סיכום מירוץ האביב ברמת השרון 2012

| שתף |

נגה מקטה ממכבי תל אביב ושירי פרידמן מהפועל עמק האושר הם המנצחים של מקצה חצי המרתון במירוץ האביב ברמת השרון.

תאריך: 25/02/12, מאת: דנה צימרמן

יותר מאלף רצים הגיעו הבוקר לרמת השרון כדי להשתתף במרוץ האביב ה-28 על שם גל לוינסון. המרוץ, שבמשך שנים היה למרחק 10 קילומטרים, עבר השנה מתיחת פנים מוצלחת למדי, שבה הפך למרוץ למרחק חצי מרתון לצד מקצה קצר יותר של 5 קילומטרים. עקב תעתועי הגורל, המרוץ מצא את עצמו מתחרה על תשומת ליבה של קהילת הרצים מול מרוץ עין גדי הוותיק – שבתחילה תוכנן להתקיים בשבת שעברה, שבוע לפני רמת השרון, אך עקב הסערה שפקדה את ישראל, נדחה בשבוע.

חרף הצפיפות בלוח האירועים וקיום שני האירועים במקביל, השתתפו במקצה הארוך, למרחק חצי מרתון, 428 רצים ורצות. בשעת הזינוק היה ברמת השרון קריר וגשום – אך זה לא היה הסימן לבאות. לאורך רוב הריצה לא ירד גשם, הרוח היתה כמעט בלתי מורגשת, ותוך כשעה התפזרו העננים ושמש מזמינה ליוותה את הרצים. המסלול היה זהה בחלקו למסלולו החדש של מרוץ אייל. המרוץ יצא מרחוב הזית ברמת השרון, עבר דרך השדרות בעיר במגמת ירידה, ומשם דרך כביש משובש לשדה סמוך למחנה גלילות. אחרי ריצה קצרה-יחסית בשטח, המשיך המרוץ על כביש חדש ושטוח שנסלל לאחרונה, במקטע שאותו גמאו הרצים פעמיים. הדרך חזרה היתה זהה לדרך הלוך – כאשר בין הקילומטרים ה-17 עד ה-19 שררה כמובן העלייה הידועה לשמצה, המוכרת ממרוץ אייל וממרוץ האביב בשנים עברו.

בחצי המרתון ניצח נגה מקטה ממכבי תל אביב בתוצאה של 1:11:19 שע'. במקום השני בגברים הגיע אנדריאה דה בוני ממועדון איילות בתוצאה של 1:15:02 שע', ושלישי סיים ברהן בלטה משירות בתי הסוהר עם זמן של 1:21:46 שע'. בנשים, ניצחה שירי פרידמן מהפועל עמק האושר בתוצאה של 1:33:35 שע'. בין הרצות שסיימו במקומות השני והשלישי הפרידו 25 שניות בלבד. חלי רוזנשטיין מ- TriLV סיימה בזמן אישי של 1:35:26, ואורנה בלאו ממשטרת ישראל קבעה את התוצאה השלישית בטיבה – 1:35:41 שע'. למעשה, בלאו חצתה את קו הסיום לפני רוזנשטיין, שזינקה מירכתי הדבוקה ולא מהשורה הראשונה.

במקצה למרחק 5 קילומטרים השתתפו 319 רצים, ובמקומות הראשונים שלטו משתתפי "אתלטי מיזונו נתניה", מועדון הריצה של נותנת החסות העיקרית של המרוץ. ראשון הגיע לקו הסיום טקלה אינדלאו מאתלטי מיזונו נתניה, עם תוצאה של 15:00 דקות. אחריו סיים דרור מנור, עם 15:31 דק', ושלישי הגיע רץ נוסף ממועדון אתלטי מיזונו נתניה – מוקט בטנה – בתוצאה של 15:47 דק'. בנשים, גברה רוני גדיש, אף היא מאתלטי מיזונו, על ביקמה מנטמר ממועדון הריצה של יוסף גיזצ'או, GRC: גדיש סיימה ב-18:54, לעומת 19:12 של מנטמר. שלישית סיימה הלן וולפסון מאתלטי מיזונו, בתוצאה של 20:04 דק'.
לצד שני המקצים האלה התקיים גם מקצה עממי קצר, למרחק 2 קילומטרים, שבו השתתפו בעיקר נערים ונערות, וכמובן מרוץ אפרוחים, ריצת פעוטות קצרצרה.
המרוץ קרוי על שמו של גל לוינסון ז"ל, לוחם וחובש בצנחים בן העיר, שנהרג ב-1994 בקרב בדרום לבנון. בטקס הסיום חולקו מלגות הצטיינות לספורטאים וספורטאיות צעירים, תושבי רמת השרון, בסכום כולל של יותר מ-20 אלף שקלים.

 

לתוצאות ותמונות לחצו כאן
 

  • מנצחי מקצה 5 ק"מ על הפודיום

    צילום: דנה צימרמן

  • מנצחי מקצה חצי מרתון

    צילום: דנה צימרמן

  • אקספו באיצטדיון ברמת השרון

    צילום: דנה צימרמן

סגור