סיכום אליפות אירופה בטריאתלון 2011

| שתף |

אליפות אירופה בטריאתלון שהתקיימה בסוף השבוע האחרון בספרד סיפקה תחרות מותחת במיוחד. האחים בראונלי בתצוגה מעניינת, שם אליסטר הצליח לחזור למירוץ לאחר כשל טכני באופניו, ובין הנשים תואר ראשון בעילית לשראיון.

תאריך: 26/06/11, מאת: מערכת עולם הרצה

שום דבר לא יכול היה למנוע מאליסטר בראונלי (בריטניה) לנצח ולשמור על תוארו כאלוף אירופה, גם לא קשיים טכניים. למרות נפילה תוך כדי התחרות, דבר שגרם לבראונלי לבזבז כמעט שתי דקות עקב צמיג מפונצ'ר. אליסטר התעשת במהירות הבזק ולאחר החלפת הצמיג חזר לקבוצה המובילה והצליח לשמור על התואר השני ברציפות. את התואר הבטיח בראונלי בעיקר בגלל ריצה בקצב רצחני, דבר שלא השאיר למתחריו סיכוי. מי שהיה צמוד לאליסטר כל התחרות הוא אחיו ג'ונתן, שהתחרות בינהן הגיעה לשיאה רק בשלב האחרון של הריצה. ג'ונתן תפס את המקום השני על הפודיום ושניהם עשו הרבה כבוד לבריטניה הגדולה באליפות אירופה 2011 - ETU. 

הקרב המרתק על המקום השלישי התנהל בין דימיטרי פוליאנסקי (רוסיה) לבין מריו מולה הספרדי הצעיר, מי שסיים בשנת 2009 ראשון באליפות העולם לנוער. מולה סגר, בשלב התחרות הריצה פער של כמעט חצי דקה על הרוסיוסיים במקום רביעי. התחרות הצמודה התנהלה מול קהל נרגש שעודד ללא הפסקה את המשתתפים במהלך כל התחרות.

"זה ממש פנטסטי", אמר אליסטר על הזכייה. "זו פעם ראשונה שאני מצליח לשמור על תואר בכיר, ואני שמח על כך". 
מלכתחילה, האחים בראונלי התמקמו היטב, כששחו בצמוד למתחרים -  איוון וסילייב (רוסיה), אלסנדרו פביאן (אטליה) וריצ'רד וורגה (סלובקיה). וורגה האיץ קדימה והשאר דלקו בעקבותיו. אליסטר, ואסילייב, וג'ונתן אחריו, עם קבוצה גדולה של מתחרים שניסו לשמור על הקצב.

וסילייב ובראונלי לקחו את ההובלה ושלטו בקצב כאשר הדבוקה השנייה נמצאת במרחק 20 שנ' פיגור. חבייר גומז (אלוף אירופה 2009) רכב בדבוקה השנייה בסיבוב הראשון וניסה אולי להשיב לעצמו את התואר כאשר רכב בדבוקה המובילה בסיבוב השני בקצב מסחרר שהכתיב פביאן. בסיבוב השלישי, אליסטר שהכתיב קצב מהיר נאלץ לעצור לטפל בגלגל. אחיו ו- וסילייב המשיכו בדבוקה הראשונה. באמצע הדרך גומז הצטרף לג'ונתן ולמובילים וכתוצאה מחסרונו של אליסטר האטו את הקצב והיוו דבוקה של 29 רוכבים שבינהם רק 5 שנ'. אליסטר חזר לדבוקה האיטית יותר במרחק 56 שנ' מהראשונים.  בסוף הסיבוב החמישי של הרכיבה אליסטר עשה מאמץ נועז של 30 שנ' כדי לתפוס את אחיו ואת ההונגרי אטילה פקסוביץ'. בסיבוב השישי אליסטר כבר חזר לפלטון המוביל.

"פשוט רכבתי הכי מהר שיכולתי והתחריתי הכי חזק שיכולתי. רק רציתי לחזור למירוץ, היתה לי תמיכה נהדרת מהקבוצה".

האחים בראונלי יצאו לריצה בפער של 33 שנ'. גומז ניסה ללחוץ גם כן בהקפה הראשונה ועבר למקום החמישי. לפרקים זה היה נראה כמו פלשבקים ממדריד שהאחים בראונלי וגומז מתחלקים בהובלה. אולם נראה כי גומז פתח מהר מדי ומוקדם מדי ועבר אחורה, מרחק 2 דק' מהם. "פשוט לא יכולתי לרוץ", אמר גומז בסיום, "כמעט ועצרתי לגמרי, אבל איוון (רנה) רץ לידי ואמר לי "אתה חייב לסיים", אז המשכתי לרוץ וסיימתי עבור הקהל שבא לתמוך בי. הם באמת מיוחדים ובגלל זה רציתי לסיים".

