סיכום חצי מרתון המכביה ה-19

| שתף |

אלפי רצים לקחו חלק בארועי הריצה של המכביה ה-19 שהתקיימו אתמול ברמת גן והוזנקו מהפארק הלאומי

תאריך: 24/07/13, מאת: דפנה פרחי

ארועי הריצות הארוכות של המכביה ה-19 יזכרו לעוד הרבה זמן. יש משהו מרגש בלהשתתף במכביה, להיות חלק מהמפעל הגדול ואכן, היתה הרגשה "בינלאומית", אתמול בפארק הלאומי. 
חלוקת הערכות היתה אולי הדבר היחיד הפחות טוב בכל הארוע הזה, וכנראה האנדרופינים, הלחות, הזיעה וכמויות המים הרבות, גרמו לנו לשכוח עד הסיום שעמדנו בתור של בערך 200 מטרים בשביל לקבל את מספר החזה והחולצה. 

מתחם הכינוס והסיום היה מאורגן היטב, מתחם שמירת חפצים שעבד מצויין, אקספו נחמד, וזינוק "בגלים" שנראה שהצליח לעבוד גם הוא לא רע בכלל. לאחר העיכוב בזינוק (כנראה נספחים של חלוקת הערכות) הזינוקים עברו חלק ומהרגע שהרצים יצאו מאזור הפארק הלאומי חיכתה להם ריצה הרמטית על כבישי רמת גן וגבעתיים. לאורך המסלול עמדו מעודדים, ביחוד משפחות עם ילדים שלא נותרה להם ברירה אלא לרדת לרחוב לעודד, בכל זאת, לא כל יום סוגרים להם את השכונה ועובר להם מרוץ מתחת לבית. אני חייבת לתת עוד קצת קרדיט למעודדים, כי משום מה הם נוף נדיר במרוצים בארץ, והם לא יודעים אפילו כמה זה חשוב וכמה זה מעודד, והיו רגעים שפשוט רציתי לעצור ולחבק אותם.

עמדות חלוקת המים התנהלו אף הן בצורה מושלמת. עשרות ילדים שעמדו עם הבקבוקים ללא הפקק, בידיים מושטות, היו מים בשפע ואפשר היה לקחת אותם ללא עיכוב. חייבים לפרגן למתכנן המסלול, שלמרות המגבלות יצר מסלול מעניין שעובר ברחובות ראשיים. כאשר רצי ה-10 ק"מ היו לקראת סיום חלפו על פניהם רצי חצי המרתון בנתיב הנגדי, מה שהיה מראה מרענן והוסיף למוטיבציה. הסיום בפארק בריצה על הדשא ב-100 מטרים האחרונים היה גם הוא יפה, עד קו הסיום הגדול והמרשים שלא נופל משום מרתון בינלאומי אחר. מתחם הסיום היה אף הוא "מתוקתק", שוב מים בשפע, במה ענקית לטקס סיום מכובד.

מרוצי חצי המרתון של המכביה במהדורות קודמות לא זכו להצלחה רבה ואפשר לומר שהמהדורה הנוכחית עשתה תיקון מסויים, חבל שזה קורה רק פעם בארבע שנים.

 


על קו הזינוק / צילום עומר מנוס-צלם הבית

 

מנצחי המרוץ במקצים השונים

גברים חצי מרתון:

1. מוגס טסמה 1:08 שע'
2. דסטאו סוונך 1:08.45 שע'
3. בראדלי סרי (אוסטרליה) 1:10.56 שע'

נשים חצי מרתון:

1. סאשה גולישה 1:22.39 שע'
2. אמילי מוזלר (ארה"ב) 1:28.08 שע'
3.  מליסה פרלמן (ארה"ב) 1:29.32 שע'
4. הלן וולפסון (ראשונה מבין הישראליות) 1:29.54 שע'

גברים 10 ק"מ:

1. קמרון מראנטז 32:11 דק'
2. דמקה טשאלה 32:34 דק'
3. אנדקלאו גזהיי 33:24 דק'


פודיום גברים 10 ק"מ / צילום: עומר מנוס-צלם הבית

נשים 10 ק"מ:

1. קתרין פירס 37:35 דק'
2. אירנה אור קונובלוב (איילות) 39:56 דק'
3. מישונישניק ג'סיקה (איילות) 41:52 דק'


פודיום נשים 10 ק"מ / צילום: עומר מנוס צלם הבית

 

תמונות באדיבות צלם הבית

  • צילום: עומר מנוס - צלם הבית

סגור