סיכום טריאתלון סאן דייגו

| שתף |

במקום בו הכל התחיל- התקיימה השבוע תחרות הסבב הראשונה בעונת הטריאתלון. סאן דייגו אירחה את טובי הספורטאים בענף ליומיים של דרמות ונצחונות.

תאריך: 14/05/12, מאת: נווה כהן

ביום שבת יצאה לדרך תחרות סבב אליפות העולם בטריאתלון, או בלעז: ITU World Triathlon Series הראשונה לעונת 2012. למירוץ זה הייתה השפעה עצומה על התמונה האולימפית, כשצבירת נקודות אחרונות לאולימפיאדה בעוד פחות משלושה חודשים על הפרק. בנשים היתה זו הלן ג'נקינס הבריטית ששרפה את מסלול הריצה ורשמה לעצמה פתיחה חלומית לעונה. בריחה של 8 בנות באופניים ביניהן ג'ינקינס, וארין דנשם האוסטרלית יצרה פער גדול על שאר השדה- 2:30 דקות תמימות. ארין והלן עברו להובלה מיד והדרמה לניצחון התחילה להתבשל.

עד איזור 5 הק"מ לריצה- חצי המרחק, כולם היו בטוחים לאן נוטה הכף: מרווח של כ-10 מטרים נפתח לטובתה של האוסטרלית ארין דנשם שנראתה בפורמה טובה. אך אז הוכה הקהל תדהמה שנית- חצי שני מדהים של הלן הבריטית, באחת הריצות הנפלאות שראינו מזה זמן רב, הובילו אותה לניצחון המתוק בתחרות. 2:58:21 שע' שהיא מקדימה ביותר מדקה וחצי את דנשם האוסטרלית (2:59:26 שע'). שלישית הגיעה לאורה בנט האמריקאית שלא הסתירה את האמוציות וההתרגשות בסיום. אפשר להבין, הטריאתלטית האמריקאית הבטיחה את מקומה לקו הזינוק בלונדון- האולימפיאדה השניה בקריירה שלה. תוצאתה בתחרות 2:00:11 שע'.

בגברים היה זה ג'ונתן בראונלי שניסה ליצור קבוצת בריחה קטנה במהלך האופניים אך היא לא החזיקה הרבה זמן, יש לומר כרוב הבריחות מסוג זה. 50 ספורטאים הגיעו ביחד ל T2 (חילוף שני) ומשם ירדו לריצה. בראונלי טען לחזית במהרה ונצמד אליו מי שללא ספק נחשב הפתעת השנה בתחרויות ריצ'ארד מארי הדרום אפריקאי. למשך 5 ק"מ החזיק מארי הצעיר, רק בן 23 עם ג'ונתן ברואנלי. אז הגיעה הפריצה של בראונלי שניצל את היעדרותם של גומז אלוף אירופה הטרי מאילת ואחיו הבוגר אליסטר- שחוזר מפציעה. 1:48:47 שע' היתה תוצאתו של ג'ונתן בתחרות הראשונה שלו מזה כמעט 7 חודשים. זמן ריצה כמעט בלתי נתפס של 30 דקות על חדות על השניה, וזאת שהרשה לעצמו לחלק כיפים לקהל והגיע אל סרט הסיום בהליכה קלילה. סוון רידר משוויץ שהגיח לקראת סיום הריצה רשם לעצמו פודיום מכובד והבטיח את מקומו באולימפיאדה הקרובה. תוצאתו 1:48:52 שע'. שלישי רק עשר שניות אחריו הגיע ריצ'רד הטריאתלט מדרום אפריקה.

"זה היה המירוץ הראשון שלי העונה, לא ממש ידעתי למה לצפות", אמר בראונלי בסיום. "שבעה חודשים זה הרבה זמן, הייתי קצת בהלם בתדרוך. כן, עכשיו אני שמח".
גם דן אלתרמן שלנו התחרה בתחרות במטרה להשיג את הנקודות ולהיכנס לרשימת המזנקים בלונדון 2012. הפעם הזו לא נחל הצלחה כשסיים במקום ה-62 אך תהיה לו הזדמנות אחרונה לעשות זאת- במדריד עוד כשבועיים. מחזיקים אצבעות!


 

  • ג'נקינס בסיום

    צילום באדיבות http://www.triathlon.org

סגור