האחים בראונלי המשיכו לדחוף קדימה והובילו ב-19 שנ'. מולה ניסה להדביק את פוליאנסקי שהיה ממוקם שלישי. "לרגע חשבתי שאני הולך לנצח", אמר פוליאנסקי, "הייתי מאד מאושר, ועוד יותר מאושר מכך שהייתי מאחורי האחים ברונלי. היה מירוץ עצום היום". בהקפה האחרונה נכנס אליסטר לאיצטדיון בפער מאחיו הצעיר ושעט לעבר קו הסיום כדי לזכות בתואר השלישי שלו ברציפות. ג'ונתן סיים שני, מולה עשה מאמץ אחרון כדי להשיג את פוליאנסקי אך נכשל, והותיר את הארד לפוליאנסקי.

TOP 10 

1. Alistair Brownlee GBR 01:48:48
2. Jonathan Brownlee GBR 01:48:55
3. Dmitry Polyansky RUS 01:50:09
4. Mario Mola ESP 01:50:16
5. Alessandro Fabian ITA 01:50:23
6. Joao Pereira POR 01:50:39
7. Laurent Vidal FRA 01:50:53
8. Danylo Sapunov UKR 01:50:55
9. Tony Moulai FRA 01:51:02
10. Yegor Martynenko UKR 01:51:03

 

 

דן אלתרמן סיים במקום ה- 31 בזמן של 1:52:43 שע'. רן לא סיים את התחרות.

תחרות הנשים

איימי שראיון הצרפתיה זכתה בפעם הראשונה באליפות עילית הנשים, זאת לאחר שב-2009 ניצחה באליפות אירופה לנוער אולם נכשלה באליפות העילית בשנה שעברה. שראיון בהחלט פיצתה על השנה שעברה כאשר ניצחה במירוץ בפער של דקה לאחר ריצה מעולה. לצרפתיה היה זמן אפילו להאט כדי לקחת את דגל מדינתה ולעבור לצד הקהל ל"החליק" ידיים. "אני מאד מאד שמחה", אמרה שראיון. "זה היה מירוץ מעולה היום. היה מאד קשה כי היה חם, אני מאד מאושרת שניצחתי. אני זוכרת את התואר הראשון שלי בנוער ורציתי לעשות אותו דבר גם כאן".

בקטע השחייה בלטו  סאריסה דה ורייס (הולנד), מרגיט ואן-אק (הונגריה), ג'ודי סטימפסון (בריטניה), הולי אביל (בריטניה) ואיילין מוריסון (אירלנד) ונראה היה כי יובילו גם ברכיבה. שראיון סיימה את השחייה בכמעט דקה מאוחר יותר אך הצליחה בסיבוב השלישי ברכיבה להשיג את הדבוקה הראשונה. שני הפלטונים שנוצרו ברכיבה הפכו בשלב מסויים לפלטון אחד של 30 רוכבות, בשלב זה הכל היה עדיין פתוח, ושמונה ההקפות התחלפו המובילות חמש פעמים. עם היציאה לריצה שראיון לא ביזבזה זמן וכבר אחרי ההקפה הראשונה הובילה ב-20 שנ'. היא שמרה על הקצב הזה לאורך כל הריצה, במחצית הדרך כבר השיגה 40 שנ' פער ולבסוף ניצחה בנינוחות בהפרש של דקה וחצי. "הייתי בדבוקה השנייה שיצאה מהמים אבל רכבנו כל כך חזק כדי להדביק את הקצב", סיפרה שראיון, "בריצה הרגשתי טוב מאד וזה היה מדהים".

בעוד שראיון רצה בביטחון בהובלה המאבק על המקום השני ושהשלישי התנהל בין הספרדיה אינחואה מורואה, הצ'כית ונדולה פריטובה והאיטלקייה אנה מריה מזטי. השלישייה רצה ביחד עד כמעט סוף המירוץ, כאשר בעיקול האחרון פריטובה ומזטי העבירו הילוך ונאבקו אחת בשנייה לאורך כל ה-100 מ' האחרונים ותפסו את המקום השני והשלישי בהתאמה. "לא רציתי לסיים רביעית", אמרה מזטי, "רציתי מדליה, לסיים במקום השלישי זה נהדר".

TOP 10

1. Emmie Charayron FRA 02:04:00
2. Vendula Frintova CZE 02:05:27
3. Annamaria Mazzetti ITA 02:05:28
4. Ainhoa Murua ESP 02:05:40
5. Yuliya Yelistratova UKR 02:06:10
6. Marina Damlaimcourt ESP 02:06:21
7. Zsofia Kovacs HUN 02:06:22
8. Sarah Fladung GER 02:06:27
9. Helle Frederiksen DEN 02:06:29
10. Jodie Stimpson GBR 02:06:41
 
 
הידיעה מתוך http://www.triathlon.org

 

סגור