סיכום מרוץ רואים רחוק 2012

| שתף |

היום התקיים בפעם השנייה מרוץ "רואים רחוק" במרכז לכלבי נחיה שבמושב בית עובד. דנה צימרמן היתה וחזרה עם חוויות.

תאריך: 03/10/12, מאת: דנה צימרמן

550 רצים הגיעו היום (רביעי) למושב בית עובד כדי להשתתף במרוץ "רואים רחוק", שארגן המרכז הישראלי לכלבי נחייה לעיוורים. המרוץ נוסד בשנה שעברה, ובשנתו השנייה נרשמו לו יותר מכפליים רצים, בהם רצים מקבוצות הריצה של האזור, וכן קבוצה מרשימה של רצים מעמותת "אתגרים".

במרוץ התקיימו שלושה מקצים – מרוצי כביש למרחק 5 ו-10 קילומטרים, וכן מקצה רכיבה על אופני טנדם. מנהל המרכז הישראלי לכלבי נחייה, נוח בראון, ציין כי המרוץ גם משמש כמעין "אליפות ישראל" לרצים עיוורים, וככזה, העניק גביעים לשלושת הרצים העיוורים המהירים ביותר בכל מקצה. 

באופן מצער, עקב טעות מדידה, מקצה הריצה הארוך מבין השניים היה למרחק של 9 קילומטרים בלבד. בהתחשב במזג האוויר החם ובשעת הזינוק המאוחרת, קיבלו הרצים הרבים בהבנה וסבלנות את הטעות, שלה לא סופק הסבר. ייתכן שהדבר נבע מאילוצים משטרתיים, שכן מסלול הריצה שאשתקד היה רק על כביש 42, הופנה השנה גם לכביש נוסף, כביש 411. על כל פנים, בראון הבטיח שהלקחים יופקו לקראת המרוץ בשנה הבאה.

רוב הרצים שהגיעו לבית עובד כדי לקחת חלק במרוץ עשו זאת בשביל המטרה החשובה – תרומה למרכז הישראלי לכלבי נחייה, שעושה עבודה חשובה כדי לקדם את עצמאותם של עיוורים בישראל – ולא רק בשביל הספורט. חשוב גם לציין שהמרוץ מציע את אחד ממתחמי הסיום המושקעים ביותר שנראו כאן, עם פירות, אגוזים יוגורטים ומים כיד המלך, שנשארו הרבה אחרי שאחרון הרצים חצה את קו הסיום. 

את המקצה ל-5 קילומטרים, שהעניק גביעים רק לשלושת הרצים או הרצות העיוורים שסיימו בתוצאות המהירות ביותר, ניצח מבין הרצים העיוורים אבי סולומון, בתוצאה של 21:20 דק'. שני מבין העיוורים סיים ליאב סלומונוביץ' מעמותת אתגרים, עם 22:37 דק', ושלישי דוד יעקבוביץ', עם 27:35 דק'. מבין הרצות העיוורות, כולן מעמותת אתגרים, ניצחה גרציה בן מויאל עם 44:59 דק', שנייה סיימה נחמה זנדני עם 49:22 דק', ושלישית הגיעה מלכה צשלה ב-49:29 דק'. 


אבי סולומון (שלישי מימין) מנצח מקצה ה-5 ק"מ לעוורים (צילום רוני כהן)
 

מקצה הריצה הארוך העניק גביעים לרצים המהירים ביותר מבין הרואים לצד אלה העיוורים. במקום הראשון מבין הגברים סיים יואב גרסי, בתוצאה 33:49 דק'. שני הגיע ניר פינק מרצי מודיעין עם 34:50 דק', ושלישי ציון נגר ממועדון איילות בתוצאה 36:14 דק'. גדי ירקוני, הרץ המהיר ביותר מקרב הרצים העיוורים, הקדים את נגר בכמעט חצי דקה, וקבע 35:47 דק'. אחריו סיים חיים שושה, בתוצאה של 44:34 דק', ושלישי מבין הרצים העיוורים הגיע אייל בן צבי, בתוצאה 45:17 דק'.

הראשונה מבין הנשים הרואות היתה ליאת שלום, שסיימה ב-44:47 דק'. אחריה הגיעה טל אטקס עם 46:25 דק', ושלישית סיימה אורלי פרס עם 46:57 דק'. רק שתי רצות עיוורות השתתפו במקצה זה; ראשונה סיימה דינה דואדי בתוצאה 50:16 דק', ושנייה סיימה אוריה אשתה בתוצאה 56:38 דק'.


מימין: דינה דואדי שניצחה במקצה עיוורות במקצה ה-9 ק"מ, עם המלווה שלה קרן גולדבלט (צילום רוני כהן)


למנצחת המקצה, ליאת שלום, תושבת נס ציונה, היה זה מרוץ ראשון מאז שילדה את בנה השני, רותם. "היה טוב. באתי בלי ציפיות ושמחתי לסיים ראשונה", סיפרה שלום, בת 39, וטרינרית במקצועה, שהגיעה למרוץ עם בתה הבכורה, עופרי. "הייתי סקרנית לדעת כמה אני מסוגלת לרוץ במרוץ למרחק 10 קילומטרים, אבל היום זה לא יצא". 
 


מימין נוח בראון עם מנצחות מקצה 9 ק"מ (רואות) צילום: דנה צימרמן
 

באופן אישי, הגעתי למרוץ אחרי שבוע שבו גם הספקתי לחלות בהצטננות וגם למתוח שריר בגב, כך שהיה לי ברור שאקבע תוצאה חלשה. לתנאי הפתיחה ה"מזהירים" התווסף גם מזג האוויר, שאמנם התקרר מעט לאחר ארבעה ימים לוהטים, אך עדיין נשאר חם ומעיק. בדרך לקו הסיום, כשהבנתי שהמרוץ עומד להסתיים במרחק קצר מהצפוי, לא ידעתי אם להתעצב על כך שתיקבע לי תוצאה חסרת משמעות או לשמוח על כך שהסיוט הזה נגמר. נקווה שבשנה הבאה גם מזג האוויר יאיר פנים – או ששעת הזינוק תוקדם – כדי שהחוויה תהיה מהנה עוד יותר. 

 

    
אולה מלמד הסובלת ממחלת ה- CP (אתגרים) עם שני מלוויה במקצה 5 ק"מ היום במרוץ
 (צילום רוני כהן)

 

  • מימין: גד ירקוני ואילון ברכפלד מלווה אותו

    צילום: רוני כהן

סגור