סיכום מרוץ Run of Spirit - ברלין 2013

| שתף |

"הדבר האמיתי הגיע ב-300 המטרים האחרונים כשאני וחי פתחנו את דגל ישראל ורצנו משני צדדיו של שמוליק". סיום מרגש לרצי עמותת אתגרים בברלין

תאריך: 21/05/13, מאת: SPORTWEB

זו השנה השנייה שעמותת אתגרים בשיתוף עם צוות SPORTWEB שולחת נציגות למרוץ המיוחד בברלין Run Of Spirit. "הריצה בשביל הרוח" נוסדה בברלין והיתה זו הפעם החמישית לקיומה. מטרת המרוץ הינה להעלות את המודעות לאנשים בעלי מוגבלויות ונכויות שונות העוסקים בספורט. מייסד המרוץ וולקמר שולץ, מאמן ריצה בכיר בברלין אמר: "החזון שלנו במרוץ הוא להראות את החיבור בין העמים והדתות, ללא הבדל בין אנשים עם מוגבלויות ובלי מוגבלויות והמשותף לכולם היא האהבה לריצה. זה כבוד גדול בשבילנו לארח את הרצים מעמותת אתגרים בפעם השנייה". 

לפני יומיים הבאנו חוויות של נציגי עמותת אתגרים גבע לבון ושמוליק יעקבי למרוץ והיום הם מסכמים את המסע שחוו: "היום תמו להם ארבעה ימים מופלאים של חוויה משמעותית מאוד, מהנה ובעיקר מלמדת בכפר יוהנסשטיפט- ברלין. המירוץ נפתח בהתרגשות גדולה ובידיעה שלראשונה אנחנו הולכים לייצג את מדינת ישראל ועמותת אתגרים במירוץ בין לאומי". אמר גבע לנציג ספורטווב. על מהלך הריצה סיפר: " ההכנה שקדמה למירוץ היתה מעולה ושמוליק כבר מאוד ציפה לתחילתו. בשעה 13:00 יצאנו לדרך , שמוליק כמו ספורטאי מקצוען התגבר מהר על ההתרגשות של ההתחלה והתרכז רק בריצה, זה התבטא במיוחד בשמירת קצב ריצה קבוע. לאורך כל הריצה שמוליק הרגיש מצויין. אבל הדבר האמיתי הגיע ב-300  המטרים האחרונים כשאני וחי פתחנו את דגל ישראל ורצנו משני צדדיו של שמוליק. מחיאות הכפיים והעידוד הלכו והתגברו ככל שהתקרבנו לקו הסיום וההתרגשות היתה בשיאה. חציית קו הגמר היתה משמחת מאוד וגרמה לכולנו גאווה אדירה. שמוליק הצליח לשבור את השיא שלו וקבע תוצאה מדהימה של 34:31 דקות".

על המרוץ והארוח עצמו סיפרו: "היום היינו נוכחים לאירוע ספורטיבי שמצליח לאחד אנשים בעלי צרכים מיוחדים מקצוות העולם. אירוע שבגבו נושבת רוח של נתינה ענקית וקבלת האחר. היה לי מאוד מרגש להיות חלק מזה. כולי תקווה שבעתיד הקרוב נצליח לארגן מירוץ דומה בישראל ואף גדול יותר".
בסוף המירוץ שמוליק שיתף בתחושותיו: "בשבילי החוויה להשתתף לראשונה בחיי במירוץ בין לאומי הייתה מאוד מהנה ומיוחדת. הרגשתי כאצן מקצוען ומאוד התרגשתי בסוף לרוץ עם דגל ישראל מאחורי".

בשנה שעברה התקיימה לראשונה תחרות RUN OF SPIRIT גם בפולין, והחזון הוא לקיים תחרות כזו גם בישראל ובמקומות נוספים בעולם. במרוץ עמד שמוליק על קו הזינוק יחד עם רץ עיוור מפולין, רצה עיוורת מגרמניה וכן שיאן העולם בריצת מרתון לעיוורים הנרי וואניוקה.  


תמונה קבוצתית בכפר המיוחד. (משמאל בחולצה כחולה - וולקמר שולץ)


 


מימין: ג'וסף, הנרי, גבע, שמוליק וחי

 

בתחילת חודש יוני יקימו עמותת אתגרים וצוות ספורטווב מרוץ התרמה בפארק הירקון, שכל הכנסותיו יועברו לפיתוח קבוצות ריצה לאנשים עם מוגבלויות.


לחצו להרשמה - רצים ביחד - מרוץ הלילה של אתגרים

 

 

  • שמוליק וגבע על רקע הכפר לאנשים עם צרכים מיוחדים בו התקיים Run of Spirit

סגור