סיכום מלך ההר 2011

| שתף |

בסוף השבוע האחרון התקיימה באילת תחרות יוצאת דופן המשלבת ריצה ורכיבת אופניים. תחרות האופניים התקיימה ביום שישי והרוכבים הוזנקו מקניון "מול הים" המפורסם שבאילת ורכבו לכיוון גבול מצרים, הרצים יצאו לריצה בבוקר יום שבת וסיימו אחרי 12.5 ק"מ על פסגת הר יואש.

תאריך: 15/05/11, מאת: גלעד קראוז

שנתיים מתקיימת תחרות מלך ההר לרוכבי אופניים. תחרות כביש המתחילה בכיכר מלון מרידיאן בדרומה של העיר אילת, מטפסת בכביש עובדה עד, כמעט, מחסום הקבע של עין הנטפים, המוכר כל כך כנקודת ההחלפה של הישראמן, החלפה מאופניים לריצה.

ביום שישי 13.5.11, כ-70 רוכבים ורוכבות השתתפו במקצה האופניים בתחרות מלך ההר. הראשון, רועי זוארץ, כבן 17, גמע את העליה בארבעים דקות וכמה שניות. 27 רצים ורצות עושים הסטוריה. לראשונה מקצה מלך ההר בריצה.
שבת, שש בבוקר. הים האדום, כחול, הרי אדום בגב ופנינו למערב, אל תוך ההרים, נושאים עיננו לפסגת ההר. הר יואש. הר יואש, מעל 700 מטר של סלעים, חול ואדמה, נישא מעל האזור, חולש על הגאיות. תדרוך של אלי גל שהוא ואיתמר הגו את רעיון מלך ההר. לאחר מכן אורן אלמוג ממחלקת הספורט של עיריית אילת "נותן בגונג", גונג ימי, כראוי וכמתבקש ממרוץ באילת.

מתחילים. כמה מטרים לצד כביש טאבה-אילת ופונים מערבה לכיוון חוות הגמלים, בואכה נחל שלמה. נחילים של צעירים וצעירות שבדיוק סיימו להלום ביין, בירה ושאר ירקות, חולפים ממולנו, מעירים הערות מוזרות, מציגות הצגות קיצוניות לא פחות. בהחלט התחלה משעשעת לתחרות ריצה לא קלה. מה שלא יהיה, מה שלא יבוא, התחלנו בחיוך. מהר מאוד הכביש הופך לדרך כורכר, חולפים פניות לערוצים של נחלים באזור, אנחנו נאמנים לנחל שלמה. לא כל כך בגלל עבר משותף אלא כיוון שהוא הנחל שיביאנו להר יואש.
עד חציית כביש אילת-עובדה, השיפוע מאוד מורגש אך סביר ומאפשר קצב ריצה לא רע. בדרך עמדות שתיה במרחקים ובמקומות הנכונים. סימון שבילים משובח למען לא יטעה זר. אבל, לאחר החציה, או אז מתחיל המרוץ מחדש. מעלה אילת, הישן. הדרך הישנה שהובילה לאילת, אנשים, ציוד ושאר מוצרים, תלולה ומפותלת, אין רגע מנוח הכל עליה, עליה תלולה. בחישוב קל בממוצע 12% עליה. עד תחילת המעלה רוב הריצה התבצעה בצל, בטרם השמש הגיעה למרום גובהה. עדיין המעלות לא מטפסות היות ובהר הפרש של לפחות 5 מעלות הצלסיוס ביחס לנקודת המוצא.

זהו, פונים שמאלה להר יואש, הר שלכביש למרגלותיו ולי יש חשבון לא סגור, מילא. לא זה היום לחשבונות. אני יכול לרוץ וזה מה שחשוב. עליה קצרה ותלולה בתחילת ההר ואז ירידה של כמה מאות מטרים, סוף סוף ירידה שמאפשרת לפתוח צעד להגיע למהירות יפה מאוד, אבל, רק לזמן קצר, שוב עליה שבסופה, 200 מטר של קיר בשיפוע 25% לסיום. כאן לא מסיימים בלי זיעה, מי שרוצה להגיע לראש ההר, צריך לעבוד. יאללה קווצ' אחרון.

כמה כיף. בריזה מלטפת, הדופק לאט לאט יורד, תה, מים, עוגות, ירקות, מזרונים, מה לא? להכל דאגו המארגנים. והנוף. כן הנוף. בשביל זה באנו בשביל זה הגענו.

לנוף הנפרש מראש ההר, הגיע ראשון, רועי זוארץ, בזמן של 1:07, לאחר למעלה מ-800 מטר של עליה מצטברת וכ-12.5 ק"מ ריצה.
בטקס על ראש ההר, הוכתר אחר כבוד מלך ההר - גיא זוארץ מאילת.
מלכת ההר מעין מהמרכז
מלך התחרות כולה (אופניים+ריצה) - רועי זוארץ
מלכת התחרות כולה (אופניים+ריצה) לינדה חורי מאילת.

במקום גביעים, כל פודיומיסט קיבל אבן מקומית נושאת כיתוב מתאים, כמנהג רבים ממירוצי השטח בעולם, לפחות כך על פי פרסומים זרים.
המלכים והמלכות קיבלו אף אבן מיוחדת מעוטרת בפיסת אלמוג המסמלת את הים הפרוש מתחת למקום ההמלכה.

הסעה למטה, למקום הזינוק ויאללה, קדימה - לנוח "הר לעמק" בעוד 4 ימים. כיף של מרוץ, יופי של תחרות, מאורגנת נהדר מכל בחינה ואוירה, הכי חשוב, אוירה טובה.

גם המרוץ הזה עלה ללוח המרוצים שלי, שלמרות שאיני נוהג להשתתף בהרבה מרוצים, בתקופה האחרונה כל מרוץ שאני כן מגיע הוא כל כך משובח שמתחיל להתמלא לי הלוח. כן ירבו.
והמון תודה לאלי גל ולאיתמר על היוזמה ולאורן ומחלקת הספורט שסייעו והרבה כבוד לאיש מקסים - איל ינובסקי מחנות האופניים רוזן ומינץ באילת שנתן פרסים לזוכים ומעניק המון מזמנו ומרצו לקדם את הרכיבה.

יהיה מעניין לראות אם בשנה הבאה יצליח "צפוני", קרי - כל הגר מצפון למצפה רמון, לחטוף את הכתר הכללי ששייך, לפחות לשנה הקרובה, למלך ומלכה אילתים.
 

לתוצאות המלאות לחצו כאן

סגור