סיכום מירוץ ראשון - "נשים על גלגלים"

| שתף |

בשבת האחרונה סיימו באופן רשמי כ – 100 נשים את המירוץ הראשון במסגרת "ליגת הנשים" של איגוד האופניים.

תאריך: 30/03/11, מאת: נתי ים

תוואי המסלול למרוץ הנשים הראשון ענה על הצורך הבסיסי של "כל אחת יכולה" , עליות מתונות עם הרבה ירידות להתאוששות סגירת פערים ומהירות מוחלטת. הכבישים הרחבים יחד עם אספלט משובח בפניות והכרות של מרבית הנירשמות עם המסלול נתנו ביטחון לכולן שניתן לסיים את התחרות ובצורה מהנה.

מקצה ה-4 הקפות משך 48 נשים מהקטגוריות השונות ואיפשר מהירות ממוצעת מכובדת למדי בת 36.1 קמ"ש בממוצע . למיטב זכרוני מהירות ממוצעת יפה ביותר למירוץ עם עליות מסוג זה.
הנשים הבכירות הפגינו לאורך 4 הקפות התחרות אגרסיביות וניסיונות בריחה רבים , אך ההבנה כי יש סיכוי סביר לכך שהמירוץ יסתיים במיאוץ המוני לקו הסיום גרם לכולן לחזור לתוך הדבוקה השואטת מאחור.
את המיאוץ ההמוני סיימה ראשונה רוכבת הנוער המוכשרת יובל בר-זיו מקבוצת "גליל עליון TNT" של המאמן תומר בארי, כאשר מאחוריה אלופת ישראל באופני שטח 2010 – נוגה כורם מקבוצת "טיים משגב".

מרוץ הנשים הראשון לעונת 2011 הוכיח כי ניתן אפשר ורצוי לתת לנשים החזקות, להסתדר עם עצמן ולהפיק תחרות איכותית ומהירה במסלול שמאפשר לכל אחת להרגיש שהיא יכולה לנצח.
בתחרות ל-3 הקפות קבוצה קטנה ומעורבת של גילאים שונים ברחה לכל שאר הנשים וסיימה במהירות ממוצעת של 31.8 קמש את המרחק בן 45 הק"מ.

בתקווה שהמירוץ הבא בחיפה  ב-11 ביוני ימשוך מספר זהה של נשים ואולי יותר.

 

תמונות באדיבות רון טולדו
 

סגור