סיכום טריאתלון תל אביב 2014

| שתף |

אלון פדר ואנטונינה רזניקו ניצחו במקצה האולימפי - וגם - אורחים מן העבר...

תאריך: 12/05/14, מאת: מיכל קוברסקי

כ 1,400 טריאתלטים עמדו בשבת האחרונה על קו הזינוק של חוף מציצים בטריאתלון גרמין תל אביב המתקיים זו השנה ה-13. מלבד מקצי הספרינט והאולימפי הקבועים, התווסף השנה מקצה ה'אורבן ספרינט' (250 מ' שחייה, 10 ק"מ רכיבה ו-3 ק"מ ריצה ) שאומנם לא כלל מספר רב של משתתפים הפעם אך צפוי לעורר עניין רב יותר בהמשך אצל ספורטאים מתחילים הרוצים להתנסות ולטעום את חווית ההשתתפות בטריאתלון.

חששות קלים פתחו את השבוע בנוגע לתנאי מזג האוויר החזויים ליום התחרות, האפשרות לגשם ומצב הים. השבוע התחיל עם כמה ימי שרב, כמה ימי גשם רציניים וים רוגש. ביום התחרות טמפרטורת הים עמדה על 20 מעלות והמשתתפים הורשו להיכנס עם חליפות שחיה. מקצה המיני ספרינט הוזנק ראשון אל המים הסוערים בשעה 6:10 ולאחריו נמשכו בהדרגה שאר ההזנקות כשהשנה מקצי הספרינט הקדימו את המקצים האולימפיים. השחיה התבצעה בהקפה אחת עד שתיים במסלול משולש שאורכו 750 מטר. עקב סחף וים גבוה מעל ל-20 משתתפים לא סיימו את מקצה השחיה. בגלל תנאי הים נוצר מצב של שחיה 'דו-סטרית' בה המקצה שחוזר לכיוון החוף נתקל במקצה שנכנס לים.

היציאה לרכיבה החלה ברחוב הירקון, דרך גשר רוקח ועד העלייה לאיילון דרום שם התבצע סיבוב פרסה צפונה להמשך רכיבה עד צומת קניון שבעת הכוכבים. מקצה המיני ספרינט ביצע הקפה מקוצרת, הספרינט הקפה אחת והאולימפי שתי הקפות.
הריצה התבצעה לאורך הנמל לכיוון צפון עד חוף תל ברוך וחזרה, כשהמקצה האולימפי מבצע שתי הקפות. עמדות שתיה פוזרו לאורך כל קילומטר ואוישו בצעירים נמרצים שחוץ מחלוקת מים גם עודדו והעלו חיוך. הטיילת הייתה פתוחה לקהל הרחב, מה שיצר קצת עומס על המסלול, אבל מצד שני גם הכניס את ה'קהל המזדמן' לתחרות ולרוח הספורטיבית והטריאתלטים זכו לעידוד ממש מתוך המסלול. משתתפי האולימפי שחזרו על כל קטע במסלול פעמיים כבר הרגישו 'מסוחררים' בשלב זה; קיים אתגר מנטלי גדול בלעבור חצי מהשחיה, ולחזור לים לעוד הקפה. לעבור הקפה אחת באופניים ולבצעה שוב...והכי קשה- בריצה...שזה השלב שבדרך אתה שואל את עצמך "למה לא נרשמתי לספרינט?!"

בין שורות המשתתפים השנה נכחו שני שחקנים ותיקים, מראשוני הטריאתלטים בארץ- אבי אדיר ברכה (מספר חזה 4) שהגיע שני בקטגורית גיל, ואיתן קוברסקי (מספר חזה 5), שהיה יו"ר איגוד הטריאתלון הראשון. שניהם עשו קאמבק לאחר מספר שנות פגרה מתחרויות והחזירו עטרה ליושנה.
השנה התקיים דיון בנושא הנצחתו של סא"ל אייל וייס ז"ל כחלק ממסורת טריאתלון תל אביב. לאחר שהוחלט לא להנציחו כחלק מהתחרות, מספר טריאתלטים החליטו לעשות זאת בדרך עצמאית-חצי מחאתית וענדו סרט שחור על זרועם במהלך התחרות. בטקס הסיום הוזכר שמו של אייל על ידי יו"ר האיגוד יובל חץ.

מנצחי התחרות:

אולימפי גברים
1. אלון פדר, עמותת ראשון לציון, 2:09:25 שעות
2. ויטלי לייקין, אקסטרים אורבן פיטנס, 2:09:49 שעות
3. דן קוני אובצינקיב, טרי-מור, 2:10:48 שעות


פודיום אולימפי גברים / צלם אותי

אולימפי נשים
1. אנטונינה רזניקו, הפועל ספורט קלאב אילת, 2:23:57 שעות
2. איילת בן דוד, גבעתיים, 2:31:53 שעות
3. ניצן צרור, אס"א רופין עמק חפר, 2:36:10 שעות


ספרינט נערים
1. אופק פלר, אס"א רופין עמק חפר, 1:04:14 שעות
2. עידן אפסימון, הפועל ספורט קלאב אילת, 1:04:41 שעות
3. עוז הוכמן, דה בטנס, 1:04:45 שעות


ספרינט נערות
1. ליאן ויתקין, אס"א רופין עמק חפר, 1:10:51 שעה
2. מאי מגן, טרי מור, 1:14:47 שעה
3. רוני פיק, דה בטנס, 1:16:53 שעה

 

  • כל מנצחי הנוער ספרינט

    צלם אותי

סגור