סיכום טריאתלון אילת 2011

| שתף |

ג'ואה סילבה מפורטוגל ואלכסנדרה רזרנובה מרוסיה הם אלופי אירופה עד גיל 23. פני בייסרון סיימה במקום הרביעי הכללי והוכתרה לאלופת ישראל. דן אלתרמן זכה בתואר אלוף ישראל לשנת 2011

תאריך: 29/10/11, מאת: מערכת עולם הריצה

כ-1,500 טריאתלטים, מתוכם כ-100 זרים, הגיעו בחמישי האחרון לעיר אילת כדי לקחת חלק באליפות ישראל ה-25 בטריאתלון, שהתקיימה במהלך סוף השבוע.

"זו הפעם הראשונה שאיגוד הטריאתלון הישראלי מארח, במסגרת אליפות ישראל, את המקצה היוקרתי של U23 לגילאים 18-23", אמר במסיבת העיתונאים ערב התחרות, מיכאל זיו יו"ר האיגוד. "אנחנו מאוד גאים על ההזדמנות שניתנה לנו. בנוסף, האיגוד הישראלי יארח כבר באפריל 2011 את אליפות אירופה בטריאתלון, תחרות שאליה מתכוננים הטריאתלטים משך כל השנה וצפויים להגיע אליה מאות ספורטאים מהשורה הראשונה".
פיליפ שדלר, נשיא איגוד הטריאתלון האירופי, אמר: "איגוד הטריאתלון הישראלי נערך באופן יוצא דופן לאירוח אליפות אירופה U23. אנחנו בטוחים שהאיגוד יכול ומסוגל לארח גם את אליפות אירופה הקרובה ואנו מצפים לתחרות ברמה גבוהה מאוד".

ביום שישי, היום הראשון מתוך שני ימי התחרות התייצבו בשעה 6:40 הטריאתלטים מקבוצת הגיל הראשונה – ילדים 8-9, והתחרות נפתחה. עד לשעה 09:00 בבוקר הוזנקו 14 מקצים שונים של קבוצות גיל, כאשר ככל שהתקדמה התחרות כך גם עלתה רמת הקושי.
כך למשל, קבוצת הגיל ילדים 8-9 עברה 100 מ' שחייה, 3 ק"מ רכיבה על אופניים ו-1 ק"מ ריצה. קבוצת ספרינט נוער – 750 מ' שחייה, 20 ק"מ רכיבה ו-5 ק"מ ריצה. המסלול האולימפי, שהוא גם הארוך ביותר – 1,500 מ' שחייה, 40 ק"מ רכיבה ו-10 ק"מ שחייה.

השנה השתתפה במקצה הנשים גם לינדה חורי מאילת, שקיבלה אישור מיוחד להתחרות יחד עם בתה אחרם הלוקה בתסמונת רט. חורי שוחה כאשר בתה יושבת בתוך סירת גומי הרתומה אליה, רוכבת על אופניים וגוררת אחריה כיסא גלגלים שנבנה במיוחד לשם כך, ורצה כשהיא דוחפת עגלה מלפנים. לינדה זכתה לתשואות מהקהל הרב שעמד וצפה באמא שהחליטה לפני שנים שאין דבר שיעצור אותה בדרך אל האושר של בתה. "אחרם מאושרת כשאני מתאמנת יחד איתה ואין דבר שיותר ממלא אותי שמחה מזה. אני מאוד מודה לאיגוד הטריאתלון שנענה לבקשתי ואפשר לי להשתתף בתחרות יחד עם בתי. הגשמתי חלום", אמרה אחרם ערב התחרות.

המקצה האחרון שהוזנק וחתם את יום התחרויות הוא אליפות אירופה U23 לגברים. הספורטאים התייצבו על קו הזינוק בשעה 14:00 ויצאו למסלול המפרך. ג'ואה סילבה מפוטוגל, שזכה בתחרות היוקרתית בסבב אליפות העולם האחרונה שהתקיימה ביוקוהמה, סומן כפייבוריט לניצחון. סילבה שכבר השיג את הניקוד הדרוש לקריטריון להשתתף באולימפיאדת לונדון 2012, שמר על אסטרטגיה מחושבת לאורך כל התחרות. מי שהובילו את התחרות בשחייה וברכיבה על אופניים היו הצרפתי ארולן רפאל והרוסי אנדרי בריוחנוב. בעוד שאר המתחרים נשארו צמודים זה לזה ויכלו להתמודד טוב יותר עם הרוחות החזקות המאפיינות את העיר אילת בשעות הצהריים. כשהגיעו השניים לשלב הריצה החלו שאר הספורטאים לעקוף אותם.
ג'ואה סילבה עמד בציפיות כאשר סיים את התחרות במקום הראשון בזמן של 1:55:12 שע'. שני הגיע דיוויד יוסילארי מאיטליה בהפרש של 8 שניות, ושלישי הגיע איגור פוליאנסקי מרוסיה שקבע זמן של  1:55:33 שע'.

