סיכום אליפות העולם באיש ברזל 2011

| שתף |

הצלחה לישראלים באליפות העולם באיש ברזל בקונה, הוואי שהתקיימה הלילה. כריסי וולינגטון קטפה תואר רביעי, וקרייג אלכסנדר קטף תואר שלישי.

תאריך: 09/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

הצלחה לאנשי הברזל הישראלים נרשמה הלילה בהוואי, כאשר נינה פקרמן סיימה שנייה בקבוצת גילה וקבעה זמן מצויין של 9:45:35 שע'. מתן כסיף, חבר לקבוצה של נינה (Zone3) שרשם הופעת בכורה באליפות העולם קבע  9:51:28 שע' ומקום 8 בקבוצת גילו. מנהל קבוצת Zone 3 גל תיכון מסר למערכת עולם הריצה כי "התוצאות מדהימות מבחינתנו". 

האוסטרלי קרייג "קרווי" אלכסנדר זכה בתואר השלישי שלו באליפות העולם באיש ברזל. קרייג קבע שיא מסלול של 8:03.56 שע', רק 12שנ' מהר יותר מהבלגי לוק ואן-לידר שנקבע ב -1996 (8:04.08 שע'). בניצחון זה הפך קרייג לאוסטרלי הראשון שניצח בשלוש אליפויות עולם באיש ברזל. "הלוואי ויכולתי לתאר במילים איך אני מרגיש עכשיו", אמר קרייג בסיום. "השיא הזה לא היה אפשרי בלי התמיכה של הצופים בשני המיילים האחרונים. אני לא יכול להודות מספיק למשפחה שלי ולצופים", הוסיף בהתרגשות.

החגיגה נמשכה עבור האוסטרלים כאשר פיט ג'ייקוב בן ה-30 חצה את קו הסיום שני, כשהוא קובע את זמן הריצה המהיר ביותר, זמן של 2:42.29 שע'. המרתון המהיר שלו מיקם אותו 15 שנ' אחרי בן ארצו. הגרמני אנדריאס ריילרט שסיים שני בשנה שעברה וסיים הפעם במקום השלישי וסגר את הפודיום שתי דקות אחרי ג'ייקוב.

קטע הרכיבה של אלכסנדר היה המהיר ביותר שרכב אי פעם בהוואי, זמן של 4:24.05 שע' המהיר ב- 13 דקות מהרכיבה הקודמת שלו בהוואי. קרווי החל את הרכיבה רק 2 דק' אחרי השחיין הראשון שיצא מהמים, אנדי פוטס האמריקאי ששחה זמן של 49:44 דק'. פוטס הוביל את הרכיבה עד המייל ה-20 שם עקפה אותו דבוקת רוכבים שכללה את אלכסנדר, ריילרט, הבלגי מרינו ואן-הוהנהאקר, הדרום אפריקאי ריינארד טיסינק והלוקסמבורגי דירק בוקל.

הדבוקה נשארה יחד עד המייל ה-56 שם ליאטו עבר להובלה והחל להגביר את הקצב. הרכיבה של ליאטו העניקה לו הפרש הובלה של 6 דק' בתחילת הריצה אולם ריצתו המהירה של אלכסנדר הספיקה לו כדי להדביק את הפער.

הניצחון של קרווי מעולם לא הוטל בספק בעשרת הקילומטרים האחרונים. השאלה היחידה שנשארה פתוחה היא האם יצליח לקבוע שיא חדש. קרווי נאבק במתיחה של שריר הירך האחורי בשני המיילים האחרונים ובכל זאת קבע מרתון מהיר ב-12 שנ' מואן לידר ב-1996.

נשים

הבריטית כריסי וולינגטון קטפה תואר רביעי כשסיימה במן של 8:55.08 שע'. וולינגטון בת ה- 34 סיימה את המירוץ בדמעות. "המירוץ הזה משמעותי בשבילי יותר מהכל. זה הניצחון המתוק ביותר כי הוכחתי לעצמי שהכל אפשרי", אמר בסיום, "הייתי צריכה ל"הסתכל עמוק פנימה" היום. ניסיתי לתת אמון בגוף שלי", הוסיפה.

וולינגטון החמיצה את האליפות בשנה שעברה בעקבות מחלה. לפני שבועיים נפלה עם האופניים והיא זינקה עם חבלה ביד וברגל. מירינדה קארפרי מאוסטרליה סיימה שנייה לאחר שנשפה בעורפה של וולינגטון בקילומטרים האחרונים של הריצה. "הניצחון שלי הוא גם שלה", אמרה וולינגטון על קארפרי שסיימה בזמן של 8:57.57 שע'. שלישית סיימה הבריטית לינדה קייב בזמן של 9:03.29 שע'. זמנה של וולינגטון הינו הזמן השני המהיר בכל הזמנים שנקבעו בהוואי אולם את שיא המסלול קבעה ב-2009 (8:54.02 שע').

סה"כ הכל לקחו חלק באיש הברזל בהוואי 50 אנשי ברזל מקצוענים ו- 30 נשים מקצועיות. 1800 השתתפו בקבוצות הגיל.

סגור