סיכום היום הרביעי - אליפות העולם באתלטיקה 2013

| שתף |

מריט מנצח ב-400 מ', מליצ'נקו בקרב 7, מוחמד עמאן נהנה מחסרונו של רודישה, הרטינג עדיין שולט ודרמה בהליכת הנשים....

תאריך: 14/08/13, מאת: SPORTWEB

קרב 7 נשים

אחרי שהשיגה 6,586 נקודות זכתה האוקראינית גאנה מלניצ'נקו  במדליית הזהב בקרב 7. התחרות היתה צמודה בינה לבין הקנדית בריאנה ת'יסן איטון, אך ריצת ה-800 מטר הכריעה את הניצחון. איטון היתה מעט מאוכזבת ואולי גם הקהל, כי היה יכול להיות מאורע הסטורי שבו הבעל (אשטון איטון) והאשה זוכים באותו מקצוע במדליית זהב. איטון הסתפקה "רק" במדליית הכסף ודפני שיפרס ההולנדית זכתה במדליית הארד.

 

400 מטר גברים

לשון מריט קבע זמן מצויין בריצת 400 מ', זמן של 43.74 שנ', וזכה בתואר נוסף של אלוף עולם בנוסף לזה שהשיג ב-2009 בברלין. למריט היתה ריצה מצויינת, הוא פתח נהדר ואף הצליח לשמור על כוחות לאורך כל הריצה. למרבה ההפתעה, דווקא מי שעוד לא הפסיד העונה באף תחרות, קיראני ג'יימס, סיים רק במקום השביעי. טוני מקוויי מארה"ב זכה במדליית הכסף עם זמן של 44.40 שנ', לוגלין סנטוס מהרפובליקה הדומיניקנית זכה במדליית הארד עם זמן של 44.52 שנ'.

 

800 מטר גברים

מוחמד עמאן האתיופי זכה במדליית הזהב בזכות ספרינט שהפתיע את מתחריו. עמאן קבע זמן של 1:43.31 דק' תוך שהוא עוקף את האמריקאי ניק סימונדס שסיים שני עם 1:43.55 דק'. האמריקאי דואן סולומון פרץ ראשון והוביל את רוב הריצה, אך גם הוא נותר מאחורי הספרינט של עמאן. אייאנלה סולימן מדג'יבוטי הקטנה זכה במדליית הארד עם תוצאה של 1:43.76 דק'. כמובן שמי שבלט בהיעדרו היה דויד רודישה, שיאן העולם למרחק זה, עקב פציעה.


מוחמד עמאן בסיום / Victah Sailer / photorun.net

זריקת דיסקוס

רוברט הרטינג הגרמני קבע תוצאה של 69.11 מטרים וזכה בפעם השלישית במדליית זהב באליפות העולם. פיוטר מלצ'ובסקי הפולני זכה במדליית הכסף עם 68.36 מטרים, וגרד קנטר האסטוני זכה בארד כשקבע 65.19 מטרים.


Victah sailer / photorun.net
 

 

20 ק"מ הליכה

האלופה האולימפית מלונדון 2012, אלנה לשמאנובה הרוסייה, הוסיפה תואר נוסף לאחר דרמה שהתרחשה באיצטדיון. לשמאנובה חצתה את קו הסיום ולא ידעה שעליה לבצע הקפה נוספת. לקול קריאות הקהל והמקורבים אליה באיצטדיון, היא הבינה שעליה לבצע את ההקפה הנוספת תוך שהמתחרה השנייה סוגרת עליה את הפער. למזלה של לשמאנובה היתרון שלה היה מספיק גדול כך שהצליחה למנוע מאניסיה קירדיאפינה לשלול ממנה את מדליית הזהב. קירדיאפינה קטפה את מדליית הכסף, הונג ליו הסינית זכתה במדליית הארד.


 

  • מריט

    Victah Sailer / photorun.net

סגור