יום שבת

ביום שבת, בשעה 08:00 בבוקר, הוזנק מקצה עילית נשים, וביניהם גם פני בייסרון האלופה הישראלית. ראשונה יצאה מהמים ונסה רו האנגליה, בעוד בייסרון יצאה שישית מהמים. רו פתחה פער גדול משאר המתחרות ושמרה על היתרון עד לסוף התחרות.

בייסרון הצליחה לצמצם את הפער מרו ולחבור לקבוצת הרדיפה ולאורך כל הרכיבה הייתה ממוקמת רביעית ושלישית לסירוגין.
מי שהפתיעה בתחרות הייתה אינה ציגנוף מרוסיה שיצאה אחרונה מהמים, אבל הצליחה בהתמדה ראויה להערצה לצמצם את הפער והתקדמה לאורך כל התחרות במהירות מדהימה ואף סיימה במקום השלישי.
כצפוי, ונסה רו האנגליה סיימה במקום הראשון בזמן של 2:10:02 שע' . שנייה הגיעה אליסיה פריסטייקו מאוקראינה בזמן 2:13:08 שע', ושלישית סיימה אינה ציגנוף מרוסיה בזמן 2:13:24 שע'.
פאני בייסרון הישראלית הגיעה למקום הרביעי.

בשעה 11:00 החלה תחרות אירופה U23 לנשים. מי שסומנה כמנצחת של התחרות הייתה הולי אביל, אך בשלב די מוקדם של הרכיבה חשה אביל ברע ונזקקה לטיפול באמבולנס בגלל חשש להתייבשות.
בנוסף, אנה בורובה מרוסיה נפלה עם האופניים, קמה והמשיכה ברכיבה, אך בהמשך פרשה לחלוטין מהתחרות.
את התחרות סיימו שלוש מתחרות מרוסיה: במקום הראשון אלכסנדרה רזרנובה, שנייה – מריה שורץ, שלישית – ליובוב איואנוסקיה.

התחרות האחרונה שהוזנקה היתה מקצה העילית של הגברים והיא גם הייתה המסקרנת ביותר. ארבעה ישראלים זינקו בשעה 14:00 למים: התאומים רן ודן אלתרמן, רון דרמון ואור ברגר.
בתום ההקפה הראשונה במים היו האחים אלתרמן ודרמון בדבוקה השנייה. הראשון לצאת מהמים היה דימיטרי פוליאנסקי מרוסיה המדורג שמיני בעולם.
הרכיבה התנהלה בדבוקה של 11-13 מתמודדים ועוד קבוצות של בודדים כמעט לאורך כל מסלול. שלב הריצה היה מותח למדי כאשר בכל סיום של סיבוב המוביל התחלף וכך גם המקומות הבאים אחריו.
הישראלים נתנו פייט רציני כאשר האחים אלתרמן הובילו בין הישראלים.
משך כל זמן התחרות מאות מתושבי אילת ואורחי רשת ישרוטל עודדו את המשתתפים, והאווירה הייתה מדהימה.
במקום הראשון זכה איגור מרטיניינקו מאוקראינה בזמן של 2:00:16 שע'. במקום השני זכה יוליאן מליישב בזמן של 2:00:27 שע', ובמקום השלישי זכה דמיטרי פוליאנסקי מרוסיה בזמן של 2:00:53 שע'.

כחצי שעה לאחר תום התחרות התקיים טקס הענקת המדליות לזוכים במקצי העילית נשים וגברים ובתחרויות אירופה U23. במהלכו העניק יו"ר איגוד הטריאתלון גביע מיוחד ללינדה חורי על נחישותה הרבה ועל השתתפותה בתחרות. לינדה עלתה על מסלול הטקס יחד עם בתה הישובה בכיסא גלגלים לקול מחיאות כפיים של הקהל שהתרגש מהאישה האמיצה ומבתה.
 

לתוצאות מטריאתלון אילת 2011 - אליפות אירופה

 

תוצאות טריאתלון אילת - קבוצות גיל

סגור