סיכום ותמונות - EPIK ISRAEL 2013

| שתף |

הסתיימה תחרות "אפיק ישראל". שלושה ימים שבהם עברו 150 זוגות רוכבי אופני שטח 81 אלף קילומטרים. בכתבה הבאה תוצאות ותמונות.

תאריך: 20/10/13, מאת: SPORTWEB

זוהי התחרות הראשונה לזכרו של גיורא צחור ז"ל. התחרות כבר דורגה ברשימת התחרויות הבינלאומיות UCI לשנת 2014.

תחרות אופני השטח "Epic Israel" אשר הוזנקה ביום חמישי האחרון (17.10) הסתיימה ביום שבת בשעות אחה"צ בטכס הענקת המדליות והגביעים לזוכים בקטגורויות השונות.
זוהי הפעם הראשונה שתחרות תלת-יומית לזוגות, בסטנדרטים של תחרויות בין לאומיות מובילות מתקיימת בישראל ומושכת אליה את מיטב רוכבי אופני השטח בישראל להתחרות על הזכות ללבוש את חולצת ה"LEADER" וה-FINISHER כמקובל בטור דה-פראנס. התחרות, פרי יוזמתו של רוכב ומאמן האופניים גל צחור, מוקדשת לזכרו של אביו – גיורא צחור ז"ל, בכיר במוסד הישראלי ורוכב אופניים מקצועי. 150 זוגות רוכבי אופניים התחרו ביניהם במשך שלושה ימים כשביום האחרון הצטרפו עוד 200 רוכבים מרחבי הארץ לתחרות זוגות חד-יומית ב – 3 מסלולים שונים.

"Epic Israel", התקיימה כאמור במשך 3 ימים, בכל יום עברו הרוכבים 100 ק"מ בקירוב. בסיס התחרות במועצה אזורית מגידו והיא עברה ברכס הכרמל בצפון, הגליל התחתון במזרח, שמורת חורשן וזיכרון יעקב במערב. התחרות שואבת השראה מתחרויות מקבילות לה מעבר לים "טראנס אלפ" בגרמניה/איטליה ו"קייפ אפיק" בדרום אפריקה.


גל צחור / צילום: גלעד קרוולצ'יק

"Epic Israel" כאמור היא תחרות לזכרו של גיורא צחור, "איש צללים", מפקד יחידת כידון של המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, אשר היה לסמל ומופת וזכה פעמיים בעיטורי מופת. "גיורא היה רוכב אופניים בנפשו", מספר גל צחור, בנו ויוזם התחרות. "אבי ואני בילינו לא מעט באתגרים מסוג שונה בחו"ל, גיורא ליווה אותי לתחרויות צ'לנג באופני הרים והיה הצוות סיוע והתמיכה שלי. התחרות שהתקיימה היא הראשונה ותהפוך למסורת", מבטיח גל צחור. "הכל היה בקנה מידה בינלאומי ובסטנדרטים בלתי מתפשרים של תחרויות בין לאומיות מובילות אשר העניקו לרוכבים לא רק את הזכות להתחרות בישראל בתחרות המאתגרת ביותר שהיתה עד כה, אלא גם להנות מחוויית תחרות בינלאומית. אני רוצה להודות לכל השותפים, למ.א מגידו, נותני החסויות, החברים ובני המשפחה אשר נרתמו ועזרו להפקת התחרות ולהצלחתו".

התחרות איפשרה לראשונה לרוכבי אופניים מקצוענים אשר נמנעו עד כה מהשתתפות בתחרויות מקצועיות ברחבי העולם, בגלל העלויות הגבוהות, לחוות תחרות מקצועית בכל קנה מידה ובעלויות שפויות. משתתפי התחרות לנו בכפר התחרות שהוקם במיוחד בקיבוץ רמת השופט ונהנו ממעטפת תפעולית שלמה. ביום שבת, יומה האחרונה של התחרות הצטרפו גם בני המשפחה והילדים של המתחרים להפנינג ססגוני וכמובן להענקת הפרסים.

הזוכים בתחרות EPIC ISRAEL 2013

גברים:
מקום ראשון – עידן שפירא ושקד פרנק (סרטון הזוכים מצ"ב) - 12:11:31 (שעות)
מקום שני - עודד דנון ורועי גולדשטייין
מקום שלישי – אליעד דניאל ורונן אליס

מאסטרט (40-50)
מקום ראשון – אליוט שרמן וארז וייסבורד 13:59:01 (שעות מצטבר)
מקום שני – גיא באומל ורמי ירון
מקום שלישי – גלעד כוכבי וזיו ענפי


זוכי הגברים / צילום: גלעד קרוולצ'יק

גראנד מאסטרס (50+)
מקום ראשון – אורי אייזנברג ויוסי פוקר - 16:00:56 (שעות מצטבר)
מקום שני – חיים זעיר ויקיר נירגד
מקום שלישי - מריו סרמונטה וצביקה אלמוג


מעורב
מקום ראשון - מגאן בלצר ודורון אמיץ - 13:55:09 (שעות מצטבר)
מקום שני - עומר שפירא ורז שפירא
מקום שלישי - מורן תלפז ועופר צינדרוף

נשים
רייצ'י וולפיש ואיילת ניר 18:11:42 (שעות מצטבר)


זוכות בין הנשים / צילום: גלעד קרוולצ'יק

  • זוכי אפיק ישראל בקו הסיום

    צילום: גלעד קרוולצ'יק

סגור