפינת הפעלה שגרמה לי לרצות להיות שוב ילד. מופעים, תחרויות עממיות לכל גיל, חווית הקמפינג, פרסים שווים למנצחים ועוד.

כל אלו גנבו לאירוע את השם תחרות ספורט והפכו אותו לפסטיבל ספורט בטבע. מארגני האירוע לא טעו בהגדירם את האירוע כאירוע משפחתי, רק עם משפחה מאד גדולה. האירוע התקיים בפעם השישית, בשבילי זאת הייתה הפעם הראשונה ולבטח לא האחרונה!

 

 

 מיכאל בהר - רוכב כביש וטריאתלט כבר 20 שנה. סגן אלוף ישראל בחצי איש ברזל ובטריאתלון אולימפי קבוצת גיל. בעבר רשם אליפויות ישראל במרוצי אופניים כמו גם בטריאתלון ודואתלון, בעיקר בגילאי הנוער אך לא רק. בעל תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני בהנדסת מכונות.

  • צילום: מיכל קוברסקי

סגור