סיכום מרוץ בנימין 2011

| שתף |

יובל כרמי וסבטלנה בחמנד ניצחו במירוץ בנימין שיצא לדרכו בפעם השלישית, במזג אוויר אביבי. המירוץ לזכרם של אדית רואה, הדס ויעל בן- סעדון. המרוץ ה-3 נערך כבכל שנה במעלה מכמש ל- 5 ק"מ ו - 10 ק"מ.

תאריך: 29/04/11, מאת: מערכת עולם הריצה

למרוץ בנימין השלישי התקבצו ובאו מאות רצים מכל רחבי הארץ. באוירה חגיגית יצאו לדרכם שלושת המקצים המרכזיים. שני מרוצים תחרותיים ומרוץ עממי לכל המשפחה. התפתחות ענף הריצה בישראל לא פוסחת על ארץ בנימין ומספר המשתתפים הגדול שפקד את הישוב מעלה מכמש מעיד זאת.

מקצה ה - 10 ק"מ
במרוץ התחרותי הארוך למרחק 10 ק"מ ניצח יובל כרמי (ברוקס איי.די.) בזמן של 34:30 דק', במקום השני אריכא חגי מאיילות חצה את קו הסיום בזמן של 36:18 דק ובמקום השלישי גורי יעקב עם 36:27 דק'. בין הנשים ניצחה סבטלנה בחמנד בזמן של 40:56 דק'. בחמנד הפסיקה לרוץ במשך תקופה בעקבות לידת בנה ולאחרונה היא שבה להתחרות במירוצים. כעבור עשר דקות הגיעה לקו הסיום האישה השנייה הדס שניידר ממשטרת ישראל.  ובמקום השלישי אמיר גל בצמוד אליה.

מקצה ה - 5 ק"מ
במרוץ התחרותי למרחק 5 ק"מ ניצח מזור אילון בזמן של 18:46 דק', במקום השני ראבילו יובל חצה את קו הסיום בזמן של 19:29 דק' ובמקום השלישי דאר עשהאל. במקצה הנשים ניצחה ג'סיקה ספקטור מאיילות בזמן של 23:12 דק', במקום השני סיימה אופיר הדר בזמן של 24:11 דק' ובמקום השלישי בן סעדון רעות בזמן של 25:59 דק'.

לתוצאות ולתמונות ממרוץ בנימין 2011 - לחץ כאן


על אדית רואה ז"ל (מתוך אתר מועצה אזורית מטה בנימין):
אדית בת 44 במותה. נולדה במרוקו ועלתה לארץ עם משפחתה בשנות ה-50 כשהיא בת שלוש שנים בלבד. את שנות ילדותה עברה בטירת הכרמל שליד חיפה. כבר בצעירותה הצטיינה בתחומי הספורט השונים והייתה חברה במספר נבחרות ספורט החל מכדורסל ועד להתעמלות קרקע ומידי שנה השתתפה בתחרויות ספורט שונות. לאחר שסיימה את שנות לימודיה בתיכון, המשיכה ללימודי חינוך גופני בגבעת וושינגטון ומשסיימה החלה ללמד את המקצוע בבתי הספר שונים. אדית ראתה בתחום זה שליחות של ממש.תמיד הייתה מעודדת את תלמידותיה ונותנת ציון קודם כל על ההשקעה וההשתדלות ואחר כך על ההישג. תלמידותיה אהבו אותה כי ידעו שהיא ישרה ועקבית ועם זאת מקרינה חום ואהבה של אם. בבית הספר בעפרה שבו לימדה, ריכזה אדית את נושא הזהירות בדרכים שבו ראתה הצלת נפשות של ממש. היא ארגנה ימי ספורט והפסקה פעילה בנושא הזה וגם בישוב בו אנו גרים,כוכב יעקב, לא הפסיקה לארגן פעילויות סביב הנושא והכל בכדי להציל נפשות שאובדות לנו בכל שנה על הכביש.

על הדס ויעל בן- סעדון ז"ל
הדס ויעל היו שתי האחיות האמצעיות מבין ארבעה בנים וארבע בנות במשפחת בן סעדון. הדס נולדה בט' תשרי תשמ"ח. בת 15 במותה,ילדה יפה,שמחה ואצילית. הדריכה בתנועת הנוער בני-עקיבא. העזרה והשמחה תמיד היו בסדר עדיפות עליונה.
יעל נולדה בכט' אב תשמ"ט. בת 13.5 במותה,ילדה יפה עליזה וצנועה במעשייה. אהבה להיות בחברה,תמיד דאגה לזולת לפני שדאגה לעצמה. הן נולדו וגדלו בישוב מכמש ולמדו באולפנת עופרה. בכל תחום בו עסקו הם זכו להצלחה ושבחים, הן בלימודים, הן בחברה והן בעזרה הדדית לנזקקים בה הן היו מעורבות בישוב. הדס ויעל היו חברות בנבחרת האתלטיקה של האולפנה וגם בתחום זה זכו להצלחה והגיעו לתוצאות יפות והישגים. לפני כשבע שנים, ביום ראשון בבוקר יט' אדר ב' תשס"ג. נסעו שלושתן לאולפנה בעפרה, כאשר הגיעו לצומת מעבר מכמש הגיחה לעברן משאית אשר נסעה בפראות ומחצה אותן למוות מבלי להשאיר להן כל סיכוי. כחלק מהנצחתן והרצון לתרום בעשייה למען המלחמה בתאונות הדרכים, בחרו המשפחות לקיים את המרוץ בו ישולב מלבד העניין הספורטיבי והבריאותי גם תוכן, שמטרתו הגברת המודעות בקרב הציבור לבטיחות בדרכים ומניעת תאונות.

יהיה זיכרם ברוך!

 

סגור