סיכום היום השני - מאור סגד הצטיין

| שתף |

מאור סגד שיפר את שיאו ב-400 משוכות ביותר מחצי שנייה ועלה למקום החמישי בכל הזמנים עם מקום 11 באליפות אירופה עד גיל 22. גם לוקשין ופרסיאדו סיימו הופעתם בטאלין

תאריך: 11/07/15, מאת: SPORTWEB

מבין שלושת הישראלים שהשתתפו ביום שישי בתחרויות היום השני של אליפות אירופה עד גיל 22 בטאלין, מאור סגד ממכבי כיוונים ב"ש רשם, ללא ספק, את ההופעה המשכנעת ביותר. מהשביל החמישי במקצה הראשון, אלוף ישראל הטרי שהשווה באליפות ישראל את שיאו האישי כשקבע 52.08, הוכיח שהוא בכושר מצוין כשעצר את השעון על 51.57 שנ' ושיפר את שיאו ב-51 מאיות. חניכו של רפי גרודצקי עלה עם התוצאה הזו למקום החמישי בכל הזמנים בישראל, למרות שהיא הספיקה למקום ה-11 ולא לעלייה לגמר. האתלט ששיפר השנה באופן משמעותי את מהירותו, ואפילו סיים כסגן אלוף ישראל בריצת 200 מ', הביא את כל המהירות לריצה בתחרות אותה הגדיר כבר בתחילת השנה כתחרות המטרה שלו.

"ההרגשה מעולה!", סיכם סגד את הופעתו והוסיף, "עבורי זאת הייתה הזדמנות מצוינת לתקן את החוויה הרעה מהאליפות הקודמת לפני שנתיים. הריצות בבאקו ובאליפות ישראל העניקו לי המון ביטחון, ואני מרגיש הרבה יותר מנוסה עכשיו בזירה הזו. אני הכי גאה מהעובדה שהגעתי לתחרות גדולה ורצתי כשווה בין שווים נגד רצים שנחשבים טובים ממני".
בריצה המקבילה לנשים קבעה אלכסנדרה לוקשין ממכבי חיפה 1:01.62 דק' ולא הצליחה לשפר את תוצאת השנה שלה. חניכתו המוכשרת של פאבל אלטרמן מסיימת עונה פחות מוצלחת מקודמתה, עם ציפייה לעונה טובה יותר בשנה הבאה.
בדומה לריצת המוקדמות ב-100 מ', גם במרחק הכפול נתקל אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א בריצה נגד רוח פנים. חניכו של יגאל בלון קבע 21.46 שנ' שדירגו אותו במקום ה-22 בהופעתו האחרונה בטאלין.

שני ישראלים נותרו במעגל התחרויות, ביום שבת  ב-14:00 ישתתף אלן פרבר ממכבי ת"א בתחרות המוקדמות בהטלת כידון. אלוף ישראל שקבע השנה את שיאו האישי (72.10) ינסה לשפר את שיאו, אם כי תהיה זו משימה לא פשוטה, עד כמעט בלתי אפשרית עבור חניכו של גרש גרשקוביץ שזקוק לשיפור של 4.40 מ' על מנת לקבוע את תוצאת העלייה האוטומטית לעלייה לגמר.
דמיטרי קרויטר ממכבי ת"א העלה את רף הציפיות ממנו כשסיים את תחרות המוקדמות בקפיצה לגובה במקום הראשון והיה היחיד מבין כל הקופצים שסיים את המוקדמות עם דף פסילות חלק. בשבת ב-18:51 ינסה חניכו של אנטולי שפרן לשפר תחילה את תוצאת השנה שלו (2.21), ואולי, לחזור למקום שנראה כל כך טבעי עבורו עד לא מזמן בתחרויות בינלאומיות – דוכן המדליות.
 

  • צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי

סגור