סיכום אליפות אירופה בטריאתלון

| שתף |

סיכום מלווה בתמונות ובתקצירי וידאו לאליפות אירופה בטריאתלון 2013

תאריך: 16/06/13, מאת: SPORTWEB

איוון ואסילייב הרוסי קטף את תואר אלוף אירופה בטריאתלון בסוף השבוע האחרון, באלניה שבתורכיה. אלסנדרו פביאן האיטלקי קטף את מדליית הכסף ומריו מולה הספרדי סיים במקום השלישי.

תקציר תחרות הגברים

 

ואסילייב הראה שהוא מתעלה על מתחריו וקבע זמן של 1:42.09 שע', פביאן סיים 7 שניות אחריו עם 1:42.16 שע'. הקרב על המקום השלישי התחיל בהקפה האחרונה ומולה סיים שלישי וסגר את הפודיום עם 1:42.22 שע'


ואסילייב, פביאן ומולה צילום: Triathlon.org


תחרות הנערים

דוריאן קונין הצרפתי קטף את תואר האליפות לנערים לאחר מרוץ מרתק. בקטע הריצה באופן מפתיע הוא התעלה על הפייבוריט לניצחון רפאל מונטוגיה, שהסתפק במקום השני הפעם. הבריטי מארק אוסטין סגר את הפודיום עם המקום השלישי.

 

תקציר תחרות הנשים

 

רייצ'ל קלמר ההולנדית קטפה את תואר אליפות אירופה הראשון שלה לאחר ספרינט בסיום שבו עקפה את מתחרתה הבריטית ויקי הולנד וניצחה בשתי שניות בלבד. הולנד זכתה בכסף בעוד ונדולה פרינטובה הצ'כית קטפה את מדליית הארד. "זה נהדר, בכלל לא ציפיתי לזה", אמרה קלמר בסיום המרוץ, "היו לי מספר מרוצים רעים לאחרונה ולכן התרגשתי מאד לקראת היום", הוסיפה.

לאליפות הנשים הוזנקו 39 נשים. קלמר סיימה בזמן של 1:55.43 שע', הולנד שנייה עם 1:55.45 שע' ופרינטובה עם 1:55.53 שע'.


קלמר ומזטי בקטע הריצה / Triathlon.org

תחרות הנערות

לאחר חודשיים של מנוחה בעקבות פציעה ג'ורג'יה טיילור-בראון הבריטית הראתה שהיא כשירה להתחרות וניצחה באליפות אירופה לנערות.  הגרמניה לאורה לינדמן סיימה שנייה באליפות הראשונה שלה בקריירה, והאיטלקיה אנג'ליקה אולמו סיימה שלישית. " לא חשבתי בכלל שאני הולכת לנצח כיוון שאני רק חזרתי להתחרות אחרי פציעה", אמרה טיילור-בראון, "אבל לא הלחצתי את עצמי רק אמרתי לעצמי לעשות מה שאני עושה וזה עבד", הוסיפה.

 

המשלחת הישראלית

לאחר מכשולים ביציאת המשלחת הישראלית לאלניה (בעקבות עיצומים של עובדי משרד החוץ שמנעו יציאה של אבטחה עם המשלחת) המשלחת הגיעה לאלניה ויצגה את ישראל בכבוד. 

נציגי הנוער: שחר שגיב סיים במקום ה-20, אמיתי יונה במקום ה-34 ורון לוינזון  במקום ה-36.

נציגי קבוצות הגיל: אבנר ארד ניצח בקבוצת הגיל 80-83 לאחר שלפני שלוש שנים היה ארד סגן אלוף העולם לקבוצת הגיל 75-79. אסתר מיינזר סיימה במקום ה- 13 בקבוצת הגיל 55-59. ועומר כהן סיים במקום ה- 20 והאחרון בקבוצת הגיל 30-34.

  • ואסילייב בסיום

    צילום: Triathlon.org

סגור