סיכום חצי מרתון פארק הירקון קיץ 2012

| שתף |

אסרט ממו ולורנה צ'מטאי ניצחו בחצי מרתון פארק הירקון שהתקיים היום (שישי). יחד איתם זינקו עוד כ-600 רצים בשבילי פארק הירקון בתל אביב.

תאריך: 31/08/12, מאת: דנה צימרמן

כ-600 רצים ורצות זינקו הבוקר למרוץ חצי מרתון פארק הירקון. המרוץ, שנוסד ב-2007 על ידי כמה מהרצים הפעילים והבולטים בקהילת הריצה החובבנית, הוקם כדי לתת מענה למשתתפים במרוצי המרתון השונים שמתקיימים בסתיו, המבקשים להשתתף בחצי מרתון במסגרת האימונים למרחק המלא.

במהלך השנים שחלפו, עבר המרוץ כמה שינויים, בהם הפיכתו ממרוץ חינמי למרוץ בתשלום – אם כי סמלי – וכמובן במסגרת הגידול העקבי במספר העוסקים בספורט חובבים בישראל, הפך ממרוץ קטן בן מאה משתתפים לאירוע המושך מאות רצים.

בכל מרוץ משובב נפש לראות את המתנדבים שפועלים בלי לאות לכוון את הרצים ולחלק להם מים, אבל במרוץ הזה, הרכב המתנדבים נוטה בבירור לטובת חברי קהילת הרצים. היה מרשים לראות את ההתייצבות של רבים ממתאמניו של מנהל המרוץ הנוכחי, משה פרץ, מגיעים בהמוניהם למרוץ כדי לשמש כסדרנים, מחלקי מים ומעודדים. לצידם התייצבו גם רצים וטריאתלטים בולטים ממועדונים אחרים, שרצו לתרום לקהילה, בין אם באמצעות חלוקת מים, באמצעות התנדבות לשמש כפייסרים, או סתם כמעודדים. כיף גדול לקבל בתחנת מים בקבוק מים וחיוך מאיש ברזל מוכר שהחליט לוותר על אימון הבוקר שלו כדי לתמוך בחבריו.

במקום הראשון הגיע אסרט ממו ממועדון הסוללים בירושלים, שקבע תוצאה של 1:10:04 שע'. שני סיים ניתאי שטיין מאיילות אדידס עם 1:13:43 שע' ואת השלשה הפותחת חתם דן סלפטר עם 1:13:54 שע'.
בנשים, ניצחה בת טיפוחיו של סלפטר, לורנה צ'ימטאי, שקבעה תוצאה של 1:26:05 שע'. במקום השני הגיעה מיגל אטיאס בתוצאה 1:33:43 שע', ושלישית סיימה ענבר זהבי מ"כושר מתחיל כאן", עם 1:39:37 שע'.


מימין: ענבר זהבי בסיום הריצה


לזהבי בת ה-26 זה היה חצי מרתון עשירי – אך הראשון שבו היא מסיימת על הפודיום הכללי. זהבי, טריאתלטית ורצה בת הרצליה, מתאמנת בימים אלה לתחרות חצי איש ברזל שתתקיים בדורסט באנגליה בסוף ספטמבר תחת שרביט הדרכתו של זוהר זייף. "המרוץ היה טסט קטן לראות מה מצבי בריצה, לוודא שלא שכחתי איך רצים עם כל הרכיבה והשחייה", היא אומרת בחיוך.
"הריצה היתה נהדרת", היא מסכמת את החוויה היום. "היה ארגון טוב והרבה מים, ובכלל, זה המסלול הביתי שלי, למרות שבאחרונה השתדלתי לרוץ הרבה עליות ובשטח, כי הריצה בדורסט תהיה כזו. בשבוע הבא אתייצב במרוץ השטח ביער חרובית, שיהיה בשבילי הכנה נהדרת לתחרות".
רצים בטיילת הצפונית / צילום: מערכת SPORTWEB

 

ברמה האישית, למרוץ הגעתי כדי לרוץ ריצה ארוכה שגרתית של שישי בבוקר, שבתקופת הקיץ התכווצה לכדי לא יותר מעשרים קילומטרים. מאחר שהמרוץ ממילא שוכן על ציר הריצה שלי, נראה היה לי הגיוני להירשם למרוץ כדי לתמוך בו, למרות שידעתי שהתוצאה שאקבע לא תהיה אחת הטובות שהיו לי, לאור קצבי הדשדוש שמאפיינים את הריצות הקיץ שלי. למרבה השמחה, יחסית לאוגוסט המהביל, מזג האוויר היה דווקא נסבל למדי, וההחלטה לרוץ לאט ועקבי הוכיחה את עצמה, ואפשרה לי ליהנות מהמרוץ, מהחברה, מהאווירה, מבקבוקי המים הנוחים בתחנות, ומהאוכל בסיום. למרבה הצער, שני רצים סיימו את המרוץ בבית החולים, לאחר שהתמוטטו עקב החום והמאמץ. נאחל להם החלמה מהירה ורפואה שלמה.

 

  • צילום: מערכת SPORTWEB

סגור